Skocz do zawartości

Kingdom Come: Deliverance


Grzegorzo

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem parę filmików i hype urósł do over 9000, uwielbiam tego typu otwarte RPGi pełną gębą i z racji braku laku już miałem łykać Elexa, ale to wygrywa.

Nawet waifu mi oglądała YT zza ramienia i mówi, że to fajnie się prezentuje, ale mam pytanie - jest tu switch na widok TPP? Ewentualnie w planach w którymś patchu?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Obejrzałem parę filmików i hype urósł do over 9000, uwielbiam tego typu otwarte RPGi pełną gębą i z racji braku laku już miałem łykać Elexa, ale to wygrywa.

Nawet waifu mi oglądała YT zza ramienia i mówi, że to fajnie się prezentuje, ale mam pytanie - jest tu switch na widok TPP? Ewentualnie w planach w którymś patchu?

To jest jeden z najlepszych RPG w jakie grałem, juz to wiem mimo że mam tylko około 30h w grze idź kup i graj. "Tylko 30h" bo z tego co sprawdziłem to jestem w 1/10 gry licząc wszystkie questy i z moim stylem gry to pozmulam kolejne 150-200h nim wszystko zobacze. Immersja i klimat walą po łbie tak mocno ze nawet bugi nie przeszkadzają ale pierwsze 3-4h to trochę nuda i trzeba się przez tutorial przebić potem jest materiał na GOTY.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

uwielbiam tego typu otwarte RPGi pełną gębą i z racji braku laku już miałem łykać Elexa, ale to wygrywa.

jest tu switch na widok TPP? Ewentualnie w planach w którymś patchu?


Trzeba było brać ELEXa - overall to mimo wszystko wyższa półka.

Nie ma przełączania widoku i można z całą pewnością napisać, że NIGDY NIE BĘDZIE - najzwyczajniej w świecie coś takiego przerosło by ten team, no i dzięki FPP można ukryć masę drewna w poczynaniach naszego protagonisty. Przypuszczam, że nawet taki nędzny substytut, jak w grach Bethesdy, byłby dla Warhorse nieosiągalny (choć tam TPP to też jakaś kpina).

Odnośnik do komentarza

Myślę, że największym problemem w próbie wprowadzenia widoku tpp było by to, że gra od początku robiona była pod fpp. Chociażby sam system walki.

 

Btw. Pochodnia mi nie odpala z krzyżaka, tylko z menu...(nie mylić z konarem).

 

Po 65 godz lekkie zamulenie i dostrzeganie wcześniej niewidzialnego.

Nie wiem,  może to moj magiczny giercowy mnożnik, ale: 

Elex 65 godz i nie dałem rady więcej włączyć gry. Przesyt, rzyg itd. To samo ostatni assassin. 

Tu się raczej przemogę, bo fajna historia śledczego heńka.

Mieczem już tak robię, jak w multi cod ww2 z MG42. Trzech leszczy kroję w krwawym balecie bez tarczy nie odnosząc urazu. 

Zbawienne sznapsy niepotrzebne. Wracam zawsze na koniec gry szybką podróżą do oberży na środku mapy i za 2 grosze kimam z zapisem. 

Nic, jutro pchnę dalej. 

 

Ps: są dwa wątki główne, ale jednego mi nie pokazuje na mapie...

Odnośnik do komentarza

Pochodnia to właśnie tak naprawiona została ostatnim patchem. Mój Heniek to też już morderca, jak się skumulują wszystkie perki a do tego dochodzi dobry sprzęt to wszystko schodzi na dwa hity albo parry. Przez to zabiłem tego rycerzyka co go mama wysłała z domu XD ale typek jest uparty bo się zrespił na nowo. Balans leży im dalej w grze, na pc już mają od tego mody. 

Odnośnik do komentarza

Po tej misji w klasztorze wiem że tam wrócę i zamorduje każdego jednego braciszka za męki co przeszedłem. I taki tip, nie sejwujcie po zdobyciu papierów żeby tam się dostać - u mnie sejw s(pipi)ił grę i nie uruchomiła się cutscenka co miała zapoczątkować questa. Wcześniejszy zapis na szczęście nie był bardzo oddalony ale chyba z godzinę gry byłem w plecy. 

Odnośnik do komentarza

Jak u Ciebie wyglądała ta misja? Mi zajęła całość chyba z 3h przez bugi między innymi ten co opisałem wyżej, kolejny etap polegał na zagadaniu do jednego typka no i też się zbugował, typ łaził i chrapał i nie dało się wejść w interakcję. Tak mnie to chrapanie w(pipi)iło że zacząłem prać mnichów z pięści xD no ale dobra kolejny sejw wczytany i tym razem poszło. W sumie to jedyna misja która do tej pory sprawiła mi takie problemy,  jakieś tam pomniejsze typu brak nagród to nic.

 

No ale jaka ta gra by była niedo(pipi)ana momentami to muszę przyznać że klimatem, story oraz czystym funem nadrabia wszystkie braki. 

Odnośnik do komentarza

Panowie pytanie do kogoś kto jest dalej w fabule jest na co wydawać grosze? W tej chwili jestem po misji ze

 

zwiadem w obozie kumanów

i mam najlepszy sprzet dostępny w Ratajach i 11k kasy kupie jeszcze lepszego konika i tabard i co dalej? Jest gdzies kupiec z jakimś wykokszonym sprzętem za grube tysiące groszy?

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kudlaty88 napisał:

Panowie pytanie do kogoś kto jest dalej w fabule jest na co wydawać grosze? W tej chwili jestem po misji ze

  Ukryj zawartość

zwiadem w obozie kumanów

i mam najlepszy sprzet dostępny w Ratajach i 11k kasy kupie jeszcze lepszego konika i tabard i co dalej? Jest gdzies kupiec z jakimś wykokszonym sprzętem za grube tysiące groszy?

Jak w życiu. Ci co byli uczciwi do końca gry cierpią czasem na niedobór kasy ci co kradną mają jej za dużo:D Co byś chciał specjalny sklep dla zlodziei ze sprzętem super drogim?  kup sobie za te tysiaki wszystkie szlacheckie stroje i zmieniaj codziennie zamiast prać je. Żyj jak panisko!;)

Odnośnik do komentarza

Kasa ewentualnie może się jeszcze przydać w jednym z questów głównych 

Spoiler

Po misji w klasztorze nie mając dowodu na wykonanie zadania można opłacić naganiaczy, miałem chyba z 7k zostało mi niecałe 2 - oczywiście wczytałem sejwa i ich za(pipi)ałem :) Bez dawania im kasy trzeba może pograć z 15min dłużej żeby się dowiedzieć co i jak. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

Jak w życiu. Ci co byli uczciwi do końca gry cierpią czasem na niedobór kasy ci co kradną mają jej za dużo:D Co byś chciał specjalny sklep dla zlodziei ze sprzętem super drogim?  kup sobie za te tysiaki wszystkie szlacheckie stroje i zmieniaj codziennie zamiast prać je. Żyj jak panisko!;)

A nie mój drogi, Henryk syn kowala obecnie szlachetny rycerz jeszcze prawie nic nie ukradł( bo nie ogarnia otwierania zamków ekhm...) Jest to człek posiadający super charyzmę i retorykę więc potrafi wytargować u handlarzy extra 25-30%. Na jednym dobrze uzbrojonym kumanie zarabia po 600-800 groszy. Nauczył sie jak celnie ranić wroga tylko twarz lub głowę nie niszcząc zbytnio jego pancerza a nawet jeśli w walce powstaną drobne uszkodzenia to sam naprawia przed sprzedażą jak na syna kowala przystało.

Edytowane przez kudlaty88
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego, ta gra była projektowana pod granie na PC. Oglądam te gameplaye i nie wiem czy kiedykolwiek spróbuje, bo to jest czysta zawartość blachy w blasze, czyli 1230 odważnych i po części świeżych pomysłów podane w mocno koślawy sposób. Podziwiam wasze zacięcie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...