Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

Bierz smialo. Jestem mega zadowolony. W zime z dzialki to ruszalem ze sniegow jak w tych reklamach volvo :obama: A zeby sie kontrola trakcji zaswiecila to musialem sie sam postarac na skrzyzowaniu (przygazowac).

 

Tym bardziej ze to ma byc obstawiam dla kogos kto nie szaleje na drodze a auto ma 90 kucy i na przod naped. Moim zdaniem bedzie idealnie. Nie mowiac o tym ze odchodzi kwestia zastanawiania sie na jesieni na temat zmiany opon "czy to juz". 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Miałem mieć dwa komplety felg z oponami lato/zima bo kupiłem auto z dodatkowym kompletem zimówek. Przy pakowaniu ich do bagażnika zobaczyłem tylko że firmowe Hankook z niezłym bierznikiem i tyle, zadowolony byłem z dodatkowych opon. 

 

Trochę się w chuja zrobiłem bo jak miałem jechać wymienić to wyszło, że to 14 rok i trzy sztuki łatane :wujaszek:

Oczywiście wyjebałem je w pizdu, a już zaliczkę u wulkanizatora miałem wpłacona na drugi komplet alusów. Już myślałem o nowych zimówkach, tylko felgi i nowe opony to już byłby spory koszt i w drodze do wulkanizatora stwierdziłem, że jebać to i biorę wielosezon. Zaliczka przeszła na nowe opony, żona jeździ w koło komina, a jak jedziemy w trasę to ja kieruję i nie szaleję.

 

Wziąłem Kleber Quadraxer 3. 2200 zł z założeniem za rozmiar 17. Miałem okazję trochę depnąć po ubitym śniegu to ładnie gryzą. Trasę też robiłem  i są mega ciche, nie widzę różnicy między letnimi które miałem. 69db dane z etykiety.

 

Także o zimę raczej się nie martwię. Obawiam się tylko jak zniosą wysokie temperatury i jak szybko będą się zurzywać. Raz w tyg jest trasa robiona 500km plus inne jazdy. 3 lata jak wytrzymają to byłbym zadowolony. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja w swoim starym aucie miałem wielosezonowe. Miałem je 2 lata, głównie jeździłem po Warszawie. Później auto oddałem bratu, bo kupiłem nowe. Ten w trakcie 3 zimy, zjeżdżając z górki się dosłownie ślizgał w dół i tylko pozostało się modlić, by nikt nie jechał. Lokalna, wiejska droga. Nigdy więcej wielosezonowych.

 

Opony to Michelin CrossClimat jak coś.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

gtue-test_ganzjahresreifen_2019-09_ergeb
 

Ja takie coś na szybko znalazłem. W tym teście można zauważyć, że testowane wielosezonowe miały profil bardziej śniegowy lub bardziej deszczowy, podczas gdy zimówki radziły sobie dobrze w obu przypadkach. Z drugiej strony, na suchym wypadły lepiej niż zimówki. 
 

Może te pięcioletnie w aucie brata były już po prostu bardziej zużyte, albo brat zjeżdżał ciut szybciej, albo elektronika działała inaczej. Do tego te Michelin akurat dokładnie w tym teście wypadły rzeczywiście nieco słabiej na śniegu. 
 

IMO dużo też zależy od stylu jazdy. Inne potrzeby ma kierowca jeżdżący po mieście albo przepisowym tempem lokalnymi szosami, inne ktoś jeżdżący regularnie po górach albo robiący setki kilometrów autostradami  niezależnie od pogody i głównie na lewym pasie. 

Odnośnik do komentarza

Ja przy zakupie Seata zamówiłem do salonu wielosezonowe Goodyear Vector 4season gen3 i mam już na nich zrobione 3 zimy i prawie 40tyś 90/10 trasa/miasto, nigdy nie miałem problemów z trakcją, a nawet z zasp wyjeżdżałem bez większych problemów gdzie inni pałowali i bujali autem żeby wyjechać. Jestem też zadowolony od strony ekonomicznej, bo po tym przebiegu opony mają 5.5-6mm bieżnika, i jak jakoś nie byłem za bardzo przekonany do takiego rozwiązania, tak po własnym doświadczeniu wiem że kolejny komplet też będzie wielosezonowy,  bo do normalnego codziennego użytku w cywilnym aucie z napędem przód lub na wszystkie koła sprawują się świetnie i ogólnie wychodzę też z założenia że wolę wymienić opony po 4-5latach i przebiegu 50-60tyś. niż męczyć 2 komplety przez 10lat i jeździć na starej gumie która pęka i nie trzyma fizycznych parametrów.

Odnośnik do komentarza
On 11/30/2023 at 11:31 AM, Czoperrr said:

Miesiąc temu założyłem do mojego auta zimówki Fulda Kristall Control HP2. Za komplet 18 cali zapłaciłem 2260zł z Oponeo. Dopiero dzisiaj będę jechał po śniegu i lodzie więc dam znać jak się sprawują. 

 

 

A jeżdżę drugą zimę na takich, bardzo dobra opona nie mająca się czego wstydzić nawet w klasie sub-premium. Teraz przyjebało śniegiem porządnie to bez problemu się śmigało +20km/h od przeciętnej prędkości w mieście, czyli 30 km/h.

Odnośnik do komentarza
55 minutes ago, Bartg said:

 

A jeżdżę drugą zimę na takich, bardzo dobra opona nie mająca się czego wstydzić nawet w klasie sub-premium. Teraz przyjebało śniegiem porządnie to bez problemu się śmigało +20km/h od przeciętnej prędkości w mieście, czyli 30 km/h.

Wracałem w okropnej śnieżycy w sobotę wieczorem, droga cała w śniegu, nic nie widać. Spokojnie dojechałem, prędkość 60-70 bez problemów. Obawiałem się buksowania bo pierwsza zima z automatem ale nawet ruszał bez problemu z parkowania na zaśnieżonej górce. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...