Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
5 minut temu, mozi napisał:

Daj znać jak pograsz reckom nie ufam 

Pewnie nie kupię jutro ale w czerwcu raczej. London Heist bardzo mi przypadł do gustu. Premierowo cena też zjadliwa, tylko muszę znaleźć czas (i kasę) oraz skończyć trzeba zaległe SuperHot i Doom VFR. Wczoraj ukończyłem Statik - super gierka, niezła rozkmina.

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i powiem tak.... takiej gry mi brakowało. Czułem się jak John Mclane w szklanej pułapce XD Graliście kiedyś na automatach w time Crisis? To tutaj uczucie jest podobne ale fun jest 100x większy. Dla mnie zakup obowiązkowy i nie żałuje ani złotówki. Tempo, muzyka tip top. Zarzuty mam co do gry 3:

1 - gra aktorska - nie każdemu przypadnie angielski akcent bad guyów i wkóło "oojj fuukk offf majt" trochę to sztuczne i męczy po chwili.

2 - bez move nie podchodzić. Próbowałem zagrać chwilę na padzie i ... szkoda czasu chyba że ktoś lubi trzymać pada przed sobą i machać jak idiota. 

3 - grafa. Jest bardzo dobrze no ale może być lepiej. Pech chce że ogrywam (chociaż ogrywam to za duże słowo bo w kółko noszę drabiny) Lone Echo na Oculusie i mam porównanie. No ale tego nie przeskoczymy. Miał być akcyjniak korytarzyk i tutaj wg mnie jest super. Tej gry przy obecnym sprzecie (moc sprzętu + ogarniczenia move'a) nie dało się imo zrobić lepiej bo albo wyszedł by Farpoint (puste przestrzenie ale full motion ale bez aima też nie podchodź) albo jest jak jest. Szkoda że tak mało jest takich właśnie korytarzyków na odstresowanie jak ten - chętnie ograłbym House of The Dead Overkill np lup wspomnianego Time Crisis. Kiedyś imersją i jarankiem było mieć plastikowego guna przed sobą - teraz z VR możliwości duże szersze.

Wersja skrócona- jak komuś się podobało London Heist to brać w ciemno bo to jest praktycznie dokoszona rozszerzona wersja tamtej gry. 

Kobik, Marbel, Balon - kupować bez wachania. 

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, grzybiarz napisał:

Może już pora zakupić dwa movy? Coraz więcej gier na liście, które wymagają dwóch dildosów, ale ta cena chora:
https://www.euro.com.pl/playstation-move.bhtml

 ponad 3 paki. A za czasów PS3, chodziły po 50 zł używki.

A nie ma używek już na OLX? Ja te z PS3 kupiłem za jakoś 120 zł. I gitara gra.

@mozi Jaram się jeszcze bardziej. Wezmę chyba na następny weekend.

Skończyłem wczoraj SuperHot (główną fabułę - jakieś tam chyba wyzwania zostały czy coś) i gry pierwszoosobowe to jest fun - do SH nieraz jeszcze wrócę.

A wcześniej skończyłem Statik - niby statyczna gra bo się siedzi w miejscu ale bez hełmu to nie byłoby to.

B&T wierzę że będzie miazga bo LH mi się mega podobało. Chciałem reckę quaza zobaczyć wczoraj nawet ale i sam gameplay bym sobie zaspoilował - ze 2 minuty zobaczyłem i z ww. powodu wyłączyłem.

W ogóle po chwili odstawienia wróciłem do PSVR - nawet zakręciłem błędnikiem z Wipeoucie i Dirt Rally. Skończę jeszcze Dooma, przejde The Journey i akurat będę miał czas na B&T.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, grzybiarz napisał:

Może już pora zakupić dwa movy? Coraz więcej gier na liście, które wymagają dwóch dildosów, ale ta cena chora:
https://www.euro.com.pl/playstation-move.bhtml

 ponad 3 paki. A za czasów PS3, chodziły po 50 zł używki.

 

Poluj dalej na te z ps3 na olx za 100-150 można wyrwać 2 sztuki. Tak zrobiłem i jest bardzo si. Tylko kerwa ta higiena ale czyściłem długo. 

 

Mozi na bank kupię LH mega mi się podobał to samo Until Down VR. Masz rację celowniczki są mega pod VR, no i wiadomo że my dinozaury mają do nich sentyment.

Odnośnik do komentarza

Blood & Truth jest świeeetne, taka pozycja powinna być na start PSVR...może z PSVR2 uderzą na wejściu mocniej

 

ta gra ma wszystko co potrzeba do szczęścia w VR - nadaje się na krótkie pogranie, fabuła też jest pełnojajeczna, podział 60/40 bardziej w stronę akcji. która jest bombastyczna, po prostu james bond vr ;) akcje które kręcą hype to coś podobnego jak w London Heist czyli wszystkie ucieczki, pościgi itp., tutaj dochodzi jeszcze parę nowych motywów i wszystkie są mocno filmowe. zaye.bisty jest patent w trzymaniem kilku broni w kaburach i manualne ich wyciąganie, nawet proste rzeczy typu wspinanie się po drabinie jest zrobione fachowo i miodnie

 

nie ma za bardzo do czego się przyczepić, nawet opcje komfortu wzięto pod uwagę także nikt tu rzygać nie będzie...naprawdę solidny szpil 

 

no i zaczynają się fajne promki na VRowe gierki, z fajnych rzeczy to po taniości jest Ultrawings, Thumper, Paranormal Activity ;]

Odnośnik do komentarza

Jedyne co mi nie pasowało jak patrzyłem na trailery to sterowanie movea'mi - myślałem że będzie to uciążliwe ale jest zrobione tak fajnie że wogole nie przeszkadza. Z założenia to cały movement to trochę  jak w Until Dawn. Niby da się strefować przyciskami lewo/prawo ale zasadniczo cały czas przemy do przodu. 

Odnośnik do komentarza

Powiem tak przeprowadziłem się do mieszkania gdzie mam pokój wielkości całego piętra więc mam aż nadto miejsca na VR , wcześniej grałem w klitce gdzie nie mogłem nawet ustawić kamery by łapała mnie całego . Muszę przyznać wtedy VR robił spore wrażenie ale teraz mogąc bez problemu grać w gry pokroju SuperHot czy też Raw Data jest moc , teraz nawet w job simulator grało mi się świetnie . Muszę od nowa sprawdzić co ciekawego ukazało się na VR bo jednak w dużym pokoju ogrywanie tego to coś pięknego.

Odnośnik do komentarza

Oszalałem i kupiłem dziś Blood &Truth oraz Farpoint z Aim Controllerem. Zanim załączyłem to akurat była instalacja aktualizacji systemu a Aim był nie naładowany, za to Farpoint musiał się zainstalować...

No więc na kablu ładującego się Aima użyłem w drugiej grze, która mnie interesowała - Doom VFR. Da się płynnie chodzić i strzelać ale póki nie ogarnę sterowania to może się w głowie zakręcić.

Za to Aim dość solidny, ma mnóstwo przycisków i 2 gałki. Pograłem 15 minut i wyłączyłem bo na kablu to średni sens jest jednak.

Odpaliłem na godzinkę B&T - tutaj sterowanie 2xMove. Grałem na stojąco bo wydawało mi się, że tak się powinno grać, więc zaraz na początku gry mamy dziwne uczucie, bo wydaje się że jesteśmy wzrostu Tyriona... Bo postać siedzi. Po ponad pół godziny stwierdziłem że sobie jednak usiądę. I mimo że są też momenty gdzie nasza postać chodzi, ale da radę grać na siedząco. Ba stojąc omal się nie przewróciłem raz z wrażenia tak sugestywne są odczucia.

Pierwsza godzina gry jest jednak przegadana i trochę nudna. Gra jest dość dobrze przygotowana, postacie, otoczenie to w sumie więcej London Heist - generalnie gra prezentuje wysoki poziom produkcji jak na VR. Tylko grafika w sumie to poziom PS3. Nigdy mi grafika nie przeszkadzała w VR ale tu jest średnia. Astrobot, SuperHot, Doom, Wipeout to najwyższa półka. Tu imo graficznie tak nie jest. Zobaczymy dalej co będzie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, mozi napisał:

Ja wczoraj skończyłem b&t i podtrzymuje opinie. Świetna odstresowujaca pozycja. Oceny jakie widzę ~8/10 zasłużone. 

Jak grałeś?  Na siedzaco czy stojąco? Poziom zwykły czy filmowy? I czy w trybie komfortowym?

Mam wrażenie że mi nie zawsze Movy łapie kamera- np. przy celowaniu karabinem przez chwyt drugą ręką. Tak samo zabawy wytrychem - raz lepiej raz gorzej (btw fajne momenty byle niezbyt często bo przy pierwszej godzinie gry chyba z 5 razy już było).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...