Skocz do zawartości

Resident Evil HD Remaster


Gość Kasias

Rekomendowane odpowiedzi

Remake Code Veronica jakoś mnie nie grzeję. Jako fan serii, nie darzę tej części wielkim sentymentem. Owszem, to kawał solidnego, klasycznego Residenta, niemniej ta część wyrwała na mnie najmniej emocji z klasycznej serii. Chyba trochę dziwny klimat dołożył cegiełkę do tego. Czy są jakieś lokacje, które mocno mi zapadły w pamięć i do których tęsknie by wrócić? Nie. Jedynka miała rezydencję, dwójka komisariat, trójka Raccoon City, a czwórka wioskę i zamek.

 

Za to na myśl o kolejnym remake’u jedynki aż mnie grzeję i była by to dla mnie bardziej oczekiwana gra niż remake czwórki. Jedynkę darzę ogromnym sentymentem. Do od jedynki na PSX zacząłem przygodę serią.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Główny problem Veronici polegał właśnie na niskich detalach, jeśli mowa o otoczeniu. W klasycznej trylogii (z naciskiem na RE2/RE3) prerenderowane tła dawały możliwość umieszczenia mnóstwa szczególików budujących klimatyczną scenerię. W ówczesnym 3D nie było na to miejsca. Nawet REmake i REZero postawiono na tradycję. Jedynie Outbreak dał trochę więcej pod tym kątem chociaż tam dużo zdziałał sentyment do Raccoon City. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Nemesis napisał:

Główny problem Veronici polegał właśnie na niskich detalach, jeśli mowa o otoczeniu

Silent Hill z PSX (czyli konsoli generacji wcześniej) jednak nam zapadł w pamięci na długo. Szkoła, szpital, ulice Silent Hill - to wszystko to kultowe już miejscówki, do których chce się wrócić. A więc problem nie musi leżeć w środowisku 3D. W Veronice dla mnie właśnie brakowało tego pierdolni.ęcia. I nawet baza na Antarktydzie nie sprostowała temu zadaniu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.12.2022 o 05:49, Lukas_AT napisał:

Remake Code Veronica jakoś mnie nie grzeję. Jako fan serii, nie darzę tej części wielkim sentymentem. Owszem, to kawał solidnego, klasycznego Residenta, niemniej ta część wyrwała na mnie najmniej emocji z klasycznej serii. Chyba trochę dziwny klimat dołożył cegiełkę do tego. Czy są jakieś lokacje, które mocno mi zapadły w pamięć i do których tęsknie by wrócić? Nie. Jedynka miała rezydencję, dwójka komisariat, trójka Raccoon City, a czwórka wioskę i zamek.

 

Za to na myśl o kolejnym remake’u jedynki aż mnie grzeję i była by to dla mnie bardziej oczekiwana gra niż remake czwórki. Jedynkę darzę ogromnym sentymentem. Do od jedynki na PSX zacząłem przygodę serią.

 

Przepraszam, ale zapomniałeś o tej klimatycznej chatce za rezydencją w jedynce, z jeszcze bardziej klimatyczną muzą, best RE ever, remake remakea jedynki na wzór remakea dwójki przyjmę z otwartymi ramionami :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ostatnio mnie naszła ochota na ponowne przejście jedynki, ale nawet nie rimejka tylko oryginału. Niesamowity klimat wciąż w tej grze pozostał. Pamiętam swoje pierwsze podejście gdzieś w 2000 roku i nie mogłem się oderwać. Tajemniczość kryła się w każdym pikselu. Takiego czegoś w gierkach już nie będę miał pewnie nigdy.

Edytowane przez Lukas_AT
  • This 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lukas_AT napisał:

Ostatnio mnie naszła ochota na ponowne przejście jedynki, ale nawet nie rimejka tylko oryginału. Niesamowity klimat wciąż w tej grze pozostał. Pamiętam swoje pierwsze podejście gdzieś w 2000 roku i nie mogłem się oderwać. Tajemniczość kryła się w każdym pikselu. Takiego czegoś w gierkach już nie będę miał pewnie nigdy.

Ja mialem podobnie wtedy a dzis cos zblizonego zafundowal mi Tormented Souls. Najlepszy Resident, ktory nie jest Residentem.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, pawelgr5 napisał:

Ja mialem podobnie wtedy a dzis cos zblizonego zafundowal mi Tormented Souls

Edycja pudełkowa Tormented Souls na PS5 oczywiście na półeczce. :) Oby więcej tego typu gier. Ogrywałem także Fobia - St. Dinfna Hotel, ale jednak do poziomu Tormented Souls daleko i gra bardziej mnie wymęczyła.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...