Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dark_Pharmacist

Dark_Pharmacist - i takich ustawień używasz pod kosnole?

nie używasz Trybu GRY ?

 

 

Nie, skopiowałem Ci kawałek ustawień z jakiegoś forum av bo było ładnie drzewko rozpisane :-) Moim obrazem z gier kieruje Faroudja wmontowana w ampa, a tv jest ustawiony na pełne posłuszeństwo.

Odnośnik do komentarza

z tego co widze to ustawienia pod  46HX853

 

Wojtas to czekam na Twoje ustawienia :)

przy okazji z jakiej odległości grasz u siebie? masz 55"

ja na 50" z odległości 3m i myśle jak tu sie dalej odsunąć

ale to dopiero drugi dzień, może takie wrażenie i tv nie jest dobrze ustawiony pod ps4

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

z tego co widze to ustawienia pod  46HX853

 

Wojtas to czekam na Twoje ustawienia :)

przy okazji z jakiej odległości grasz u siebie? masz 55"

ja na 50" z odległości 3m i myśle jak tu sie dalej odsunąć

ale to dopiero drugi dzień, może takie wrażenie i tv nie jest dobrze ustawiony pod ps4

3 m to dobra odległość do 50 cali, szczególnie w 1080p. Jaki wcześniej miałeś ekran i z jakiej odległości paczałeś?

Odnośnik do komentarza

 

Tylko, że on pisze o odmianie 32", która prawie na pewno jest na IPSie od LG, a co za tym idzie kuleje względem F5000 pod względem poziomu czerni i kontrastu.

W takim razie polecasz zakup samsunga?

 

Tak, jeśli nie będzie użytkowany z jakichś ekstremalnych kątów widzenia.

 

 

Fanek zlej tryb gry i sam pokombinuj , w niedziele wrzuce swój set.

 

Słaba rada. Zlanie trybu gry\grafiki doprowadzi do tego, że zamiast opóźnienia 22ms będzie miał np. niegrywalne 92ms ('Film).

 

 

Samsung UE 40H6400 to dobry wybor pod ps 4?

Lepszy wybór pod PS4 to KDL40W605 - opóźnienie w Samsungu 43ms, w Sony 29ms.

Edytowane przez Mike
Odnośnik do komentarza

Właśnie zakupiłem Samsunga 40''H6400. Zbiera bardzo dobre opinie.  2100zł z wysyłką. Siedzę jakieś 120 cm od tv więc większy raczej nie wchodził w rachubę.

Nomto blsko w grach 7 generacji w 720p z tej odległości będzie widać dość mocno niską rozdziałke i poszarpane krawędzie w grach bez AA. Nie jesteś w stanie chociaż te 2 m siedzieć od TV ?

Odnośnik do komentarza

Wiem, ale co z tego skoro byla wtedy wylaczona (bawilem sie kilka dni wczesniej i zapomnialem wlaczyc to spowrotem). Wypalenie jest i jest to nadal problem. Zreszta moje wypalenie jest takie, ktorego pewnie wiekszosc by nawet nie wychwycila:

 

avoqo1.jpg

po prawie roku uzytkowania st60 tez pojawil sie powidok i tez ten sam co u Insa - logo Comedy Central (moja kobieta gdy ma wolne kocha ogladac ten kanal i dwóch i pół i teorie wielkiego podrywu). W necie znaczek tej stacji nazywaja Plasma Killer - jest jaskrawy i leci nawet w czasie reklam na tej stacji wiec o wypalenie nie trudno

 

bede probowac go usunac roznymi metodami, o raportach bede pisac. mimo to telewizora nie zamienilbym nigdy - obraz miazdzy

Odnośnik do komentarza

Hmm ustawiłem tak jak podałeś, ale jak właczam PS4 przeskakuje mi samo na Tryb Gra i mam tylko do wyboru: Gra- Standard i Gra Oryginalny.

W tych trybach Motionflow można ustawić tylko na Impuls, co jak czytałem bardzo wszystko wyostrza, ale wtedy obraz jest strasznie przyciemniony

 

jak ustawiasz zapisany tryb Standard na konsoli?

Odnośnik do komentarza

Wg mnie to ustawienie "Tworzenie realizmu" na auto to lipa. TV samo steruje ostrością i traci się połowe detali. Przestaw to na ręcznie i rozdzielczość na 75 to zobaczysz różnice.

Btw, odapliłem zeldę ww hd na wiiu i powiem wam że szczenna opadła. Nie spodziewałem się takiego cuda.

Edytowane przez mozi
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...