Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem panowie ostatnie 20-30 stron wiec podzielę się paroma spostrzeżeniami, posiadam Sony Bravię 55W805A i ustawiając z czystej ciekawości ustawienia Wojtasa dostałem raka(bez urazy, czysto prywatna opinia)

Podam wam może swoje ustawienia TV oparte o wiele for, kalibracji(chodź w tym przypadku kalibracja jest inna dla każdego modelu więc i na nią trzeba brać poprawkę)

Najważniejsze w obrazie jest odwzorowanie barw, by kolor czarny był czarnym a z uwagi na wadę fabryczną każdego LCD-eka z matrycą IPS możliwie najbardziej zniwelować banding.

Tak więc.

Wchodzimy w ustawienia systemowe telewizora --> Eco - oszczędzanie energii i czujnik światła muszą być wyłączone.

Opcje -> Wybór Sceny - > Gra

Wyjścia docelowe - Bieżący

Tryb Obrazu - Gra - Standard

Podświetlenie - 6 (to zależy czy gracie wieczorami przy zgaszonym świetle (3-4) czy w dzień (8-9), ja ustawiłem stale na 6.

Kontrast - 85

Jasność - 50

Nasycenie - 55

Odcień - 0

Temperatura Barw - Ciepłe 1(w ten sposób staramy się unikać zimnej barwy która jest w odcieniu Naturalnym)

Ostrość - 55

Redukcja zakłóceń - Wył

Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył

Redukcja Zakłóceń - Wył

Tworzenie Realizmu - Wył

Wykrywanie strefy wideo - Wył

Rozdzielczość - Domyślna

Filtrow.zakłóceń - Min.

Łagodna gradacja - Wył.

Motionflow - Wył

 

Ustawienia zzawansowane

Korekcja czerni - Mała

Zaaw.zwieksz.kontrastu - Średnie

Gamma - -1

Automat.ograniczenie jasności - Wył.

Czystość bieli - Mała

Żywy kolor - Wył

 

Balans Bieli

WR - -6

WG - -9

WB - 0

PR - -2

PG - -2

PB - -2

Uwydatnianie szczegółów - Małe

Uwydatnianie krawędzi - Małe

Naturalny kolor skóry. -Wył

Priorytet szybkości wyświetlania - Wł.

 

Myślę że wielu dozna szoku zestawiając moje ustawienia z tymi od Wojtasa, ale jest to wiadomo w dużym stopniu kwestia gustu a o tym się nie mówi, nie lubię przepalonych, nienaturalnych kolorów z walącym po oczach kontrastem i takie są moje ustawienia.

Edytowane przez eX4cT_PL
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem panowie ostatnie 20-30 stron wiec podzielę się paroma spostrzeżeniami, posiadam Sony Bravię 55W805A i ustawiając z czystej ciekawości ustawienia Wojtasa dostałem raka(bez urazy, czysto prywatna opinia)

Podam wam może swoje ustawienia TV oparte o wiele for, kalibracji(chodź w tym przypadku kalibracja jest inna dla każdego modelu więc i na nią trzeba brać poprawkę)

Najważniejsze w obrazie jest odwzorowanie barw, by kolor czarny był czarnym a z uwagi na wadę fabryczną każdego LCD-eka z matrycą IPS możliwie najbardziej zniwelować banding.

Tak więc.

Wchodzimy w ustawienia systemowe telewizora --> Eco - oszczędzanie energii i czujnik światła muszą być wyłączone.

Opcje -> Wybór Sceny - > Gra

Wyjścia docelowe - Bieżący

Tryb Obrazu - Gra - Standard

Podświetlenie - 6 (to zależy czy gracie wieczorami przy zgaszonym świetle (3-4) czy w dzień (8-9), ja ustawiłem stale na 6.

Kontrast - 85

Jasność - 50

Nasycenie - 55

Odcień - 0

Temperatura Barw - Ciepłe 1(w ten sposób staramy się unikać zimnej barwy która jest w odcieniu Naturalnym)

Ostrość - 55

Redukcja zakłóceń - Wył

Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył

Redukcja Zakłóceń - Wył

Tworzenie Realizmu - Wył

Wykrywanie strefy wideo - Wył

Rozdzielczość - Domyślna

Filtrow.zakłóceń - Min.

Łagodna gradacja - Wył.

Motionflow - Wył

 

Ustawienia zzawansowane

Korekcja czerni - Mała

Zaaw.zwieksz.kontrastu - Średnie

Gamma - -1

Automat.ograniczenie jasności - Wył.

Czystość bieli - Mała

Żywy kolor - Wył

 

Balans Bieli

WR - -6

WG - -9

WB - 0

PR - -2

PG - -2

PB - -2

Uwydatnianie szczegółów - Małe

Uwydatnianie krawędzi - Małe

Naturalny kolor skóry. -Wył

Priorytet szybkości wyświetlania - Wł.

 

Myślę że wielu dozna szoku zestawiając moje ustawienia z tymi od Wojtasa, ale jest to wiadomo w dużym stopniu kwestia gustu a o tym się nie mówi, nie lubię przepalonych, nienaturalnych kolorów z walącym po oczach kontrastem i takie są moje ustawienia.

Ja też posiadam 55W805A i tak samo jak ty dostałem raka na ustawieniach wojtasa :). Kolory zrobiły się żywe ale lag był straszny :)
Odnośnik do komentarza

Ex4ct sprawdziłem teraz gruntownie Twoje ustawienia, jestem troche pedantem jeśli chodzi o takie rzeczy:
- kolory są bardziej naturalne wzg Wojtasa (ja używam Wojtasa, ale zmienione wzg siebie)
- ale nie moge jezdzić bez motion flow, bez tego czuje czasami nawet jakby lekkie rwanie obrazu, brak tej fajnej płynności (a na trybie gra nie da sie tego włączyć)
- do tego detali jest dużo mniej, deszcz wygląda słabiej i kamyki na drodze
- testuje ustawienia tv zawsze na DriveClub, dobry tester grafiki i input laga
 
podam swoje jakie mam aktualnie, zmieniłem teraz nawet jeszcze troche sugerując sie Twoimi:
Eco i dopasowanie oświetlnia oczywiście off
 
Opcje -> Wybór Sceny - > Ogólny
Wyjścia docelowe - Bieżący
Tryb Obrazu - Gra - Standard
Podświetlenie - 8
Kontrast - 85
Jasność - 50
Nasycenie - 60
Odcień - R2
Temperatura Barw - Neutralne
Ostrość - 60
Redukcja zakłóceń - Wył
Redukcja Zakłóceń MPEG - Wył
Redukcja Zakłóceń - Wył
Tworzenie Realizmu - Reczne

Rozdzielczość - 65
Filtrow.zakłóceń - Min.
Łagodna gradacja - Mała
Motionflow - Płynny lub Standard (kwestia osobista, ja gram na płynny)
Tryb filmu - off
Ustawienia zzawansowane
Korekcja czerni - Średnie
Zaaw.zwieksz.kontrastu - Średnie
Gamma - 0
Automat.ograniczenie jasności - Wył.
Czystość bieli - Mała
Żywy kolor - Średnie

Balans Bieli - wszedzie 0

Uwydatnianie szczegółów - Średnie
Uwydatnianie krawędzi - Średnie
Naturalny kolor skóry. -Wył
Priorytet szybkości wyświetlania - Wł.
 
Pewnie i tak za duży kontranst będzie dla CIebie, ale napisz co sądzisz
Jakby ktoś testował jeszcze piszcie śmiało co byście poprawili :)

 

btw. zabawna sprawa, mam wyzwanie z Japonii, przejechałem je na ustawieniach Ex4cta i poprawiłem przejazd o 3sec (kilka przejazdów tyko wcześniej zrobiłem), myśle sobie: ja (pipi)e, to tutaj jest cały sekret skilla ukryty :D  zmieniłem na swoje z powrotem i poprawiłem jeszcze o 2 sec, 5sec w dwóch przejazdach zszedłem. Już myślałem, że może kwestia input laga po pierwszym przejezdzie, ale porównałem i nie widze specjalnej różnicy, która miała by znaczący wpływ, anyway uśmiałem sie z tym czasem :)

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Inputlag na ustawieniach Wojtasa jest okropny, nie potrafiłem wbić biegu prawidłowo w DC ani złożyć sie w zakręt poprawnie.

Do grania tylko tryb Gry, input lag niski i otrzymujemy surowy obraz taki jaki twórcy chcą byśmy widzieli, te wszystkie MotionFlow to pic na wodę, wyglada ładnie ale powoduje rozmazywanie klatek w szybkich scenach, wystarczy pokręcić baczki samochodem w DC by to zobaczyć.

Edytowane przez eX4cT_PL
Odnośnik do komentarza

Fanek, ilość detali jest zależna od ustawień :

Uwydatnianie szczegółów - Średnie

Uwydatnianie krawędzi - Średnie

W zależności od odległości z jakiej grasz, ma to większe bądź mniejsze znaczenie w odbiorze obrazu, dla mnie ustawienie średnie i wysokie są za ostre, widać to już na literkach w menu konsoli a to potęguje widoczny aliasing w grach.

 

Mając wybraną scenę Ogólną nie ustawisz w niej Trybu obrazu - gra, to tak odwołując się do Twoich ustawień.

Odnośnik do komentarza

Tworzenie realizmu jeszcze i rozdzielczość częściowo wpływają także na ilość detali z tego co pamiętam

na tych ustawieniach co podałem mierzony był input lag aparatem i wskazał 20ms, Sony podaje 22ms

 

na trybie Ogólnym Gra obraz wydaje mi sie nieostry, troche jak przez mgłe, ale to już pewnie indywidualne odczucia

najbardziej i tak brakuje mi w trybie gra Motion Flow, w grach 30 klatek jednak czuć te zwolninie przy obracaniu kamerą, nawet w DC, z MF jest fajne płynne przejeście

założe pozniej oddzielny temat na ustawienia i wrzuce nasze 3 konfigi

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Kolejny wielki producent tv, poddał się i nie wytrzymał konkurencji :( TOSHIBA, więc jest to kolejny tydzień złych wiadomości po Sony. Niedługo jak tak dalej pójdzie zostanie tylko LG i Samsung i noname Chińskie, czyli tanie tv dla mas nie oferujące nic nowego.

Edytowane przez marekjw2523
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

 

Ja nie jestem wybredny co do TV. Żeby nie było smużenia, żeby było dużo hz (chcę płynny obraz), dobry input lag i tyla. No i niezły kontrast <ok> Coś się tam znajdzie.

 

Ale jak już zmieniasz to lepiej, np. trochę poczekać, dołożyć parę stów i kupić trochę lepszy.

 

Ten Sony 42" który ostatnio nabyłem to najlepsze rozwiązanie do gier - najmniejszy lag na rynku + od groma opcji do ustawienia ręcznie, a TV za 2300 zł.

 

Jak się przesiadłem z mojego Phillipsa, to jakbym na nowo Xone kupił.

 

 

 

Jaki to model dokładnie? Na dniach bede musiał wymienić mojego wysłużonego Samsunga.  

 

 

Sony KDL-42W705B

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi, jeszcze to przemyślę :-) Zastanawia mnie tylko jaki input lag ma ten samsung bo nie bardzo mogłem to znaleźć. Z drugiej strony, jeśli nie gram raczej w sieciowe FPS - głównie gry sportowe (NBA, FIFA), GTA, Assasin, czy wyścigi. Pytanie czy input lag odegra tu aż tak dużą rolę? Obecnie mam plazmę sprzed 8 lat więc myślę, że różnicę chyba zauważę (no może poza jakością czerni). Co myślicie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...