Skocz do zawartości

Scalebound


Figaro

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda projektu ale też nie dziwie się że w ostatnich dniach od szefa Platinum padła oficjalna informacja dotycząca reorganizacji firmy bo się w ostatnich latach pogubili tworząc masę produktów dla firm zewnętrznych nie mając nic w zamian (czyt. nie mają żadnego własnego IP bo wszystko należy do wydawców), dlatego też mają zamiar stworzyć swoje własne IP w 3 lata, które nie pójdzie do kieszeni wydawcy. 

 

Osobiście zawsze się dziwiłem dlaczego Kamiya poszedł do MSu z tym projektem ale w sumie Bayonetta należy do Segi i nie wiadomo czy będą chcieli wydać kasę na 3-kę (no chyba że Nintendo znowu sypnie forsą). 

 

Ja osobiście mam wrażenie że Scalebound był bardzo ambitnym projektem ze strony Platinum ale MS liczył na szybkiego ex'a, którego wyrzucą na rynek w max, 2/3 lata od zapowiedzi reklamując go nazwiskiem Kamiyi. PG powinno właśnie powrócić do zasady 1/2 duże tytuły tworzone w tym samym czasie a nie 6 przez co to co mogłoby być naprawdę świetne wychodzi średnio bo brakowało ludzi do pracy albo co bardziej utalentowani zajmowali się innym projektem. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

 

raczej mam bardziej zdrowe podejście niż ktoś kto czuje się jak frajer odpalając jakiś sprzęt.

Może dla co niektórych to standard i nawet tego nie widzą.

 

 

ja generalnie polecam kupować sprzęt dla gier które już są, wtedy łatwiej uniknąć takich sytuacji

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo

Inne dwa projekty, które zostały w ten sam sposób skasowane okazały się być kompletnym szajsem. Może PG też pompowało balon przez 3 lata. Może pismaki coś wykopią.

 

Do tej pory po takiej akcji studio tworzace gre albo umieralo albo zostawalo skarlone do rangi noname wiec sytuacja jest bardzo zla :(

ale jak sie robi 6 gier naraz to nie dziwota ze 1 gra (pipi)nia, w Nierze nie ma antyaliasingi niczym na ps2 itp. 

Edytowane przez aphromo
Odnośnik do komentarza

Aż się Hideki rozchorował. Szkoda chłopa. Na początku pisałem że to kłamcą ale oczywiście wcale tak nie myślę bo po tym co się dzieje wynika, że za anulowaniem ostatecznie stoi Microsoft. Zresztą w ich oświadczeniu widać, że specjalnie nie przejmują się opiniami ludzi naprawdę czekającymi na SB. Mam wciąż nadzieję że marka z czasem trafi do innego wydawcy.

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

4 lata produkcji, to nie jest szybki projekt :p Musiały być jakieś spore problemy ze skończeniem gry. PG miało czas i kasę, więc albo naobiecywali za dużo albo mieli problemy ze zrobieniem takiej dużej produkcji na nie swoim silniku graficznym.

Odnośnik do komentarza

Osobiście zawsze się dziwiłem dlaczego Kamiya poszedł do MSu z tym projektem ale w sumie Bayonetta należy do Segi i nie wiadomo czy będą chcieli wydać kasę na 3-kę (no chyba że Nintendo znowu sypnie forsą). 

 

Ja osobiście mam wrażenie że Scalebound był bardzo ambitnym projektem ze strony Platinum ale MS liczył na szybkiego ex'a, którego wyrzucą na rynek w max, 2/3 lata od zapowiedzi reklamując go nazwiskiem Kamiyi. PG powinno właśnie powrócić do zasady 1/2 duże tytuły tworzone w tym samym czasie a nie 6 przez co to co mogłoby być naprawdę świetne wychodzi średnio bo brakowało ludzi do pracy albo co bardziej utalentowani zajmowali się innym projektem. 

Kamiya nie poszedł do MS. Podobno zgłosili się do wielu firm, ale nikt inny nie chciał tego wziąć pod swoje skrzydła. Szybki ex? Przecież 3 lata na grę AAA to niejako standard. Tu jest jeszcze informacja, że byli ostro do tyłu i się nie wyrabiali. I nie mówimy przecież o jakichś niedoświadczonych ludziach tylko o Platinum.

Odnośnik do komentarza

gra podobno została anulowana przez MS

 

http://kotaku.com/rumors-swirl-that-scalebound-is-in-trouble-1790986886

 

link do strony gry nie działa: http://www.xbox.com/pl-PL/games/scalebound

http://www.eurogamer.net/articles/2017-01-09-sources-microsoft-and-platinum-part-ways-on-scalebound-development-ceased

 

Szczerze myślałem że to będzie exclusive na koniec roku na którym ms oprze "kampanie zimowa" cos a la zapychacz pomiędzy kolejnymi Halo i Gears! Mały szoker na początek roku

Odnośnik do komentarza

Kamiyę nawet jeśli trochę przerosły ambicje to Microsoft powinien i tak doprowadzić projekt do konca. Nie rzuca się takich duzych inwestycji ot tak. Skoro firma wiedziałaby o tym dużo wcześniej to po co wystawiali prezentacje na E3?

 

M$ ta decyzja odbije się czkawką.

Zrozum, że nie anulowano tego nikomu na złość. Musiało z tego być straszne kupsko skoro po tylu latach wykładania kasy uznali, że nie ma to dalej sensu. Sam widzisz, że przeciągali ile się dało i liczyli, że coś jednak z tego może wyjść.

 

@Ins

Pierwszy zwiastun, ten CGI, na samym końcu nawiązywał do koopa (kilka smoków nadlatywało).

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Czyli była zapowiedź co-opa jak ogłosili światu, że projekt powstaje ? Jeżeli tak to poproszę o linka bo jakoś to inaczej pamiętam.

 

Nawet na pierwszym trailerze z 2014 roku na samym końcu do walki z bossem dołączają inne smoki.

Odnośnik do komentarza

 

Kamiyę nawet jeśli trochę przerosły ambicje to Microsoft powinien i tak doprowadzić projekt do konca. Nie rzuca się takich duzych inwestycji ot tak. Skoro firma wiedziałaby o tym dużo wcześniej to po co wystawiali prezentacje na E3?

M$ ta decyzja odbije się czkawką.

 

Zrozum, że nie anulowano tego nikomu na złość. Musiało z tego być straszne kupsko skoro po tylu latach wykładania kasy uznali, że nie ma to dalej sensu. Sam widzisz, że przeciągali ile się dało i liczyli, że coś jednak z tego może wyjść.

 

@Ins

Pierwszy zwiastun, ten CGI, na samym końcu nawiązywał do koopa (kilka smoków nadlatywało).

W takim razie na E3 Spencer i spółka świadomie nas oszukali pokazując zupełnie inny build z gry, specjalnie przygotowany pod pokaz? Powtórka z Colonial Marines?

 

Nie wierzę w taki obrót spraw jeśli chodzi o Platinum Games. Kamiya nie rozchorował się tylko dlatego, że zrobił technicznego gniota bo tak się nie stało. Microsoft nie chciał iść im na rękę i tyle.

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...