Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś nie przepadałem za Zero, ale z czasem doceniłem tego Resa i teraz bardzo często go odświeżam. Brak skrzyń to czysta głupota, która trochę psuje gameplay, ale daleki jestem od stwierdzenia, że całkowicie go pogrąża. Gierka do dzisiaj broni się mega gęstym klimatem (ta muza i wygląd lokacji :wub: ), spoko zagadkami, fajną parą bohaterów i dosyć wysokim poziomem trudności (na hardzie to zawsze na styk starczy pocisków). Na swoje czasy było to też coś świeżego ze względu na konieczność grania dwiema postaciami na raz i kombinowania co w danym momencie zrobić, żeby druga postać mogła przejść dalej. Jestem też zdania, że to Resident, który najbardziej mógłby skorzystać przy okazji ewentualnego remake'u, bo byłaby to dobra okazja, żeby naprawić to co w oryginale od zawsze kulało (a więc zmienić sposób zarządzania przedmiotami) oraz pójść jeszcze dalej z coopem, pozwalając grać z ziomkiem przez sieć. Grałbym z Wami jak szalony :vegeta_smile2:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie jest, chyba ze grasz któryś raz i pamiętasz co i jak. Za pierwszym razem, bez poradników to bedzie z 10h. Tyle grałem pierwszy raz na Wii. Dodatkowo jest ten tryb Leech Hunter. Na pewno dwójka miała tę przewagę, że są 4 scenariusze więc wydaje się naprawde długa. Jeżeli zdecydują się na remake to ja tam jestem już dzis spokojny o jakość. Capcom to obecnie topka branży.

Odnośnik do komentarza

Włacha, aż szkoda że bardziej nie rozbudowali tej lokacji. RE zawsze najlepiej się sprawdzało w klaustrofobicznych miejscówkach, a taka pędząca na złamanie karku, zamknięta i ciasna pułapka nieźle budowała klimat od początku gry. Być może jeżeli kiedyś powstanie remake to bardziej rozbudują pociąg. No i będą musieli mocniej przysiąść nad bossami, bo skorpiony, stonogi i nietoperze (najgorszy fight w historii RE :sick: ) to nie jest szczyt finezji. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem Resident Evil HD. Ogólnie jest to dobra gra, rezydencja ma fajny klimat (burza za oknem itd), zagadki są absurdalne momentami, ale nawet lubiłem się je rozwiązywać. Na szczęście jako, że nie lubię spoilerów i nie wiedziałem pewnych rzeczy, to dobrze, że się od Was dowiedziałem o tym, że w grze występuje "magiczna skrzynia", której zawartość w niewyjaśniony sposób teleportuje się wraz z postępami gracza. Mogli to jakoś wyjaśnić, ponieważ już planowałem przenoszenie wszystkiego z jednego save roomu do drugiego :laugh: Niestety oprócz zalet, ma też trochę wad, wymieniając kilka - loadingi ukryte pod animacjami otwierania drzw/wind/korzystania z drabiny - mogli to usunąć. Tak samo tank controls jest wymagane (na całe szczęście tylko raz, pod koniec) i wygląda to bardzo źle, wręcz komicznie i zabija to atmosferę. No i ekwipunek mógłby być większy tak chociaż o 2 miejsca u Jill (w końcu skończyłem Jill, gra Chrisem była zbyt męcząca). 

 

Teraz planuję zacząć grać w Resident Evil 2 Remake. Tylko mam z ciekawości jedno pytanie odnośnie RE Zero. Z tego co zrozumiałem tam nie ma tych magicznych skrzynek i całą grę trzeba przenosić wszystkie przedmioty ze sobą ? Jak to wygląda ? W takiej "jedynce", gdybym miał przenosić potrzebne itemy (broń, amunicję, spreje lecznicze itd) z rezydencji do miejsca finałowego "na kilka razy" to chyba bym odpuścił ukończenie gry. Szczerze mówiąc jak gram w olschoolowe gry z konsol Nintendo (exy i dedykowane pod te konsole) to w większości gier jest jeden taki pomysł, który doszczętnie psuje grę, więc taki absurd w ogóle mnie jakoś nie dziwi. :D

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, KJL napisał:

Teraz planuję zacząć grać w Resident Evil 2 Remake. Tylko mam z ciekawości jedno pytanie odnośnie RE Zero. Z tego co zrozumiałem tam nie ma tych magicznych skrzynek i całą grę trzeba przenosić wszystkie przedmioty ze sobą ? Jak to wygląda ? 

 

Dokładnie tak jak brzmi: nosisz ze sobą graty i zostawiasz je gdzie tylko chcesz, w dowolnej lokacji. Przy czym ilość przedmiotów jakie możesz upuścić w danym pomieszczeniu jest ograniczona, więc jak wykorzystasz limit (raczej mało prawdopodobne), to resztę musisz zostawić w pomieszczeniu obok. Cholernie głupie i niewygodne rozwiązanie, ale co zrobić, taką wizję miał jakiś żółty ludek z Capcomu :gayos:dobrze chociaż o tyle, że na mapie wszystko jest wyraźnie zaznaczone, więc nie musisz się martwić, że zapomnisz gdzie co położyłeś. Gorzej jeżeli coś ważnego zostawiłeś na drugim końcu mapy i musisz po to wrócić, a po drodze masz kilka nieubitych wcześniej stworków, wtedy powodzenia. 

 

Pamiętam, że był czas, kiedy nienawidziłem tego motywu w RE:0, a później zacząłem przechodzić solo RE: Outbreak, gdzie też nie ma skrzynek, każda postać (poza jedną) ma tylko CZTERY sloty na przedmioty, a lokacje potrafią być ogromne i pełne istotnych i potrzebnych itemów. Wtedy stwierdziłem, że jednak to Zero wcale nie jest takie złe :yao:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.04.2023 o 23:46, KJL napisał:

Tylko mam z ciekawości jedno pytanie odnośnie RE Zero. Z tego co zrozumiałem tam nie ma tych magicznych skrzynek i całą grę trzeba przenosić wszystkie przedmioty ze sobą ? Jak to wygląda ?

Wygląda to tak, że zabija jakąkolwiek radość z grania w to poza osobami, które grały na premierę i mają sentyment oraz wprawę. Trochę jak z Super Mario 64, które uwielbiam, ale nie poleciłbym nikomu, kto nie grał w tamtych czasach i teraz może sobie zacząć od Odyssey. 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Ja Zero dorwałem grubo po premierze, a nie zabiło mi to frajdy z grania. W zasadzie to zagrałem w tę część jakoś po premierze RE6 (a więc w 2012 roku) i prawie się zesrałem ze szczęścia mogąc znowu pograć w RE z tank controls i klasycznymi ujęciami kamery. Brak skrzynki bolał, ale zalety zdecydowanie przesłoniły wady. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2023 o 18:24, Nyu napisał:

Wygląda to tak, że zabija jakąkolwiek radość z grania w to poza osobami, które grały na premierę i mają sentyment oraz wprawę. Trochę jak z Super Mario 64, które uwielbiam, ale nie poleciłbym nikomu, kto nie grał w tamtych czasach i teraz może sobie zacząć od Odyssey

Z trainerami podnoszącymi miejsce w ekwipunku na PC bym zagrał ponownie. Tak żeby się nie męczyć z zostawianiem wszystkiego na ziemi i ciągłym wracaniem po przedmioty.

Odnośnik do komentarza

O, może to jest sposób. Jak jest coś takiego, to chętnie pogram. IMO remastered powinny być od dostosowania gry pod obecne standardy, a nie od true experience'u - szczególnie kiedy można naprawić błędne idiotyczne decyzje. RE0 powinien mieć o kilka miejsc w ekwipunku więcej (albo już walizkę z RE4), możliwość wyrzucenia Itemka PLUS skrzynie. I wtedy możemy rozmawiać. 

Odnośnik do komentarza

Jeden z pozytywnych uroków starych RE to właśnie ograniczone miejsce w ekwipunku i ciągła niepewność co warto ze sobą nosić: więcej miejsc sprawiłoby, że gra stałaby się dużo łatwiejsza, mógłbyś wtedy biegać z całym arsenałem szprejów i ammo. Skrzynki by w zupełności wystarczyły, żeby grało się komfortowo. No i obowiązkowo wywalenie animacji otwierania drzwi, bo to już kompletnie niczemu nie służy. 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

nie wiem czemu, ale po 8 latach od 1 ukonczenia wzialem sie za platyne. zostaly mi dwa trofiki - za real survival i invisible enemy. to drugie mysle, ze luz, RS pewnie tez (czytalem, ze nie ma duzej roznicy w stosunku do harda).

 

smieszne jest to, ze grajac na normalu po trofeum za 3h zrobilem w 3:00:20, musialem wczytac sejwa i zbilem do 2:50. potem gralem na hardzie juz na luzie i... 2:30 :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...