Skocz do zawartości

Rise of the Tomb Raider


darkos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytanko do was - widzę, że w promocji na PSN wylądowała edycja "20 year celebration" podobnie zresztą jak w sklepie xboxa - to, że różnią się one ceną o jakieś 45 zł, to jedno ale bardziej mnie interesuje różnica między platformami - ktoś doradzi co będzie lepszym wyborem?

 

Wiadomo, ze lepiej brac w wersji na PS4. Gra dziala i wyglada lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Alez ta gra jest dobra pomijajac fakt ze na plytce dostajemy wraz z gra wszystkie dlc ktore nawet zassysac nie trzeba. Perfekcyjne wydanie szczegolnie dla ludzi kupujacych uzywki.

Granie w sama gre szczegolnie od poczatku polecam na poziomie trudnosci Survival gdzie ta gra nabiera sedna gameplayu i gdzie zbieranie wszystkiego w celu przetrwania ma duzy sens.

Swietna gra z swietnym gameplayem, swiatem, brakiem wiekszych bugow i loadingow.

Odnośnik do komentarza

Fakt, ale pierwsza część jednak lepsza pod praktycznie każdym względem (może za wyjątkiem oprawy).

Wut? Reboot jest gorszy pod każdym względem. Jest za dużo strzelania, postać Lary jest niezbyt przekonująca, mało wspinaczek, mało eksploracji, gorsze strzelanie. RoTR ulepsza wszystkie mechanizmy poprzednika. Reboot powinien od początku wyglądać tak jak RotR. 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

To może dlatego, że reboot robił większe wrażenie, większe BOOM, był większym zaskoczeniem (zwyczajnie nie spodziewałem się tak dobrej, dopracowanej gry, bo nie oglądałem żadnych zapowiedzi). W przypadku kontynuacji dostałem ten sam schemat, tylko z lepszą oprawą (ok, również z większą ilością sekwencji wspinaczkowych - tu plusik), ale z gorszym klimatem, jeszcze głupszą fabułą, z mniej fajną miejscówką i ze zbyt dużą i nachalną ilością znajdziek, o które gracz się potyka, będąc co chwilę wytrącany z jakiejkolwiek immersji.

 

Więcej niekoniecznie znaczy lepiej, ale o tym pisałem wcześniej.

To nadal świetna gra, a wydanie na PS4 dopakowane jest taką ilością atrakcji, że to jeden z najlepszych ratingów value for money w ostatnich czasach, ale wszystko to dostałem już wcześniej (w bardziej skondensowanej formie), stąd przy braku "efektu WOW" (bo ciężko wywołać go dwa razy z rzędu), na chłodno skupiłem się jedynie na plusach i minusach względem poprzedniczki - wyszło mi, że tych drugich jest zwyczajnie więcej i stąd ogólnikowe "jedynka była lepsza" - nie ma tu głębszej filozofii - "pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz" itp.

Odnośnik do komentarza

Mi też reboot nie przypadł do gustu, za dużo kapiszonowania i masochistycznych scenek gdzie Lara ma wbijany kołek w udo  (po cholere oni to dodawali??).  Praktycznie zero tomb raidowania w tomb raiderze.

 

 

Ktokolwiek by sie za to nie zabral, Tomb Raider to czesc popkultury wiec jakkolwiek miodna nie bedzie rozhrywka i grafika tak w fabule zawsze mozecie spodziewac sie banalow.

 

Ale mogliby się postarać, może teraz rzeczywiście będzie lepiej skoro pozbyli się tej pseudo-pisarzyny, która myśli że talent się odziedzicza z nazwiskiem. Skoro Uncharted może wymyślić jakieś ciekawe skarbe i wciągającą otoczkę fabularną, to TR też mógłby się wysilić. Imo Rise zaczynało być troszkę meczące z tym wątkiem rebelianckich ludków, to całe Trinity olewam bo też mało co o nich wiadomo. Najciekawiej im wyszedł duet złej siostrzyczki i braciszka, postaci ciekawsze nawet od samej Lary.

Odnośnik do komentarza

 Najciekawiej im wyszedł duet złej siostrzyczki i braciszka, postaci ciekawsze nawet od samej Lary.

 

Serio? Przecież to taka klisza, że aż ze śmiechu nie wyrabiałem - świetni to oni by byli w jakimś starym Residencie, a nie tutaj (zresztą kojarzy mi się Code Veronica i rodzeństwo Ashfordów - podobny poziom "kreskówkowości").

Odnośnik do komentarza

Jedyne czego w tej gierce brakowało to podróży po całym świecie jak w starych tombach, mam nadzieję że kolejna część powróci do takiego rozwiązania. 

 

Ale też nie chciałbym, żeby z tym przesadzono, bo w takim Uncharted 3 tak się tym zajarano, że całkowicie zapomniano o sensownym tych wszystkich wycieczek połączeniu.

 

W sumie wszystko co mam do zarzucenia RotTR (a także wszystko, co mi się podobało), zawarłem tutaj - http://www.ppe.pl/recenzje/2936/gdzies-ty-sie-szlajala-lafiryndo.html

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gierka przewałkowana na prawo i lewo, więc dosłownie w dwóch zdaniach opiszę swoje wrażenia.

 

Dawno nie miałem takiej sytuacji, że jednoznacznie nie potrafię stwierdzić, czy gra mi się podoba,czy też nie. Z jednej strony mamy fajną i luźną przygodę z pokaźną ilością eksploracji i strzelania z Larą w roli głównej, z drugiej beznadziejną historię z dennymi postaciami, nudnymi miejscówkami i masą niepotrzebnych znajdziek. Gdyby jeszcze fabuła była porywająca, to chciałoby się w nią wglebiac.

 

Co na plus:

 

- oprawa wizualna

- grobowce

- sterowanie

- wszystkie dodatki na jednej płycie

- zrezygnowano z niepotrzebnych i mocno wyeksponowanych upadków Lary, wyciągania strzał z ciała itd.

 

Co na minus:

 

- fabuła - oby w trójce zmieniono styl opowiadania - niech będzie bardziej filmowo.

- bohaterowie - jedynie Lara robi robotę, reszta to jakaś pomyłka

- lokacje - jakieś takie bez polotu te miejscówki. Wolałbym coś w stylu Uncharted, a nie mini piaskownice na jedno kopyto.

- zbieranie surowców, plus polowanie to nietrafiony pomysł.

 

Ogólna ocena 7/10. Mimo wad grało się ok, ale do ohow i ahow sporo brakuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...