Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, ASX napisał:

Ja mam wrażenie że w ogóle całe forum robi coraz bardziej zrzedliwe i co pewnie jest wynikiem starzenia się użytkowników. 

Coraz mniej jest jaranka gierkami i ekscytacją nowymi premierami a coraz więcej marudzenie i narzekania. 

 

No i dużo użytkowników więcej czasu spędza na forum niż faktycznie przy konsoli i żeby nie było mnie też to często dotyczy, nawet pisząc tego posta zapauzowalem grę. 

A może po tylu latach grania zwyczajnie mamy jakieś wymagania co do gier i nie rzucamy się na wszystko jak za młodu? 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, MYSZa7 said:

 

I tak odchodząc od tematu, to Kubson mega zrzęda się zrobiłeś. Mam wrażenie, że nic Ci się nie podoba jeśli chodzi o poletko growe, co najwyżej kolejne multi w CODzie. :potter:

Coś w tym jest, mam nadzieje ze nie zamienię się w mejma xd nie chce być graczem narzekaczem ale no ostatnio nowości growe prawie w ogóle mnie nie porywają, wole sobie grać w starocie xd 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Każdy już gra tyle lat, że wyrobił sobie gust. Doszły jakieś mniejsze lub większe obowiązki i czasu jest mniej. Kiedyś kupowałem wszystko co chodź trochę wzbudzało moje zainteresowanie. Na szczęście poznałem w 2009 grową miłość mojego życia - Demon's Souls. FROM nie tylko tą grą, ale i Bloodborne, Otogi, Darki, Sekiro - podniosło poprzeczkę pod niebiosa i mam wymagania. Wystarczy mi tylko ten developer. Inne gry jakie kupuję muszą mnie porządnie jarać i dla takich gier potrafię przeznaczyć również swój growy czas. Mam gdzieś sprawdzać każdego indyka w GP dlatego ta konsola nic dla mnie nie oferuje, ale zapewne w przyszłości wyjdzie kilku kandydatów jak np Starfield, Evowed czy nowe Fable. Mi to pasuje, bo gram i kupuje to co mnie jara, a i ''serce'' zawsze skutecznie podpowie czy warto i wiem, że to będzie dobre. 

Nic nie narzucam nikomu, ani nie insynuuję, bo każdy ma inaczej i wie co dla niego najlepsze na dany moment. U mnie wygląda to tak jak napisałem i jeszcze bardziej pokochałem gry (nie sądziłem, że to możliwe, bo napierdzielam od 5 roku życia zaczynając od Ruskich jajeczek, potem Atari 65xe, Amiga 500, 500+, 1200, następnie N64, Dreamcast, Xbox, Xbox 360, PS3 dla Demon's Souls, Xbox One, PS4, PS5) i kocham FROM. I uwelbiam to uczucie :)

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Jest kilka powodów - klimat, gameplay, dusza, wyzwanie, oryginalne multi, gatunek i coś by się tam znalazło. Po prostu całokształt musi być Tip Top jak dodam jeszcze muzyka, dialogi, głosy lektorów. Każda gra FROM ma dla mnie głębie, oryginalność i duszę. Ta firma ma wszystko 11/10 dla mnie, każda ich gra. Fanem zostałem nie od King's Field by być szczerym, a po Otogi: Myth of Demons z 2002 roku. Miałem już za sobą w tamtym czasie 16 lat hardkor grania, a ta gra została moją grą wszech czasów na tamten moment. Potem FROM zmiotło znowu wydając Otogi 2: Immortal Warriors, a następnie zmiotło mnie całkowicie wydając Demon's Souls. Czego by ta firma nie wydała to dla mnie sam szczyt mojego gustu, moje growe niebo. Jeśli grając się trzęsę z podjarania, wzruszam itd - gra ma wtedy dla mnie duszę. Jest tym czego potrzebuje jako gracz maniakalny. Bez FROM teraz sobie nie wyobrażam mojego growego życia :)

 

Co do Ninja Gaiden to uwielbiam też, tylko tam klimat leży, wiadomo pijany mistrz i Tecmo, ale grałem i kończyłem na The Way of Master Ninja. I tak, to było mega ciężkie do zrobienia. Jednak tak jak mówię - tam niema klimatu. Jeśli chodzi o ten gatunek to moją królową jest Bayonetta która jest również w czołówce gier dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kubson napisał:

Coś w tym jest, mam nadzieje ze nie zamienię się w mejma xd nie chce być graczem narzekaczem ale no ostatnio nowości growe prawie w ogóle mnie nie porywają, wole sobie grać w starocie xd 

No juz sie zmieniles. Teraz albo akceptacja albo sznur. No bo chyba nie bedziesz na sile staral sie jarac gierkami tylko dlatego, ze ktos ci to wytknal na forum xD

 

2 godziny temu, suteq napisał:

A może po tylu latach grania zwyczajnie mamy jakieś wymagania co do gier i nie rzucamy się na wszystko jak za młodu? 

Tutaj jest maly paradoks. Niby za mlodu czlowiek rzucal sie na wiele ale tez branza byla w innym miejscu i roznorodnosc gatunkow byla wieksza a bylo to spowodowane wieksza sklonnoscia do ryzyka. Z kazda nastepna generacja krystalizowal sie schemat gierki najbardziej oplacalnej do zrobienia wiec sila rzeczy odnosilo sie wrazenie ze tytuly sie homogenizuja. Dzisiaj jestesmy w miejscu gdzie rzadza remastery i remakei a ludzie ogrywaja starocie podbite do 4k. Wisienka na torcie sa hucznie zakrojone kampanie marketongowe, gracze dostaja malpiego rozumu a potem okazuje sie, ze gra ma te same wyswiechtane mechaniki ale w ladniejszej oprawie albo jest ultra kasztanem jak cp77. Dobrze ze mit cdp upad bo blizzard, rockstsr, valve juz dawno przestaly sie krygowac. Sory chlopaki, ja w tym nie widze powodow do jarania sie i bede dalej sceptyczny wobec korporacji i ich zagrywek. Ale jak checie sie poczuc lepszymi to mozecie dalej nazywac to marudzeniem, nie obrazam sie.

Odnośnik do komentarza

@Mejm polecam uśmiechnąć się do Psychonauts 2. Jest tam wszystko za co kochało się kiedyś gierki (pomysłowość, kreatywność, wciągająca rozgrywka, humor, dobry platforming, różnorodne miejscówki, brak sieciowych pierdół itd.) we współczesnej oprawie. No musi zabić mocniej serce, jak nie to nie jest się graczem konsolowym!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Psychonauts 2 zaskakuje na każdym kroku, z każdym kolejnym etapem jest tylko lepiej i nie wiadomo czego się spodziewać po kolejnej planszy.

Brakuje słów żeby to nawet opisać ale micha się do cieszy tej gry.

Można wspominać z sentymentem stare tytuły ale nigdy wcześniej gry nie były tak kompletne, do tego serwowane na wielkich ekranach i działające mega szybko i płynnie dzięki nowym konsolom i PC rodem z NASA(o ile udało się GPU kupić xd).

Jeżeli komuś to do wyobraźni nie przemawia to sorry ale pozostaje tylko wędka, ponton i ryby. Co w sumie też jest zacnym hobby.

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Z kolei dwójeczka to jeden z najlepszych singili w tych blockbusterowych shooterach w jaki grałem od dawna. Mega zaskoczenie


Jeśli chodzi o TF2 to tak - ten singiel jest zajebisty, jeśli zestawia się go tylko w tej kategorii - razem z CoDem, BF i może Killzone.
Ale już w zestawieniu z typowymi singlowymi FPSami, jak Wolfenstein the New Order (a nawet The New Colossus) czy nowymi DOOMami to TF2 nie ma czego szukać ze swoja kampanią.
Jasne, to nadal więcej niż dają CoDy, BFy i KZety (w sensie, że tylko jako dodatek do multi), ale to nie ta liga, co prawdziwe FPSy, tworzone wyłącznie z myślą o singlu.
 

3 godziny temu, balon napisał:

No musi zabić mocniej serce, jak nie to nie jest się graczem konsolowym!


Mi ostatnio biło przy Ratchet & Clank Rift Apart, a nawet nie jestem jakimś fanem tych gier, no i podobno to "szesnasta odsłona tego samego", "nuda", "schemat" i "odtwórczość" :reggie:
Dla mnie to był czysty fun, jakiego od dawna w gierkach nie zaznałem (a pograłem tylko ze 3-4h, więc gra wciąż przede mną, jak wreszcie kupię swoje PS5).

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Wredny napisał:

Mi ostatnio biło przy Ratchet & Clank Rift Apart, a nawet nie jestem jakimś fanem tych gier, no i podobno to "szesnasta odsłona tego samego", "nuda", "schemat" i "odtwórczość" :reggie:
Dla mnie to był czysty fun, jakiego od dawna w gierkach nie zaznałem (a pograłem tylko ze 3-4h, więc gra wciąż przede mną, jak wreszcie kupię swoje PS5).

Nie no Rysiek też super gierka. Trzyma poziom, mega feeling starych czasów w kosmicznej oprawie. Ogólnie to jak Kena dowiezie to możliwe, że będę miał mocno DZIECIĘCE TOP3 w tym roku. P2, Rysiek, Kena. Oj to będzie kolorowy rok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...