Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Kmiot napisał:

Bosko. To na oku mam Dooma (czy jest inna kampania niż w zwykłej wersji??) i Thumpera - muszę dać szansę jeszcze raz bo mnie jakoś nie zachwyciło-ale skoro się tak jaracie...

Odnośnik do komentarza
W dniu ‎2018‎-‎12‎-‎21 o 12:10, teddy napisał:

VR bez move to tylko 50% zabawy imo

 

ten pan mówi prawdę, defaultowo masz używaną głowę i jej wychyły oddane 1:1 w grze ale jeśli dojdą do tego twoje macki, to synchronizacja z matrixem jest już niemal pełna ;) dopóki wciskasz te przyciski na padzie to nie jesteś w tym po same jaja. natomiast kiedy wszystkie twoje ruchy głową i kończynami są 1:1 to  wtedy Ty jesteś głównym aktorem w tym cyrku i to jest najbardziej popaprane jak mózg łatwo to łyka, to co widzisz = prawda. I siedzisz w tym maxymalnie. w takim Farpoint trzymając PS Aim i znajdując shotguna w grze, czujesz się co najmniej  jak je.b.any terminator, kosmiczny pogromca mutantów. a że przeładowuje się giwerę gestem wymachu za głowę, to serio czujesz się jak Arnold z T2 napier.dalający z dwururki do T1000

 

to samo dotyczy grania w dajmy na to Driveclub VR na padzie - gigantyczna  lipa ...natomiast na kółku? roz.(pipi)el głowy, trzymasz kierownicę i tu i tu, podobne uczucie jak to gdy widzisz swoje ręce w grze i oglądasz je z każdej strony :] im więcej ciała w VR tym lepiej :> myślę że z PSVR2 Sony załatwi już temat na amen z tymi zapowiadanymi patentami na rękawiczki zczytujące ruch 1:1, to byłby kolejny gamechanger, możnaby pstrykać i rzucać jakieś czary w Hary Portier VR...itp. itd. :] 

 

co do samych różdżek Move to było już wieeele momentów które rozwaliły mi czaszkę ale największy chyba w Skyrim VR, gdzie samodzielnie napinasz cięciwę łuku żeby kogoś sprzątnąć co nie jest takie proste, pamiętam że strzelałem do jakiegoś psa z 5metrów w pierwszej wiosce...funu co niemiara :p a potem napadł mnie jakiś wilk, działo się to w nocy i nawet go nie zauważyłem, zaskoczenie 1:1 takie jak bym go zobaczył irl, nigdy tak szybko nie machałem różdżkami żeby go zaciukać :] a potem masz subquest gdzie musisz iść do ciemnej jaskini...w normalnym płaskim Skyrimie to jest nic, a tutaj zahacza o przygodę życia ;) 

 

to co mnie niszczy w VRze to skala, np. Skyrim VR scena z intro jedziesz jako więzień a w tle góry gdzie potem możesz się przejść aż po horyzont, aż zapiera dech takie coś ; to samo było na początku Residenta gdzie widzę rezydencję przez zamkniętą bramę i czuję się...jakbym stał pod bramą jakiejś rezydencji :] wszystko w skali 1:1...no a potem chodzenie po pas w wodzie po jakichś piwnicach...czujesz się jakbyś chodził po...piwnicach z latarką irl...im bardziej sugestywna grafika tym mocniej mnie to zasysa do środka

 

druga rzecz która jara to wykorzystanie możliwości sprzętu, świetnie to robi Astro oraz Moss, to zaglądanie za róg własną głową w poszukiwaniu znajdziek to jest patent nie z tej ziemi ;P a tam jest cały gameplay na tym zbudowany :c dlatego też tak chętnie sprawdzam różniste gierki które operują na fajnych patentach w ogóle mi do tej pory nieznanych bodźcach, np. Creed (wczuwka w boksera, ludzie rozwalają tiviki na tym więc uwaga :p) czy Ultrawings (latanie jak się ma samemu lęk wysokości, no jest to wyzwanie)

 

jest jeszcze opcja że nadjedzie gra która będzie się ocierać o przeżycia extremalne, myślę że taką grą byłby Alien Isolation, zresztą Resident miejscami zahacza o przegięcie (w sensie mam ochotę wyłączyć i nie wracać nigdy, ze strachu :p)

 

po co mi nextgen jak już na nim gram?

 

i jeszcze te promocje na Store, jezu ufam tobie

 

 

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, nero2082 napisał:

co do samych różdżek Move to było już wieeele momentów które rozwaliły mi czaszkę ale największy chyba w Skyrim VR, gdzie samodzielnie napinasz cięciwę łuku żeby kogoś sprzątnąć co nie jest takie proste, pamiętam że strzelałem do jakiegoś psa z 5metrów w pierwszej wiosce...funu co niemiara :p

Fajne strzelanie z łuku jest też w Apex Construct. Na PS Store jest demo (chociaż krótkie), więc można za frajer obczaić. No i koniecznie z moveami.

A także Raw Data, ale tam są cztery różnorodne postacie do wyboru z całkowicie odmiennym gameplayem (dwa handguny, shotgun, miecze i łuk właśnie).

 

Odnośnik do komentarza

Pogralem trochę wczoraj bo nie bylo czasu od ponad miecha leżalo w pudle. Jakie to jest dobre. Nie spodziewałem się aż takiej imersji. Demka lezlay na dysku już wcześniej więc bylo testowane praktycznie wszystko. Od razu weszły pełne wersje Astro bota, dark matter, Moss, Beat saber, robbinson. Re7 odpaliłem i wymieklem po 5 min xd będzie grane jak nic. Pielucha na Dupe i jazda. Jestem w szoku jak fajnie gra się w Astro bota. 

Tak jak pisali inni - to jest przyszłość gier dla mnie. Dopracuja moc tego sprzętu i zamiecione. 

Mam do skończenia messanger na switcha ale nie mogę na to patrzeć xd

Odnośnik do komentarza

Właśnie przeszedłem here they lie.
Tak jak pisałem grafika słaba pierwsza część gry srednia ale później robi się konkret.
Audio i story daje radę, mocny przygnębiający klimat, prawdziwy rollercoaster.
Jest kilka momentów które zapadają w pamięci i które warto zobaczyć bo ryją banię.
Jak na gierkę z plusa to warto sprawdzić jak ktoś lubi tego typu doświadczenia.
Czas gry ok 4h moja ocena 7/10.
Teraz poleci rush of blood :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...