Skocz do zawartości

Opony


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, blantman napisał:

Naprawdę kocham to forum zwykłe pytanie a wy wyśmiewacie. W każdym razie wracam na serwis po pracy. Bo coś z(pipi)ali i tyle. Koniec tematu. 

 

A czytałeś instrukcje czy czekasz na samouczka rodem z gier wideo, w którym to samo okienko z podpowiedzią wyskoczy? Jak masz czujnik ciśnienia to po każdej zmianie opony należy go skalibrować zapewne. Sprawdź w instrukcji jak to się robi jedź na stację sprawdzić ciśnienie jakie masz i zrób kalibrację ;)

Odnośnik do komentarza

Ta, ale na zimowych się nie rozwalisz jak raz będzie 30 stopni, na letnich trochę gorzej jak raz przymrozi albo sypnie śniegiem.

 

U mnie jest naklejka na ramie drzwi i są spore różnice w zależności od opon letnich/zimowych i obciążenia. W praktyce co 2-3 miesiące sprawdzam czy pasuje do tego bazowego bez szczególnego obciążenia i tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oponki wymienione, miło bo nadal 20 zł za jedną, ale najlepsze że gośc mi powiedział że ludzi  z KII którzy wymieniali mi opony powinienem powiesic za jaja.

Nie dośc że robili to chyba na płynie do naczyń, to jeszcze nie wyjeli jakiś cieżarków fabrycznych i stąd były te drżenia kierownicy, które własnie chciałem sprawdzić czy beda po wymianie opon.

Tak więc idz pan w ch,uj  z ASO :(

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.04.2019 o 23:43, Mustang napisał:

Ta, ale na zimowych się nie rozwalisz jak raz będzie 30 stopni, na letnich trochę gorzej jak raz przymrozi albo sypnie śniegiem.

 

U mnie jest naklejka na ramie drzwi i są spore różnice w zależności od opon letnich/zimowych i obciążenia. W praktyce co 2-3 miesiące sprawdzam czy pasuje do tego bazowego bez szczególnego obciążenia i tyle.

No kolego przemyśl jeszcze raz pierwsze zdanie i wróć, bo głupoty gadasz.

Odnośnik do komentarza

Największą wadą zimówek w lecie jest to że są totalnie poza swoim optymalnym zakresem temperaturowym pracy więc przyczepność i co z tego wynika droga hamowania jest totalnie z dupy. A z tymi letnimi zimą to też nie zawsze bo wiele zależy od auta, i co rozumiesz przez warunki zimowe.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Kogut napisał:

Największą wadą zimówek w lecie jest to że są totalnie poza swoim optymalnym zakresem temperaturowym pracy więc przyczepność i co z tego wynika droga hamowania jest totalnie z dupy. A z tymi letnimi zimą to też nie zawsze bo wiele zależy od auta, i co rozumiesz przez warunki zimowe.

 

A mając wybór wolałbyś przyjechać 100 km w upalny dzień na zimówkach czy 100 km po śniegu na letnich?

 

Kwestia i tak była tylko kiedy zmienić zimowe na letnie, a nie o jeżdżeniu cały rok na jednych.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mustang napisał:

A mając wybór wolałbyś przyjechać 100 km w upalny dzień na zimówkach czy 100 km po śniegu na letnich?

 

Kwestia i tak była tylko kiedy zmienić zimowe na letnie, a nie o jeżdżeniu cały rok na jednych.

Zależy od auta, jak kupiłem imprezę to wracałem nią z zza Krakowa na letnich śmieciach zimą i było spoko, ale mocnym rwd już bym tak nie szalał.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.