Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam kilka problemów z samą konsolą i grą Wiedźmin 3 GOTY.

1. W grze nie mogę pomijać cutscenek i dialogów. Próbowałem każdym przyciskiem i nic.

2. Mimo powiadomienia o aktualizacji do wersji 1.62 w grze pokazuje mi wersję 1.60.

3. Przeczytałem, że reinstall gry może pomóc, ale niestety nic to nie dało. Ponadto sytuacja jest bardzo dziwna, gdyż po pierwszym włożeniu płyty do napędu, jak i po reinstalacji, sama konsola pobiera mi tylko dwie małe aktualizacje gry, a nie grę. W pamięci masowej pokazuje, że gra jest na dysku, mimo że w powiadomieniach nie pokazuje instalowania jej, a samych aktualizacji. Grę da się włączyć bez problemu i grać, ale bez możliwości pomijania dialogów i scenek. Nie jestem pierwszym właścicielem konsoli, ale zadbałem o to żeby usunąć wszystkie pliki z pamięci masowej, a mimo to konsola zachowuje się jakby Wiedźmin ciągle był na niej zainstalowany. Z innymi grami nigdy nie miałem takiego problemu i instalowały mi się bez żadnych problemów.

Jeżeli to coś zmienia, to nie posiadam aktywnego PS Plus.

 

 

Problem rozwiązany.
Z przyczyn niewiadomych dialogi i scenki można pomijać dopiero po przejściu początkowej fazy gry.

Edytowane przez BublOner
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie. Mam problem z PS4 a dokładnie nie mogę wyjść z trybu bezpieczeństwa. Próbowałem już aktualizować, przywracać ustawienia fabryczne oraz odbudować bazę danych, jednak wszystkie te procesy kończyły się komunikatem o błędzie i wymuszały restart konsoli. Może być to spowodowane, iż nie chcący odłączyłem konsolę od kontaktu podczas gdy ona się włączała. Została mi ostatnia opcja "zainicjuj ps4" jednak ta opcja usunie wszystkie moje zapisy a w dodatku nie mam pewności czy ona pomorze. Czy jest jakiś sposób abym mógł ją naprawić samodzielnie, czy jestem zmuszony oddać konsolę do serwisu?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Claudius napisał:

Została mi ostatnia opcja "zainicjuj ps4" jednak ta opcja usunie wszystkie moje zapisy a w dodatku nie mam pewności czy ona pomorze.

A skąd masz pewność, że oddanie do serwisu pomoże? Tam pewnie w pierwszej kolejności zrobią format więc wyjdzie na to samo.

No i polecam robić backup sejwów co jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Mam takie rozkminę, otóż jaka wpływa na płynność gry na PS4 Pro, to czy gramy z dysku naszej konsoli , czy  z płyty? Czy ma to w ogóle jakieś znaczenie. Jeżeli cała zawartość z płyty kopiuje się na dysk , to dlaczego nie można grać bez płyty? Wiem może to dziwne pytania, ale kto pyta nie błądzi . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, PiterPL napisał:

to dlaczego nie można grać bez płyty?

Nie ma to znaczenia czy gra na płycie czy cyfrowo, obie wersje w pełni działają z dysku konsoli. Płyta jest tylko jako sprawdzenie licencji, no i nie można grać bez niej, bo jak to widzisz? Instalka i płyta leci dalej w świat do następnej osoby, a ty sobie grasz?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Square napisał:

 Instalka i płyta leci dalej w świat do następnej osoby, a ty sobie grasz?

Nie o to mi chodziło, tylko czy jest różnica w płynności, między wersja cyfrową a z płyty bo np. konsola doczytuje dane z płyty itp. podczas grania . Teraz po twoim wyjaśnienia już wiem co chciałem .Dziękuję za informację 

Edytowane przez PiterPL
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 13.08.2020 o 20:23, Piotras89 napisał:

Witam,

 

Pytanie do mądrzejszych ode mnie. Mam zamiar sprzedać konsolę PS4 Slim. Chodzi o to co zrobić, aby osoba, która kupi ode mnie konsolę miała ustawienia fabryczne, żeby na tej konsoli nie było moich danych, żeby konsola podczas pierwszego odpalenia zachowywała się dokładnie tak jak po zakupie. Osobiście wziąłem "Zainicjowanie: Pełne" no i pytanie czy to wystarczy czy coś ominąłem? Bo przeczytałem, że najpierw trzeba dezaktywować konto, a tego nie zrobiłem. Jaka jest kolejność tej całej procedury. Czy:

 

1) Najpierw muszę dezaktywować konto.

2) Następnie wybrać opcję: "zainicjowanie: pełne".

 

Jeśli wziąłem zainicjowanie: pełne czy wtedy ta cała dezaktywacja konta jest potrzebna, niepotrzebna. Zgłupiałem, dlatego czekam na osobę, która wie jak to wszystko wygląda. Premiera PS5 zbliża się wielkimi krokami, mam zamiar ją kupić i teraz pytanie, jeśli w starym PS4 nie wybrałem dezaktywacji konta tylko wybrałem zainicjowanie pełne czy na nowej konsoli PS5 będę mógł bezproblemowo zalogować się na swoje konto. Sami wiecie trofea, platyny i te sprawy. Jeśli przed zainicjowaniem powinienem najpierw dezaktywować konto czyli co muszę ponownie zalogować się na PS4, wybrać dezaktywację konta, a następnie zainicjowanie? Bardzo proszę o odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

 

Własnie sprzedalem swoja ps4, ale wlasnie zrobilem to samo -tylko pełna inicjacja. Nie zrobilem dezaktywacji konta. Czy inicjacja = dezaktywacja konta na tej konsoli? 

Czy lepiej wykonac dezaktywacje na sprzedanej ps4? 

 

Jak loguje sie na na sony ps network to w "moich urzadzeniach" mam ps4 i ps5. Jest opcja dezaktywacji tylko wszystkich urzadzen. 

Teraz pytanie - jak dezaktywuje - to trace dane z nowej ps5? czy tylko mnie wyloguje a po zalogowaniu mam wszystko jak wczesniej? 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Martagdy napisał:

eraz pytanie - jak dezaktywuje - to trace dane z nowej ps5? czy tylko mnie wyloguje a po zalogowaniu mam wszystko jak wczesniej?

Tylko cię wyloguje z PS5, wystarczy że sie zalogujesz i konsola sama sobie przywróci licencje na gry i inne duperele

Odnośnik do komentarza

Witam, nie wiem czy piszę w dobrym dziale, ale do rzeczy. Konsola brata (PS4) głośno chodziła i się zacinała na FIFA22. Rozebrałem ją, wyczyściłem i wymieniłem pastę na thermal grizzly. Odpaliłem u siebie, cisza jak makiem zasiał, gierka śmiga. Zawiozłem do niego i po odpaleniu nadal cisza, ale gra wciąż się zawiesza. Zmieniliśmy kabel zasilający, kabel HDMI i nadal to samo. Czy ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze zrobić poza utylizacją konsoli?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.

Na wstępie zaznaczam ze  jestem zielony na ten temat stąd  mój problem może się nie którym wydawać smieszny.

 

Musiałem przywrócić ustawienia fabryczne konsoli, zalogowałem się później na mój profil i nie ma zapisanych stanu postępu moich gier.

Jest szansa aby jakoś to odzyskać?

 

Proszę o wyrozumiałość i ewentualne podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...