Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, mozi napisał:

Czyli takie 7/10 - ja np czekam mocno na Ghost Giant bo wydaje się fajnym rozwinięciem koncepcji w Astro Bot. BTW gra wychodzi w kwietniu:

https://www.eurogamer.net/articles/2019-02-28-stick-it-to-the-man-devs-adorable-vr-puzzle-adventure-ghost-giant-is-out-in-april#comments

 

Też czekam bardzo na gierkę ale dla mnie jest to krok w tył. Ponieważ na VR jest mega dużo gierek z widokiem FPP, a mało „klasycznych” platformówek. Na dobrą sprawę są takie 3-4 pozycje z czego dwie to prawie najlepsze gry na VR i jedne z lepszych exów na PS4.

No nic ja czekam na Astro Bot 2, Moss 2 lub nowe platformówki. 

 

ps chyba na VR jest taka gierka a’LA platformówka co się wspinało na drzewo. Dobrze pamiętam? Jaka to się nazywało?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

Też czekam bardzo na gierkę ale dla mnie jest to krok w tył. Ponieważ na VR jest mega dużo gierek z widokiem FPP, a mało „klasycznych” platformówek. Na dobrą sprawę są takie 3-4 pozycje z czego dwie to prawie najlepsze gry na VR i jedne z lepszych exów na PS4.

No nic ja czekam na Astro Bot 2, Moss 2 lub nowe platformówki. 

 

ps chyba na VR jest taka gierka a’LA platformówka co się wspinało na drzewo. Dobrze pamiętam? Jaka to się nazywało?

Nie do końca jest wyjaśniona (albo nie widzę) mechanika z tej gry (Ghost Giant) wiec obstawiam raczej podobną zabawę jak w Moss. Mam nadzieję że gracz nie będzie ograniczony tylko do wyginania drzew po której przebiegnie sterowana przez konsole postać. 

Co do tej platformówki co się wspina na drzewa? Nie kojarzę chyba że chodzi Ci o To the top?

Ogrywam teraz Farpoint i gra się w to super. Bez vr to bym nawet na to nie spojrzał a tutaj jest baaardzo miodnie. Widoczki, feeling strzelania - super. Trochę boli powtarzalność przeciwników (w zasadzie to takie kill roomy) ale pierwszy boss zostawił karpia na ryjku. Polecam tym bardziej że sama historia nawet wciąga i dubbing polski jest naprawdę na wysokim poziomie. Zastanawiałem się na Aimem ale dla 2-3 gier imo nie warto (Firewall mi średnio podszedł). 

Edit - jedna uwaga - do gry nie ma co podchodzić jak się ktoś boi pająków czy innych stworzonek tego typu. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza

Skończyłem właśnie Robinsona. Kurde za te ok 40 zł co kupiłem to naprawdę fajna pozycja. Długość dla mnie idealna jak pod gierkę FPP na VR - czyli ciut powyżej 5h.

Grafa mega jak na VR. Widoki super do tego olbrzymie dino. Aaaaaa no i system wspinania bardzo mi podszedł do gustu. 

Odnośnik do komentarza

A ja skończyłem moss smile.gif

Również 5h chociaż sporo rzeczy nie znalazłem warto by znaleźć wszystko i zrobić no death run do platynki wiec jak komuś się chcę to spokojnie 10h+ grania.

Grafika bdb design momentami rewela, animacja quill opad szczeny.

Bardzo fajne zagadki, nie za łatwe nie za trudne.

Muzyka rewela a takie np. creditsy to małe dzieło sztuki.

Moje top 3 vr obok astro i re7.

I zapowiada się że to nie koniec smile.gif

Robinson juz do mnie jedzie.

 

9bab59d478445f916b5447d82f0a6018.jpg

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, balon napisał:

Skończyłem właśnie Robinsona. Kurde za te ok 40 zł co kupiłem to naprawdę fajna pozycja. Długość dla mnie idealna jak pod gierkę FPP na VR - czyli ciut powyżej 5h.

Grafa mega jak na VR. Widoki super do tego olbrzymie dino. Aaaaaa no i system wspinania bardzo mi podszedł do gustu. 

Co trza zrobić zaraz na początku? Łaziłem w koło namiotu i coś tam z wody wyjąłem chyba (nie pamietam), No i ostatecznie grę wyłączyłem i do niej nie wróciłem :/

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, balon napisał:

Skończyłem właśnie Robinsona. Kurde za te ok 40 zł co kupiłem to naprawdę fajna pozycja. Długość dla mnie idealna jak pod gierkę FPP na VR - czyli ciut powyżej 5h.

Grafa mega jak na VR. Widoki super do tego olbrzymie dino. Aaaaaa no i system wspinania bardzo mi podszedł do gustu. 

Zgodzę się prawie że wszystkim. Jednak przez to, że kończy się w taki średni sposób i

za mało trexa, jakiegoś zaszczucia, ucieczki czy po prostu większych emocji

uważam że zmarnowano tutaj spory potencjał.

Odnośnik do komentarza

A propos Robinsona, jest na początku motyw z katastrofą-lądowaniem tego naszego pojazdu na planecie? Bo mnie coś zaczęło się od razu kombinowanie jak wyjść ze środka. W dodatku kamera mnie źle złapała i zanim się zorientowałem to chwilę minęło...

Może ten motyw jest później? Bo na trailerach coś było.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, zagul napisał:

Jakie są warunki do VR, tj. ile muszę mieć wolnej przestrzeni, żeby nie rozwalić TV, lamp itp? Jak jest z wersjami gogli dostępnymi na rynku?

 

Zależy w co i jak grasz. Ja gram padem i na siedząco więc miejsca mi potrzeba praktycznie jak przy normalnym graniu. Przy movach to myślę, że tak z metr do machania. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, zagul napisał:

Jakie są warunki do VR, tj. ile muszę mieć wolnej przestrzeni, żeby nie rozwalić TV, lamp itp? Jak jest z wersjami gogli dostępnymi na rynku?

Ja gram na siedząco, tak jak normalnie na "sucho bez VR".  Grałem wcześniej na stojąco w residenta -  ale jak kucam, co prawda, kamera w grze także leci w dół, to jednak "gra" widzi Cię jakbyś dalej stał, trza kucnać "kółkiem". Dlatego lepiej grać wygodnie na siedząco:) Tylko żeby stół nie był blisko głowy, bo czasem chcąc gdzieś zajrzeć, możesz uderzyć :/

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, marbel007 napisał:

A propos Robinsona, jest na początku motyw z katastrofą-lądowaniem tego naszego pojazdu na planecie? Bo mnie coś zaczęło się od razu kombinowanie jak wyjść ze środka. W dodatku kamera mnie źle złapała i zanim się zorientowałem to chwilę minęło...

Może ten motyw jest później? Bo na trailerach coś było.

nie ma katastrofy. Gra zaczyna się kilka miesięcy później

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, zagul napisał:

Jakie są warunki do VR, tj. ile muszę mieć wolnej przestrzeni, żeby nie rozwalić TV, lamp itp? Jak jest z wersjami gogli dostępnymi na rynku?

Tak jak stoisz, to optymalnie byłoby mieć ok. 1,5m przestrzeni w każdą stronę, dla swobodnego zamachu Move'em + ewentualnie jakiegoś odchylenia, czy też małego kroku. Czyli tak jak pisze second:  ok 3x3 metry powinno styknąć bez problemu. Plecy są w zasadzie najmniej ważne, bo tam rzadziej się macha i zasięg tam się zmniejsza.  

Odnośnik do komentarza

Ja mam  z 1,5 m w lewo (siedze po lewej strony TV bo na środku przed tv mam stolik i żyrandol który powoduje że kamerka odwala szopki) i jest luz w Superhot. 3m to wg mnie aż nie potrzebne bo tracking w psvr jest na tyle "ułomny" że i tak nie ogarnia. Z tego poniżej jest dokładne info że od nas po 1m na boki czyli nawet mmiej niż napisałem:

psvrimgur-1-640x333.jpg

Odnośnik do komentarza

Ale ten robinson ma widoczki.
Grafa tip top ale gameplayowo trochę mnie zmęczył.
Do pokonania nie takie małe przestrzenie postać porusza się wolno, kilka razy się zacialem...
Skanowanie większych bydlaków też ciut upierdliwe.
Z 2 strony taka wspinaczka np czy zjeżdżanie po "linie" rewela.

Zrobiłem dziś ze 4h ciurkiem i powiem szczerze że trochę czuje efekt zrytej bani :Pd21e618af702092974aabd75004eb598.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja dziś w końcu po długim czasie odkurzyłem vr i się poczułem jakbym był na jakiś dragach...czyli grałem w thumper, ale to zapierdala, a doszedłem dopiero do 3 poziomu. Później pograłem jeszcze w statik i trochę trzeba pokminić co tu w ogóle trzeba zrobić, ale się wkręciłem, doszedłem do etapu gdzie trzeba wpisywać wyrazy i jeździć samochodzikiem, jutro zamierzam pograć dalej. Aaaa i zamówiłem astro bota aby się zmotywować do pogrania na vr :)

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Schranz1985 napisał:


Zrobiłem dziś ze 4h ciurkiem i powiem szczerze że trochę czuje efekt zrytej bani 

 

To nie dziwię się Tobie, że gierka dla Ciebie trochę monotonna była. Ja przeszedłem ją w 5:20 sesjami 30min-1h i było idealnie.

Co do biegania to pamiętaj, że typek ma dość ciężki i niewygodny kombinezon. Czyli to jest ta słynna IMMERSJA :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...