Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ta część pod każdym względem jest lepsza i bardziej dojrzała od poprzednich. Fakt, z bossami nie zaszaleli, ale jest taki Baldur, który swym zachowaniem, charakterem, dialogami przebija wszystkich bogów z Olimpu. 

GoW zawsze opierał się na walce, był to prosty korytarz, gdzie systematycznie pokonywalismy kolejnych wrogów. Ten element gry jest kilka klas lepszy. System walki jest intuicyjny, efektowany ze sporą ilością możliwości, do tego dochodzi bardzo dobrze dopasowany poziom trudności. Nie jest to poprzednia cześć, gdzie przebijamy się przez kolejnych wrogów klepiac kwadrat i trójkąt. Teraz trzeba blokować, rollowac, parować jest Atreus, po prostu trzeba być skupionym na walkach. Duży plus za ten element gry. 

Eksploracja, kolejny element gry, który znacznie przeskoczyl poprzedniczki. Zamiast korytarza, mamy hub gdzie możemy, ale nie musimy sprawdzaćpobocznych lokacji. Więc nie rozumiem zarzutów w tym kierunku, chcesz to lecisz tylko główną fabułę. Z drugiej strony, jak tu nie schodzić z głównej ścieżki, skoro poboczne oferują tak wiele i to pod względem wizualnym czy możliwości zdobycia dodatkowych run. Samo zdobywanie skrzynek daje frajdę, bo trzeba kilka sekund pomyśleć, coś znaleźć, przesunąć, zamrozić itp. W poprzednich częściach wszyscy pamiętamy jak to wyglądało. Skrzynka stała na naszej drodze i tylko wystarczyło klepac szybko kółko. 

Fabuła jest w porządku, widać że to początek większej przygody z zakończeniem, które daje wiele możliwości. 

Minusy? Troll z kebabem i chyba tyle. Poza tym to świetna przygoda, z bardzo fajnym systemem walki, wrogami do których trzeba podchodzić z respekten i samą eksploracja, która wynagradza zaglądanie w każdą szczelinę. 

 

 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, YETI napisał:

wrogami do których trzeba podchodzić z respekten

 

Nie przesadzałbym. Trudno jest przez pierwszą, drugą godzinę gdy Kratos nie odblokował jeszcze wielu ruchów.

 

Żeby nie było, gram na hardzie (3z4).

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Nie przesadzałbym. Trudno jest przez pierwszą, drugą godzinę gdy Kratos nie odblokował jeszcze wielu ruchów.

 

Żeby nie było, gram na hardzie (3z4).

Też gram na hardzie, sporo zależy od poziomu przeciwników i umiejętności gracza. Po ukończeniu gry nadzialem się na kilka grupek przy którym nieco się napocilem, bo ich lv byl wysoki. Zresztą, gdyby nie Atreus, to gra byłaby znacznie trudniejsza, oczywiście nikt nie zmusza nas do strzelania z łuku. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, YETI napisał:

Też gram na hardzie, sporo zależy od poziomu przeciwników i umiejętności gracza. Po ukończeniu gry nadzialem się na kilka grupek przy którym nieco się napocilem, bo ich lv byl wysoki. Zresztą, gdyby nie Atreus, to gra byłaby znacznie trudniejsza, oczywiście nikt nie zmusza nas do strzelania z łuku. 

 

Mozliwe, że przelewelowałem postać, bo gram samym Kratosem. :potter: Atreus pałęta się mi między nogami, ale nie walczę nim.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Każdy ma swoje zdanie i spoko. Podzielam bardziej zdanie roziego ale faktycznie trochę już autyzm się wylewa, jak w temacie RDR 2 ludzie byli sceptyczni to gniew boga master daty czułem w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza

gow ma taki problem że widzi się oceny 95 96 itp a dostaje tylko zwykłą grę. Oceny ww. imo są z dupy wyjęte ewentualnie wystawiane przed skończeniem gry, początek jest prawda fajny, zacznie się backtracking, słabe lokacje, łódka + skrzynki czyli wydłużanie czasu i już nie jest tak kolorowo.

 

żeby nie było grę ukończyłem, cieszę się w sumie że wybrałem zwykły hard zamiast tego ostatniego bo podejrzewam że opierałoby się to wtedy na dłuższym biciu mobów. No i grało mi się w to dobrze, ale więcej niż 7-8 to bym nie wystawił. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

A ja sobie grinduje składniki by ulepszyć zbroję V i kupić wszystkie od Ivaldiego i jest super chociaż jest to żmudny proces.

Atreus 10/10

Cała gra to taka dziewiątka, nie żałuję ani sekundy z nią spędzonej i czekam na NG+

Malkontenci zawsze się znajdą ale fajnie się czyta tylko tych, którzy swoje argumenty przedstawią w kulturalny sposób, ten temat zakrawa tylko na wymuszony hejting aż przykro patrzeć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Myślę, że to spuszczanie się w odpowiednich tematach nad średnią GoWa jest przyczyną tego stanu rzeczy. Najzwyczajniej w świecie ludzie obrzydzili grę innym lub wyhypowali go na mesjasza, a w wyszła z tego bardzo dobra gra. Nie zliczę przykładów ile gier na 7 i 8 spodobało mi się bardziej, niż te wyhypowane ubicrapy czy inne EA-owe tasiemce.

 

Można uznać to za podejście skrajne, ale uważam, że oceny gier powinne być podsumowaniem, a nie oceną liczbową. Zwłaszcza, że nie ma uniwersalnej skali dla czegoś co jest opinią.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, teddy napisał:

Tekst o obrzydzaniu gry przez ludzi ktorym gra sie po prostu bardzo podoba to uber rodzyn, moze po prostu nie wchodzcie do tematow przed ograniem by cieszyc sie tytulem w trybie tabula rasa?

 

Nie idzie uniknąć całego forum. Z resztą, jest różnica między składnie napisaną pochwałą, a spustem.

Odnośnik do komentarza

Nie będę sypał ksywkami, bo nie chcę nikogo palcem pokazywać, ale są tematy gier o wysokim hype, gdzie dochodzi do polaryzacji opinii na mesjasza lub crapa. Ciężko jest o uśrednianie, bo jeszcze Twoja opinia nie podpasuje jakiemuś userowi/moderatorowi/adminowi i możesz załapać bana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...