Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba jestem przy końcu tej gry, serio jako fan dostałem prosto w ryj sprowadzony do jakiegoś pseudo rpg. Nowe rynsztunki nie dorównują moim poprzednim, zadań pobocznych miałem dosłownie 11 i wszystkie trofi za poboczne wskoczyły, wszystkie uderzenia i style już mam i w sumie oprócz midgradu nic więcej nie ma. Nie wiem albo wyjdzie dlc albo następna cześć bo jak na razie to czułem ze gram w demo albo wersje alpha. A „boy” i bez pluciowosc Kratosa mnie tak irytuje ze musiałem się wspierać „rage of Sparta” na YouTube. Serio więcej niż 8/10 to ta gra nie zasługuje.

  • Plusik 4
  • WTF 4
  • Smutny 2
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Wesker wtf :O 

Swoją drogą 8/10 to bardzo dobra gra.

 

Niezłe teorie powyżej dot. lore i fabuły. Czekam na sequel.

Wróciłem z urlopu i ubiłem drugą Valkirie. Gondul - Give me a challenge. 

Łatwo nie było i jakoś dziwnie ta walka wygląda albo mi się wydaję :D

Link do video i statów:

 

 

 

Edytowane przez ezils
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Pupcio napisał:

Po przeczytaniu postu weskera byłem pewny że na końcu zobacze ocene 5/10  Takie w stylu "no gierka chuy ale 8/10)

Może bał się linczu. Ja w końcu wszedłem na górę, myślałem no kur.. teraz się zacznie i dostałem w ryj żenadą fabularną:

 

Spoiler

Doszliśmy na górę, a nie to nie ta, jest inna jeszcze wyższa

 

Powoli zaczynam być zawiedziony, czy ta gra jeszcze odpali? Bo jak na razie po za tą jedną walką na początku gra raczej usypia..

Odnośnik do komentarza
Teraz, MYSZa7 napisał:

Odkrywanie lokacji jest spoko, to samo otwieranie zablokowanych skrzyń itd, ale same questy poboczne są słabiutkie.

Bym powiedział, że są niezłe. Wiadomo, że gameplayowo są takie same, bo niby co mieli wymyślęc. Zadania dla braci fabularnie mi się podobały. 

Odnośnik do komentarza

No ale serio misje poboczne to żart, zobaczcie ile ich jest i ile zapamiętaliście, to kpina wręcz. Ja już wyraziłem swoją opinie i dla mnie to jest prolog do kolejnych części ale nie gra na 10 no co to to nie! Z chęcią je odkrywałem ale jak myślałem że jestem na początku a tu wpadłby mi pucharki za wszystkie zrobione to żal trochę a nawet ich nie szukałem, grałem fabularnie i co jakiś czas wykonywałem i już - wszystkie :/ ta gra wydaje się mała, sama mapa to jakiś żart, ok niby kilka światów ale to w zasadzie jeden Level i nic więcej.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Słodki jezu, balrog ty chory człowieku, coś ty mi zrobił!? Ciary przez pół godziny, nadal to przeżywam, jak do tej pory uważałem te grę za „tylko” dobra tak ta jedna scena uważam ja za bardzo dobra grę :banderas: ależ mi to zrobiło niesamowicie, masakra! Pewnie zaraz mi emocje opadną ale cholera, niesamowite to było dla mnie. 

 

mowa oczywiście o powrocie Kratosa do domu po

ostrza chaosu

i całej otoczce temu towarzyszącej

:fsg: helheim tez spoko 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, _Red_ napisał:

No a po co większy swiat. Broń borze przed kolejnym open worldem. Skondensowana akcja, a nie jakies rozmemłane chodzenie 5h po mapie.

Zgadzam się z Tobą, też ostatnio wolę liniowce bo co druga gra to Open world ale chodzi mi o sam fakt, że nowy GoW to mała gra, zarówno pod względem misji pobocznych, arsenału, zbroi itd. Generalnie o podejrzewam, że większośč nawet nie czyta nowych informacji o tych samych przeciwnikach, bo to w ogóle nie wciąga. Historia mitologii nordyckiej jest tak uproszczona, że to aż wstyd, chyba każdy kojarzy Odyna, Thora i Baldura no i w sumie nic więcej chyba się już nie dowiem  w tej części. Mimir najlepsze kawałki opowie a młody tylko wkur*** wi docinkami, a potem znów hub jezioro i koniec bliski, nie wiem jeżeli okaże się, że Jutenheim to już koniec gry to poleci na pchli targ.

 

ps. Uwielbiam tą serię ale nowy GoW choć ma potencjał i moc to dla mnie demo możliwości i przedsmak nowych przygód bo sam jako część się nie wybroni.

Edytowane przez Wesker
Odnośnik do komentarza

Dobra kolejna rzecz która miała byč uber a wychodzi na demo, OST a mianowicie główny Theme, który miażdży, jest super i nadaje klimatu i jest jeden, tak jeden bo właściwie nic poza tym nie zapamiętasz. Łącznie może dwa utwory mi zapadały a na dodatek są to aranżacje tego samego utworu. Epickie starcia z muzyką w tle i epickie momenty fabularne, koniec. Jezioro dziewięciu czy ja jestem głuchy czy tam podczas eksploracji nic nie gra? Dobra, nie będę porównywał do Skellige w Wiedźminie gdzie muzyka po prostu była wpleciona w pływanie niczym Mjolnir w ręku Thora ale na litość tam nie przegrywa nic oprócz opowieści Mimira a jedyne sekrety na wodzie to skarby w formie waluty i gruszki z  mocą która niezbyt się przydaje. W godzinę ogarnąłem resztę sekretów na poszczególnych wyspach w tym szczeliny, paleniska i duchy i koniec :/ nic w sumie do zapamiętania :/ 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Opinia subiektywna, proszę nie brac sobie do serca.

 

Wesker ma sporo racji niestety, problem w tym że gra dostając same dychy urosła do miana mesjasza. A prawda jest taka że gdyby średnia była 89 a nie 95 czy 94. Nikt by się nie dziwił skąd te oceny i nie płakał że jednak lekki zawód.. Gre skończyłem już dawno, oczywiście gra świetna, ale nie idealna cy nawet bliska ideału. W swojej kategorii bardzo dobra i tyle. Brakuje jej epickości, zakończenia, i wiele elementów na tle całej reszty fajnych ficzerów może irytować. To jedna z tych gier która mimo że nam się podoba szybko laduje jednak na sprzedaż. Brakuje kilku rzeczy by stała się kultowa, było blisko ale jednak to nie to. Czuć że to początek nowej serii, cały czas gadanie o Odynie, Thorze ale to tylko gadanie, nic więcej. Zadania poboczne, oczywiście fajnie że są, ale jest ich tak mało że nawet za bardzo nie ma co komentowac. Taki Ac Origins miał ich 10x więcej i były na takim samym poziomie.

Skrzynek do otwarcia za dużo, za mało nagradzane. Po pewnym momencie już nam się nie chce tego robić, bo wszystko g.ówno warte. Grafika sama w sobie oczywiście petarda, ale sam level design to niestety nic nadzwyczajnego( np.chyba nilfheim..świat z niebieską poswiatą zamiast mostów był dla mnie mocno średni by nie powiedzieć irytujący), jezioro dziewięciu przy swoim "ogromie" wygląda jak bezpłatne DLC do skelige,   na dłużej zapamiętam tylko okolice domu czy moment dojścia do góry, tej pierwszej ze śniegiem. 

Najlepszym elementem obok relacji jakie by nie były Ojciec -Syn, jest sam system walki, dla mnie bardzo intuicyjny i fajnie można z tego czerpać radochę. Reszta czyli lokacje, fabuła, grafika itd stoją na bardzo wysokim poziomie, ale nie zapadną mi w pamięć na dłużej. Elementem który mi się osobiście nie podobał jest moment kiedy myślimy że zaraz zacznie się epicka długa końcówka a tu BAM, napisy końcowe i cześć czekaj kolejne kilka lat na kontynuację.

 

 

To jednak z tych gier jednak która nie była by tak kontrowersyjna gdyby nie magiczne oceny "znawców" branży i praktycznie same maksymalne oceny. osobiście 8+/10 bym dał, ale więcej nie.

 

 

Edytowane przez .:marioo:.
  • Lubię! 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdyby było wiecej zadan pobocznych to zaraz by ktos stwierdzil, ze za duzo jest wepchane na sile. To nadal nie RPG albo open world w stylu Horizona, a po prostu liniowa gra. Porownanie do AC Origins, bo tam 10 razy wiecej zadan, nie na miejscu.

 

Gra oferuje zawartosc na spokojne 35-40h, czyli jak na korytarzowa gre bardzo duzo, wiec gdy czytam o jakims demie i malej grze to zastanawiam sie, czy ktos nie troluje, bo innego wytlumaczenia nie ma. No jest gadanie o Odynie, przeciez Kratos go nie zabije na samym poczatku, tak by zamknac mitologie na wstepie. Gdyby juz go mial scigac jak Zeusa albo vice versa to wygladaloby to zrobione troche na sile, za szybko, bez odpowiedniego rozwiniecia watku.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Design Alfheim jaki okropny, jezu XD Swoją drogą jeszcze nie widziałem fajnie zaprojektowanego przeciwnika. Nie wiem, czy to specyfika mitologii nordyckiej, ale wrogowie z greckiej zjadają je i defekują nimi gładko. Wróciłem do Hubu, póki co same ehhhhhhhy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...