Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, Paolo de Vesir said:


Tym czym producenci sprzętu - jego jakością i usługami. Można wierzyć w jakieś bajki o exach które chcą dostarczyć najlepszy produkt ergo jedna platforma i seria X od zawsze była domem platformy Y, ale jak kwit się nie zgadza to szybko stanie się multiplatformą.

 

Wyjścia aby zachować exy i wciąż mieć szansę, że ryzyko się zwróci? Dodawanie multi z mikrotransakcjami, gry mniejsze/krótsze lub tytuły o mniejszych budżetach. No, ale jak się oczekuje, ze ktoś będzie robił na wyłączność 20 milionów sprzętów tytuł o budżecie RDR2 to mam złe wieści - kiedyś to było, dziś już nie ma.

 

Ludzie mają w dupie jakość, liczy się cena. To co proponujesz to przyszły monopol Microsoftu na sprzęt, bo jako najbogatsza z trzech firm na rynku może sobie pozwolić na największe tracenie kasy na sprzęcie (oczywiście z planem odrobienia strat po pokonaniu rywali).

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Homelander napisał:

Ludzie mają w dupie jakość, liczy się cena. To co proponujesz to przyszły monopol Microsoftu na sprzęt, bo jako najbogatsza z trzech firm na rynku może sobie pozwolić na największe tracenie kasy na sprzęcie (oczywiście z planem odrobienia strat po pokonaniu rywali).


Jak widać MS, Amazon i Apple mają hajsu jak lodu a rynek wciąż jest na tyle pojemny żeby mieć sprzęt i soft z niskiej, średniej i wysokiej półki.

 

Kompletnie nie kumam skąd wziąłeś też monopol na sprzęt MSu który to chyba nigdy nie miał sprzetu który były jednocześnie wysokiej jakości i tani, a tym bardziej popularny. Chyba pora zaakceptować, że rynek się zmienia i nie jest wykluczone, że wejdzie tu w przyszłości więcej producentów.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Paolo de Vesir said:


Jak widać MS, Amazon i Apple mają hajsu jak lodu a rynek wciąż jest na tyle pojemny żeby mieć sprzęt i soft z niskiej, średniej i wysokiej półki.

 

Kompletnie nie kumam skąd wziąłeś też monopol na sprzęt MSu który to chyba nigdy nie miał sprzetu który były jednocześnie wysokiej jakości i tani, a tym bardziej popularny. Chyba pora zaakceptować, że rynek się zmienia i nie jest wykluczone, że wejdzie tu w przyszłości więcej producentów.

 

Ok, to wyobraź sobie, że wszystko wychodzi na wszystko. Co myślisz, że ludzie wybiorą: wysokiej jakości drogi sprzęt od Sony do grania czy wysokiej jakości tani sprzęt od MS? MS może cenami konkurować, Sony no nie bardzo. A skoro nie będzie mogło Sony konkurować sprzętem to jaki jest następny logiczny krok? Wycofać się z rynku sprzętów.

 

Amazon i MS mają hajsu jak lodu, bo to monopoliści w swoich głównych dziedzinach. Apple ma hajsu jak lodu, bo połączyło udany software z hardwarem. Myślisz, że gdyby Apple robiło telefony z Androidem, albo udostępniało iOS Samsungowi czy innemu Xiaomi to nadal by tak dobrze prosperowało? Apple ma dobry sprzęt i dobre exy (system), dlatego odnosi sukces. Wszystko to co piszesz w zasadzie potwierdza moją opinię

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Homelander napisał:

Ok, to wyobraź sobie, że wszystko wychodzi na wszystko. Co myślisz, że ludzie wybiorą: wysokiej jakości drogi sprzęt od Sony do grania czy wysokiej jakości tani sprzęt od MS? MS może cenami konkurować, Sony no nie bardzo. A skoro nie będzie mogło Sony konkurować sprzętem to jaki jest następny logiczny krok? Wycofać się z rynku sprzętów.

brzmi jak plan Sony w ramach którego wykosili Sege z rynku konsolowego xd

Odnośnik do komentarza

OK, czyli Sony może, a MS nie powinien.

20 minut temu, Homelander napisał:

Co myślisz, że ludzie wybiorą: wysokiej jakości drogi sprzęt od Sony do grania czy wysokiej jakości tani sprzęt od MS?


Chyba masz wyobrażenie, że MS będzie dawał jakieś i9 z topową kartą graficzną w cenie 299USD, a Sony budżetówki w tej cenie. Z resztą, Sony zawsze może iść drogą SEGI i wydawać soft, a skupić się na RTV w którym może nie są monopolistami, ale wciąż topowym graczem. Serio greg, nie martw się, ogromne firmy nie upadają z dnia na dzień i potrafią dywersyfikować aby wyjść z opałów. 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, Paolo de Vesir said:

OK, czyli Sony może, a MS nie powinien.

 

Przeciwnie. Przecież napisałem wcześniej czym skończył się praktyczny monopol Sony. Drogim jak cholera bublem w postaci PS3. Rynek i gracze mieli to szczęście, że był Microsoft ze swoim X360. Nintendo z Wii tym razem pomijam, bo oni znaleźli inną niszę. Wyobraź sobie co by było z rynkiem gier gdyby MS postanowił się jednak wycofać po sprzedażowej porażce pierwszego Xboxa.

 

Ja nie twierdzę, że Sony upadnie, tak jak nie upadła Sega. Po prostu mogą zamknąć pewne drzwi i tyle. Microsoft stać na wykoszenie Sony z rynku gier przy założeniu wszystko wychodzi na wszystko. W drugą stronę nie bardzo. I to nie jest Pawle sytuacja do zrobienia z dnia na dzień, to jest plan na wiele lat. Ale jest to scenariusz bardzo prawdopodobny przy spełnieniu się słów Spencera. 

Odnośnik do komentarza

Wy tu pitu pitu a tym czasem sony podnioslo cene ps5.

 

Znajdzcie sobie info bo jak kopiuje z lowcow gier to ch.ujki maja ustawione zabezpieczenie przed kopiowaniem i wkleja jakies bzdury.

 

Generalnie obie wersje poszly w gore o 50ojro w europie.

 

 

Dla mnie pewien znak czasow bo nigdy chyba nie bylo podwyzki konsoli po premierze.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Homelander napisał:

 

PS. Czy wydawanie exów z Playstation na PC uważam za wyjście Sony poza konsolę. Nie bardzo. Po pierwsze wydają oni starsze tytuły na których na konsoli już ciężko zarobić. Po drugie traktuję to raczej jako element marketingu (za który płacą gracze - genialne!) na zasadzie: zagraj w God of War na PC, ale już do ogrania dwójki musisz mieć Playstation. Albo czekaj kilka. Twój wybór, ale na Playstation zagrasz już teraz. To nie przypadek, że na PC jest wypuszczane The Last of Us Part 1, a o Part 2 nic nie słychać. 

 

Ciekawy jestem Waszych opinii i przemyśleń w temacie

 

A nie wpadłeś na to, że wydają starsze tytuły, bo dopiero niedawno podjęli decyzję o wejściu na rynek PC?  Co, mieli zatrudnić kilkanaście studiów, żeby w pół roku wydali wszystkie dotychczasowe exy na PC? Te starsze gry już się kończą, Spiderman Remastered i Returnal już takie stare nie są, a zaraz wyjdzie Tlou remake po kilku miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, tjery said:

 

A nie wpadłeś na to, że wydają starsze tytuły, bo dopiero niedawno podjęli decyzję o wejściu na rynek PC?  Co, mieli zatrudnić kilkanaście studiów, żeby w pół roku wydali wszystkie dotychczasowe exy na PC? Te starsze gry już się kończą, Spiderman Remastered i Returnal już takie stare nie są, a zaraz wyjdzie Tlou remake po kilku miesiącach. 

 

I zapewne konwersja Horizona pierwszego była w jakiś sposób łatwiejsza niż Horizona drugiego? Spiderman 2 jest w drodze, więc wydali jedynkę. TLOU Part 1 jest w drodze, ale starszy, a fabularnie młodszy Part 2 jakoś nie. O wydaniu God of War 2 na PC też nic nie słychać. No myślę, że mam lepsze argumenty. Ale to tylko moje wnioski, mogą być błędne

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Homelander napisał:

 

I zapewne konwersja Horizona pierwszego była w jakiś sposób łatwiejsza niż Horizona drugiego? Spiderman 2 jest w drodze, więc wydali jedynkę. TLOU Part 1 jest w drodze, ale starszy, a fabularnie młodszy Part 2 jakoś nie. O wydaniu God of War 2 na PC też nic nie słychać. No myślę, że mam lepsze argumenty. Ale to tylko moje wnioski, mogą być błędne

a porty Returnala i Days Gone, jak się wpisują w twoją teorię?

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Homelander napisał:

 

I zapewne konwersja Horizona pierwszego była w jakiś sposób łatwiejsza niż Horizona drugiego? Spiderman 2 jest w drodze, więc wydali jedynkę. TLOU Part 1 jest w drodze, ale starszy, a fabularnie młodszy Part 2 jakoś nie. O wydaniu God of War 2 na PC też nic nie słychać. No myślę, że mam lepsze argumenty. Ale to tylko moje wnioski, mogą być błędne

 

No nie bardzo. Wg Ciebie mieli te wszystkie gry wydać w rok? Nixxes przygarneli w lipcu 2021. Wiec co, mieli wydać ponad 10 gier w rok? Co miesiąc premiera? Nie bardzo te Twoje argumenty. 

Odnośnik do komentarza

Returnal to nie jest mocna marka i niewiadomo, czy będzie kontynuowana. Tak samo Days Gone. Więc tutaj nie było potencjału marketingowego, a "jedynie" sprzedażowy. Zobaczymy co będzie. Moje obserwacje popieram brakiem portów takich gier jak Horizon 2, TLoU 2, nie ma też mowy o Ratchecie, Gran Turismo, czy God of War 2. Spiderman 2 też na PC zapowiedziany nie jest. Nie mam wątpliwości, że większość z tych gier na PC się pojawi, ale obstawiam, że stanie się to po latach od premiery w okolicach zapowiedzi kolejnych części. 

Odnośnik do komentarza

Ale to nadal nie jest parę miesięcy. Returnal już wyszedł ponad rok temu a nie dostał jeszcze daty premiery, Spider MM wyjdzie po 2ch latach, Uncharted jeśli liczyć oryginały to po 5 latach a jak liczyć remaster to ponad pół roku. Już to pisałem ileś razy Sony najpierw wydaje gry na PS5 żeby przyciągnąć do swojej platformy (na której ma zysk nie tylko ze sprzedaży gier) a jak już praktycznie każdy zainteresowany kupi a cena spadnie do 20$ to wydaje wersję na PC za 60$. Tym sposobem jak ktoś ogra np. Spidera MM na PC i mu się ta gra spodoba to będzie zwracał uwagę na premierę Spidera 2 i może zamiast znowu czekać nie wiadomo ile na premierę na PC to kupi sobie na PS5.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak, tak. Tak samo jak jeszcze niedawno exy Sony mialy nigdy nie pojawic sie na PC. Tak ciężko zrozumieć, że nie można w ciągu 2 lat z polityki "nie wydajemy nic na PC" przejść do "wydajemy wszystkie dotychczasowe exy i nowe, 20 gier w ciągu 2 lat"? To jest proces, ale wszystko zmierza w kierunku polityki MS, która Sony ostatnio naśladuje, bo widzi, że to przynosi pieniążki.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, tjery said:

Tak, tak. Tak samo jak jeszcze niedawno exy Sony mialy nigdy nie pojawic sie na PC. Tak ciężko zrozumieć, że nie można w ciągu 2 lat z polityki "nie wydajemy nic na PC" przejść do "wydajemy wszystkie dotychczasowe exy i nowe, 20 gier w ciągu 2 lat"? To jest proces, ale wszystko zmierza w kierunku polityki MS, która Sony ostatnio naśladuje, bo widzi, że to przynosi pieniążki.

 

Ale jakie nowe exy oni wydali? Albo nawet jakie nowe zapowiedzieli? Czy jest jakakolwiek zapowiedź dużego , nowego tytułu od Sony który równocześnie będzie wydany również na PC? Jeżeli tak to podaj, bo ja nic takiego nie widzę. 

Odnośnik do komentarza

Panowie, szybko z „gier Sony nie będzie na PC” zrobiło się:

 

- będą, ale nie szybciej niż za dwa lata

- będą szybciej, ale tylko starsze części

- będą szybciej, ale tylko niepewne IP

- będą od razu, ale to tylko remake’i

 

Przypomnę, ze Sony kupiło studio do portów na PC, inwestuje w rynek anime i filmów, Nintendo rozwija swoje marki na telefonach, a MS wciska XGP gdzie tylko może. Model gier na wyłączność jest martwy.

Odnośnik do komentarza

tak jak kolega Henry pisze, ten proces może zająć 5, 10 lub więcej lat, ale kierunek jest klarowny i zmierza ku jednemu celowi.

 

Tak dla przypomnienia Xbox flirtował z portami na PC wiele lat zanim (dopiero w 2016 r.) zdecydował  się na wydawanie gier jednocześnie na PC i konsole. Wcześniej tak jak teraz w przypadku Sony często trzeba było czekać kilka lat od premiery na port na PC,.

Odnośnik do komentarza

No, ale nikt nie neguje, ze może za 10 lat Sony będzie wydawać jednocześnie gry na PC. Na chwilę obecną wydają gry kilka lat po premierze na konsoli i wygląda na to, że na razie (tj. ta generacja) dalej tak będzie.

Wyjątkiem będą jakieś GAASy, te strzelanki co tam robią te nowe studia teraz to tu raczej będzie jednoczesna premiera.

Odnośnik do komentarza

Widać, że bol po stracie exów cinematików jest dla co poniektórych póki co zbyt duży i trzeba szukać usprawiedliwien i dorabiac dziwne ideologie do takiej a nie innej polityki Sony.

10 minut temu, Homelander napisał:

 

Ale jakie nowe exy oni wydali? Albo nawet jakie nowe zapowiedzieli? Czy jest jakakolwiek zapowiedź dużego , nowego tytułu od Sony który równocześnie będzie wydany również na PC? Jeżeli tak to podaj, bo ja nic takiego nie widzę. 

Nie zapowiadają nowych, bo wciąż wydają stare.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...