Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

Też można. Te opony 4 seasons są kompromisem i w testach wypadają gorzej od letnich w warunkach letnich i nieco gorzej od zimówek w warunkach zimowych, ale i tak wystarczająco dobrze. Przy tym są wygodne i przynajmniej jest się gotowym też na śnieg w maju albo 20 stopni w listopadzie. Do normalnej jazdy czemu nie.

Odnośnik do komentarza

Wrocław -4 stopnie. Fajny, suchy mróz. Opony letnie trzymają się drogi super, zakręty klasa tylko szybko nie ruszam bo ABS przeszkadza. Dzisiaj zmiana na zimowe bo przyszły. :cebula: używki kupiłem za 9 pak zamiast 2,8 k płacić za nowe. Bridgestone będą jeżdżone. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Pamiętam jak w Peugocie 206 nie miałem ABS. No zimą jak się parę razy zapomniałem i hamowałem na ostatnią chwilę to trochę gorąco bywało.

 

Tak a propos zimówek i opon, ojciec mi opowiadał jak w latach 80 i 90 pracował w rejonie drogowym, nikt wtedy nie myślał o zimówkach. Wszystkie ciężarówki, Polonezy, Nysy, Żuki śmigały na jednych oponach cały rok. Jak już robiły się z nich slicki, albo były popękane to opona szła do ponownego odlewana jakąś przetopioną gumą, robiło rowkowanie i nacięcia i elo, nówka sztuka :yao:

Odnośnik do komentarza

206 bez ABS występują w co drugich polskich drogach, dramat. Btw jakiś miesiąc temu pierwszy raz ESP włączył mi się w realnej sytuacji. Wyprzedzałem na dwupasmówce w deszczu, koło 90-100 wyjechałem w niewielką kałużę i kontrolka chwilę pomigała. Później refleksja, bo z tymi rzeczami nigdy oczywiście nie wiesz - uniknąłem drobnego uślizgu czy wypadku?

 

Co do historii sprzed lat, to koszmar z takim czymś, nawet jeśli jeździło się wówczas pewnie wolniej.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 5.12.2019 o 07:48, szejdj napisał:

>letnie opony przy -4

>abs przy ruszaniu

>używane zimówki

 

 

jezu jaka dawka polactwa, niech jakiś mod to przeniesie do odpowiedniego tematu

 

O, zapomniałem ci odpisać żebyś się odjepał ode mnie. Ponawiam prośbę w tym roku z tego miejsca. :lapka:

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Panowie potrzebuje nowe zimówki do żonowozu. 

 

Coś do ok  2 tys za komplet. Jeżdżone głównie miasto. 215/55 r17 na zimę stykną. Bez felg, felgi mam.

 

Wstępnie myślę o tych

https://www.oponeo.pl/dane-opony/nokian-wr-snowproof-215-55-r17-98-h-xl#346162052


Jakieś rady, sugestie?

Odnośnik do komentarza

https://www.autobild.de/artikel/winterreifen-test-10811081.html

https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/winterreifen/225-50-r17/

 

Teoretycznie są dobre. Nie należą do czołówki na podium, ale wątpię, żeby to miało jakieś znaczenie. Mnie w tym roku firma leasingowa założyła pierwszy raz Vredesteiny i nie mam zastrzeżeń przy dynamicznej jeździe, niestety indeks dostałem tylko do 210 (w ogóle trochę dziwne te indeksy, tak naprawdę idealny byłby V, a mam H na zimówkach i W na letnich Nexenach).

Odnośnik do komentarza

No jakby żona nie jeździła praktycznie tylko miasto i jakieś 8 tys km w rok to może szukałbym totalnego topu. Z drugiej  strony różnice z tego co widzę są bardzo niewielkie pod kątem parametrów.

Widzę jedynie, że te Nokiany mają index prędkości do 210 km/h. Tak z ciekawości po co więcej na zimę?

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, balon said:

Widzę jedynie, że te Nokiany mają index prędkości do 210 km/h. Tak z ciekawości po co więcej na zimę?

Po nic, jeśli żona nie będzie tak jeździć. Sam po prostu bywam regularnie w Niemczech i jeśli jest akurat zima, ale np. sucho, 10 stopni i słońce, to na długich prostych czasem chciałbym rozbujać się bliżej vmax, więc trochę szkoda być tylko ograniczonym indeksem opon. Ale zdaję sobie sprawę, że jestem w zdecydowanej mniejszości, bo nawet tam, mało kto tak naprawdę jeździ powyżej 200.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Mustang napisał:

Po nic, jeśli żona nie będzie tak jeździć. Sam po prostu bywam regularnie w Niemczech i jeśli jest akurat zima, ale np. sucho, 10 stopni i słońce, to na długich prostych czasem chciałbym rozbujać się bliżej vmax, więc trochę szkoda być tylko ograniczonym indeksem opon. Ale zdaję sobie sprawę, że jestem w zdecydowanej mniejszości, bo nawet tam, mało kto tak naprawdę jeździ powyżej 200.

Nie, no żona w życiu max jechała 140. No a prawko ma z 15 lat :) 

 

Te 210 starczy jej na loozie.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, sprite napisał:

Nokiany kiedyś były zajebiste. Obecnie niestety słabizna po tym jak przenieśli fabrykę do Rosji. Jak ktoś chce stosunek jakość/cena to niech łyka Klebery.

No własnej czytałem w kilku źródłach, że to mega mit z tą Rosją. Wszędzie tak piszą. Ba nawet piszą że lepsze bo nowsze maszyny. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Potrzebuję komplet nowych letnich opon, budżet 1000 zł, 16 cali.

 

Z tego co przeglądałem mam do wyboru takie marki: Kormoran, Dębica, Kleber, Hankook, Uniroyal. 

 

Jakieś doświadczenia z ww markami? Zwykła jazda, miasto i trasa nie przekraczając 140. 

 

Kleber dobrze wygląda, porównując z innymi

https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-205-55r16-kleber-dynaxer-hp4-11934938032

 

 

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Potrzebuję komplet nowych letnich opon, budżet 1000 zł, 16 cali.

 

Z tego co przeglądałem mam do wyboru takie marki: Kormoran, Dębica, Kleber, Hankook, Uniroyal. 

 

Jakieś doświadczenia z ww markami? Zwykła jazda, miasto i trasa nie przekraczając 140. 

 

Kleber dobrze wygląda, porównując z innymi

https://allegro.pl/oferta/4x-opony-letnie-205-55r16-kleber-dynaxer-hp4-11934938032

 

 

 

Którekolwiek byle nie jakieś chińskie gówno.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...