Skocz do zawartości

Bloodborne


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, aphromo napisał:

J

 

Gra moim zdaniem obniza loty w drugiej polowie,  kiedy odchodzi się od mrocznego klimatu a zaczyna się wprowadzanie elementow hm, scjentolgii.

 

 

Blizej tej grze do czegos, nie wiem, DMC, gdzie wyrabujesz sobie droge naprzód,pokonujesz bossa i zapalasz lampe/budzisz się w kapliczce i raz na ruski rok cos się stanie fabularnie, niż typowego rpg.

 

latest?cb=20131015141733

Odnośnik do komentarza

Tu masz jakiś zalążek tego co Bloodborne próbuje przekazać :

 

 

 

Najlepiej zaznajomić się z twórczością Lovecrafta znaczy przeczytać książki.

 

I tak, lore jest poukrywane w dialogach npców bez ust, opisach broni i itemków oraz samym świecie przedstawionym. Tysiąc razy to wałkowane tutaj przy każdej grze od FS ale i tak przyjdzie ktoś i powie, że guwno, bo ludzie pochowani w domach gadają do nas o niczym :mevek:

Edytowane przez oFi
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No bo to jest g.

Dla jakiś fanatyków, którzy podniecają się, że trzeba się zagłębić na siłę.

Twierdzą, że trzeba drążyć, są nadgorliwi w odbiorze tej prostej "nawalanki".

Czytać opisy itemów, żeby zrozumieć czemu NPC, którego zarąbałem zanim go jeszcze w całości zobaczyłem, postąpił tak a nie inaczej... kogo to obchodzi...

I jeszcze te książki? What?

 

Ta gra daje wybór -> albo jesteś oczytanym gogusiem, który przy każdej okazji podkreśla, że tu jest super lore ALBO jesteś je.baką leśnym i nie dajesz się lorowi w tej grze rozwinąć i wszystkich zbijasz nic nie czytasz, ignorujesz wszystko i pokazujesz, kto jest panem. Liczy się tylko krew i rzeźnia.

 

 

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
  • WTF 2
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Ludzie litości - jeśli coś nie jest przedstawione łopatologicznie to tego nie ma?

 

Sposób prowadzenia fabuły w grze doskonale przedstawia zlecenie pewnej dziewczynki. Jeśli tylko skojarzymy parę faktów, dodamy dwa do dwóch, ułoży nam się bardzo interesująca spójna historia (niepozbawiona w pewnych kwestiach jednak pola do interpretacji). Kretyn natomiast pogadał z mówiącymi drzwiami, dostał randomową muzyczną skrzynkę, zabił jakiegoś dziadka z siekierą, znalazł (co wątpliwe) jakąś broszkę i... w sumie fajrant - dzień jak co dzień, czas zabijać kolejne przypadkowe potwory.

To jednak Panie i Panowie był swoisty side quest i rzecz ma się podobnie z głównym wątkiem - miej oczy i uszy otwarte a wiele rzeczy nagle nabierze sensu.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, michu86- napisał:

No bo to jest g.

Dla jakiś fanatyków, którzy podniecają się, że trzeba się zagłębić na siłę.

Twierdzą, że trzeba drążyć, są nadgorliwi w odbiorze tej prostej "nawalanki".

Czytać opisy itemów, żeby zrozumieć czemu NPC, którego zarąbałem zanim go jeszcze w całości zobaczyłem, postąpił tak a nie inaczej... kogo to obchodzi...

I jeszcze te książki? What?

 

Ładnie jedziesz. 

 

Chyba pierwsze solsy to szok poznawczy.

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
2 godziny temu, stoodio napisał:

Ludzie litości - jeśli coś nie jest przedstawione łopatologicznie to tego nie ma?

Skadze znowu, smaczki sa fajne, ale nie można tym zastapic prawie w calosci storytellingu. Absolutnie nie mam pojęcia dlaczego gadka przez drzwi ma czegos " dodawać" skoro te nieliczne NPC które spotykamy osobiście, to bardzo ciekawe postaci.

2 godziny temu, stoodio napisał:

Sposób prowadzenia fabuły w grze doskonale przedstawia zlecenie pewnej dziewczynki.

O wlasnie, a co jeśli ktoś zwyczajnie to przeoczyl, albo jak ja, się spoznil ?

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

BB jest mocno korytarzowe przez wiekszosc gry wiec argument z czapy. Jeśli chodzi o te poukrywane rzeczy, to tak samo można się naciac m in . w Old Yharnam. 

No i wlasnie, 99% graczy uzna to za rabanke bez sensu i nie pozna tego wspaniałego lore.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...