Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mozi napisał:

@balon a zelda ss ograna na switchu? 

Nieee, zbieram się. Porzuciłem na Wii przez te machanie i nadal mam ukrytą awersję, ale wiem, że tu już nie trzeba machać. Ja to tylko pro controller ma Switchu.

4 minuty temu, Wredny napisał:

W KENĘ nie wierzę za bardzo i wciąż jestem pełen obaw.

No też ciagle się obawiam, za dużo niewiadomych, ale design i feeling bije kozacki z ekranu. Przysłania to trochę ratio. 

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, SlimShady napisał:

Proponuję zrobić losowanie oddzielnie na każdą z generacji(od 3-9), a później zrobić jeszcze raz i z poszczególnych wygranych wyłonić GOAT-a.

Jak najbardziej, tylko na podstawie czego wybierać pulę pretendentów? Średnia Metacritics? Wolałbym zostawić kilka wolnych miejsc na propozycje forumowiczów. Rozczłonkowanie na generacje oczywiście wydłuży zabawę, ale przecież nigdzie nam się nie spieszy, więc jestem jak najbardziej za.

 

46 minut temu, Wredny napisał:

Tak jak @SlimShady pisze - w każdej z generacji wybrać z 10 nawyżej ocenianych tytułów i robić w ich obrębie głosowanie, a później starcie zwycięzców.

Trzebaby zrobić obliczenia, ale podejrzewam, że na potrzeby losowania optymalnie byłoby 8, albo 16 najwyżej ocenianych  z każdej generacji.

 

Czyli robimy głosowanie w obrębie generacji, ale TOP8/16 wędruje również do głosowanie all the time.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Kmiot napisał:

Jak najbardziej, tylko na podstawie czego wybierać pulę pretendentów? Średnia Metacritics? Wolałbym zostawić kilka wolnych miejsc na propozycje forumowiczów. Rozczłonkowanie na generacje oczywiście wydłuży zabawę, ale przecież nigdzie nam się nie spieszy, więc jestem jak najbardziej za.

Nie wiem, czy meta, czy nawet martwy gamerankings sięgają tak daleko( za to od 5-6 w górę powinno być w miarę ok).

Jeśli mowa o sentymencie, to wypadałoby właśnie zostawić miejsce na własne propozycje, bo może dla kogoś zamiast mario najlepsze były np. "czołgi".

W ciemno można wrzucić trochę takich ogólnikowych pewniaków, a resztę uzupełniać według indywidualnych zgłoszeń, czyli ktoś pisze "Panie, z tej generacji brakuje gry XYZ, proszę dopisać".

 

Można też zrobić tak jak XM sugeruje, z małą modyfikacją. Każdy przez powiedzmy tydzień(to jest do ustalenia) podaje swoje kandydatury z danej generacji(jak jakąś ominął, to pomija), niech to będzie nie TOP10, tylko od 1 do max 10 tytułów i na podstawie tego ankieta, z której po tygodniu głosowania(też do ustalenia) wyłaniamy zwycięzcę danej generacji. Na sam koniec losowanie ostateczne pośród samych zwycięzców.

 

Czyli w skrócie:

1. Kandydaci na(3-9)

2. Jedno głosowanie na(3-9)

3. Drugie głosowanie na GOAT-a

 

 

Odnośnik do komentarza

Ośmiobitowce są mi w sumie obojętne i tak naprawdę moje granie zaczęło się dopiero od 16bit i kochanej Amigi 600.
I teraz zagwozdka, bo to niby forum konsolowe, ale z tamtej ery to właśnie Amiga była moją "konsolą", mimo że oficjalnie to komputer.
No cóż, będę musiał chyba sprawdzać w sieci, w co też z moich ulubionych, amigowych tytułów, można było zagrać na ówczesnych konsolach, żeby wytypować moje Top 10 tamtego okresu.

Odnośnik do komentarza

Sezon na „dlaczego nie ma x w zestawieniu!” uważam za otwarty.

 

5 godzin temu, Wredny napisał:

I teraz zagwozdka, bo to niby forum konsolowe, ale z tamtej ery to właśnie Amiga była moją "konsolą", mimo że oficjalnie to komputer.
No cóż, będę musiał chyba sprawdzać w sieci, w co też z moich ulubionych, amigowych tytułów, można było zagrać na ówczesnych konsolach, żeby wytypować moje Top 10 tamtego okresu.


Ogólnie Amiga to chyba najbardziej konsolowy komputer jaki był. Żadnych ustawień, sterowników, zawieszeń, tylko słynne wkładam dyskietkę i gram. Super sprzęt do grania.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, balon napisał:

Sezon na „dlaczego nie ma x w zestawieniu!” uważam za otwarty.

 


Ogólnie Amiga to chyba najbardziej konsolowy komputer jaki był. Żadnych ustawień, sterowników, zawieszeń, tylko słynne wkładam dyskietkę i gram. Super sprzęt do grania.


wiele osób myli definicję komputera z PC. Chociaż PC=komputer. To na PC był zawsze problem z sterownikami, brakiem zgodności. Jest to standard gdzie nie tylko soft jest otwarty ale i też sam sprzęt. 
 

Komputer ma zawsze otwarte oprogramowanie na modyfikacje. Sprzęt tylko w ograniczonym zakresie na licencjonowane produkty. Było mnóstwo przedstawicieli od Amigi, C64 po ZX Spectrum czy Atari 400,800 itd.

 

 

PC to standard powstały dzięki IBM przy współpracy MS i chyba Intela. Wyparł pozostałych graczy na rynku jako wolna platforma pod każdym względem. Jedynie standardy złącz co kilka lat się zmieniają jednak idea pozostaje ta sama. Możesz kupić podzespół dowolnego producenta i zainstalować dowolny system operacyjny. Dlatego czasem PC jest problematyczne jednak ta wolność wyboru i możliwość dostosowania sprzętu i softu pod siebie zdecydowała o dominacji tej platformy nad pozostałymi komputerami. 
 

Amiga była skazana na porażkę poprzez beznadziejne procesory gdzie w PC były już pentiumy. Jednak sam sprzęt jak na lata 80 i wczesne 90 to był sztos. Mega żałuje ,że nie miałem tego sprzętu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, balon napisał:

Słynny C64 co ja tam zawodów przeżyłem z tymi fatal errorami. No ale chciaż śrubokrętu nauczyłem się używać oraz być w ciszy i bezruchu :)


Bo się grało na pirackich skompresowanych kasetach w trybie turbo :p oryginały i kartridże działały cymesik. Można tez było nagrywać z dublowaniem ścieżki prostu wtedy komputer wybaczał wiele. Miałem ten sprzęt ale szczerze mówiąc lepsze gierki były na Pegasusie a jak dostałem Mega Drive to już całkowicie schowałem do szafy. 
 

Jednak C64 na zawsze będzie mi się kojarzył z nagrywaniem gier z radia. Były takie audycje gdzie bity były „dyktowane” w specjalnych audycjach w radiu i można było programy i gry nagrywać na kasetę żeby później odpalić na C64.  Kompletnie tego nie ogarniałem bo miałem 6 lat ale wujek mi pomagał. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Co do problemow z odpalaniem gierek na pc to sie nie do konca zgodze. Owszem, w czasach dosa i magicznych 640KB pamieci trzeba bylo sie nagimnastykowac zeby w ogole tytul uruchomic. Ale od 95 roku i wejscia windowsa 95 ten problem praktycznie zostal wyeliminowany. Jedyne co bylo problematyczne to wsteczna kompatybilnosc i odpalanie gierek z ery 286/386 na pentiumach czy softu dedykowanego pod dany system na systemie jedna-dwie-trzy generacje wyzszej. Problemy z kompatybilnoscia hardwareowa rowniez byly ale strzele, ze dotyczyly gora 5% gierek. Jak spelniales minimalne czy rekomendowane wymagania i to zazwyczaj stresu nie bylo.

 

Co do Amigi to niestety ale jej najwieksza wada dla mnie bylo wachlowanie dyskietkami. Stycznosc z nia mialem u dobrego kumpla, ktory przesiadl sie z c64. Dla niego do dzis to jest wlasnie TEN komputer bo w koncu gry zaczely wygladac jak zycko a nie jak go.wno. Ale dla mnie, od lat wtedy przyzwyczajnego do dyskow twardych, zmiana dyskietki przed animacja fatala w Mortalu 2 to juz bylo za duzo. Rozumiem, ze niektorzy maja ogromny sentyment do Przyjaciolki czego dowodem sa nadal aktywne rozne projekty z nia zwiazane jak jakies swappery czy odlewanie kolorowych obudow, jednak dla mnie wtedy 8bit pegasus > 16bit amiga.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Mejm napisał:

Ale dla mnie, od lat wtedy przyzwyczajnego do dyskow twardych, zmiana dyskietki przed animacja fatala w Mortalu 2 to juz bylo za duzo.


O panie - jak dokupiłem sobie dodatkowe POTĘŻNE 1MB RAM to już nie musiałem przekładać dyskietek podczas Fatality - rewolucja na miarę SSD dzisiaj :fsg:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...