Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Taki update od Sony dzisiaj: (Jak dobrze pójdzie do dotrze akurat na premierę PS5):

 

Adapter PlayStation®Camera jest w drodze

Mamy dobrą wiadomość. Twoja prośba o adapter PlayStation Camera została przetworzona, urządzenie jest już w drodze do Ciebie.

Zazwyczaj zajmuje to od 3 do 6 dni roboczych.

Odnośnik do komentarza

fajne porównanie kilku tytułów VR na ps4 i ps5

 

Jestem pod wrażeniem o ile lepiej wygląda Star Wars Squadrons. Gram akurat na podstawowym ps4 i wygląda to strasznie rozmazane. Szkoda trochę, ale granie na płaskim ekranie pomimi że wygląda lepiej, to jest ...plaskie, nudne. PS5 pozwala się cieszyć o wiele lepszą rozdzielczością i skoro widać to tak dobrze na tym filmiku, to na żywo musi robić super wrażenie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
16 minut temu, grzybiarz napisał:

to jest tak małe że zmieści siędo koperty jak na gierki i będzie w skrzynce? Bo niby u mnie wysłali, 6 dni roboczych już dawno minęło (jak pisali), a nic nie dostałem.

Tak. To chyba zwykłym przychodzi nierejestrowanym do skrzynki w małej tekturowej kopercie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Oszalałem i kupiłem 6 gier na VRa - wrzucałem w temacie zakupy cyfrowe. Gierki po 20-30 zł, więc imo warto dać szansę. Wczoraj dałem Arizona Sunshine - w sumie prosta gierka, grafika bardzo prosta, z ery PS2, ale imo luźna gra na spokojne pykanie. Celowniczek, zombiaki generalnie się powoli ruszają i tylko raz zostałem zaskoczony. Na razie taka gra na 6-7. Poruszanie jest skokowe, choć nie sprawdzałem w menu, bo nie umiałem do niego wyjść jak już grę zacząłem. A grałem na Aimie. Strasznie mnie wkurza ten kontroler ostatnio, bo wpierw załączyłem Farpointa, z którym kupiłem Aima i strasznie tam gra gubi ten pistolet. Trzymam sztywno, przy oku, a giwera w prawo ucieka. Muszę nią ruszać, by kalibrować. Mam wrażenie, że w AS tak uciążliwe to nie było.

 

Zakupłem jeszcze BattleZone za 15 zł, by spróbować co to warte i czy może online ktoś jeszcze gra.

 

PS. Temat chyba umarł, a ja zostałem 100 lat za... Oculusem? Trochę już widzę niedoskonałości PSVR i głównie Beat Saber daje mi czysty fun. Pistol Whip trochę odstaje. Grałem na 2 giwery, ale chyba spróbuję na 1, może będzie lepiej - tak jest ta gra reklamowana...

Odnośnik do komentarza

Te Arizona Sunshine w wydaniu PSVR to raczej nie jest uznawane za "pokaz możliwości technologii" (oceny w oklicy 5/10), więc w sumie brawa za odwagę. Albo desperację.

 

A samo PSVR to obecnie chyba najmniej zaawansowany technologicznie zestaw VR z tych powszechnie dostępnych. To takie dyplomatyczne określenie, żeby nie powiedzieć: zestaw najbardziej upośledzony technologicznie, mając na myśli głównie tracking, bo to jego zawodność potrafi być bolesna i kompletnie wybić z wczuwki. No, ale na zapoznanie z VR wystarczy, a jak ktoś się chce bawić w lepsze technologie, to już nie na konsoli.

 

Na konsoli na dłuższą metę zostaje wyłącznie Beat Saber, bo ten jest na bieżąco usprawniany i rozwijany, lag przy machaniu pałkami jest praktycznie zerowy, a przy odpowiednim ustawieniu tracking ma minimum błędów. Feeling wciąż niesamowity. Na Wigilię odpaliłem siostrzenicy i jej chłopakowi - ona była zachwycona i skakała po całym pokoju ("musimy sobie takie coś kupić"), on również, tym bardziej, że to jego pierwsza styczność z VR. Oczywiście oboje zasady łyknęli natychmiast, bo ta gra to czysta intuicja.

 

Pistol Whip? Nadal świetny, ale jego potencjał szybko traci na rozpędzie (niezbyt porywająca playlista i brak zawartości). Czyli tak jak w przypadku większości gier na VR - kilka godzin funu, a potem nie ma do czego wracać.

Odnośnik do komentarza

Co do tego Arizona to była duża przecena, AIM Support i ciągle gdzieś mi wchodziło przed oczy. Durne takie, ale na godzinę dwie da radę.

 

Jest kilka perełek na PSVR. AstroBot, Statik, Ace Combat 7, mam nadzieję, że SW Squadrons (no to nie Ex, mam nadzieję, że wpadnie za 2 tyg na urodziny ;) ), RE7 w którego się boję grać...

Kilka tytułów daje też fun - Keep Talking and noboby Explodes, tylko trzeba mieć partnera do tego. Ostatnio nawet mi się podobało I Expect You to Die - choć nie umiem rozwiązać końcówki drugiej misji.

 

Chcę być zaskakiwany i to mi dało 2 lata temu VR. I te perełki powyżej mi to dały. Kupiłem ostatnio Dreams i póki co słabo, AS tak samo. No mam jeszcze kilka z tych nowych zakupów - Apex Construction, Raw Data, BattleZone, Electronauts, Detached - zasugerowałem się wrzuconym przeze mnie filmem. Zobaczymy.

 

Na wishliście mam jeszcze Red Matter, The Room VR, Gorn, Audica, Box VR, może kupię kiedyś tego Mossa (demo mnie nie porwało) czy Ghost Giant czy coś tam ;)

 

Trochę mam takie growe ADHD. Nakupię sporo i nie mam czasu potem się skupić na jednym...

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, marbel007 napisał:

Poszukaj na jakimś OLXie, ale możesz przecież też wysłać zgłoszenie. Do 2-3 tygodni powinieneś dostać.

Jedyne zgłoszenie, które znalazłem to to gdzie trzeba podać numer seryjny VRa. Chyba, że jest jakieś inne zgłoszenie w sprawie tej przejściówki? 

Na OLX i allegro nie ma. 

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kiseki napisał:

Jedyne zgłoszenie, które znalazłem to to gdzie trzeba podać numer seryjny VRa. Chyba, że jest jakieś inne zgłoszenie w sprawie tej przejściówki? 

Na OLX i allegro nie ma. 

Słabo szukasz

https://www.olx.pl/oferta/playstation-5-vr-adapter-cfi-zaa1-camera-ps-vr-ps5-vr-adapter-CID99-IDHsZLR.html

Jest jeszcze kilka.

Odnośnik do komentarza

@marbel007 OLX zawężam do 30km ode mnie dlatego nic nie wyskakiwało. Dalej już szukam na allegro, gdzie z kolei nie ma ani jednego. W ogłoszeniu, które podałeś koleś ma 30 sztuk na sprzedaż. Jak to jest możliwe skoro na razie jedyną opcją zdobycia jest podanie numeru seryjnego PSVR?

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...