Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

 

11 minutes ago, tjery said:

Widać, że bol po stracie exów cinematików jest dla co poniektórych póki co zbyt duży i trzeba szukać usprawiedliwien i dorabiac dziwne ideologie do takiej a nie innej polityki Sony.

Nie zapowiadają nowych, bo wciąż wydają stare.

No jasne, że Sony zmieniło politykę, moim zdaniem na korzystniejszą dla nich i dla graczy. Czas zweryfikuje jakie są ich plany docelowe, póki co to tylko nasze spekulacje. 

 

Wycieczki osobiste pozostawię bez komentarza, widać nie jesteś pewien tego co piszesz skoro musisz się czymś takim podpierać

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza

O, to wg Ciebie to co robi Microsoft (wypuszczanie exów Day1) to pewnie dlatego, że nie chce zarabiać aż tyle co Sony? 

3 minuty temu, Homelander napisał:

No jasne, że Sony zmieniło politykę, moim zdaniem na korzystniejszą dla nich i dla graczy. Czas zweryfikuje jakie są ich plany docelowe, póki co to tylko nasze spekulacje. 

 

Wycieczki osobiste pozostawię bez komentarza, widać nie jesteś pewien tego co piszesz skoro musisz się czymś takim podpierać

 

No jasne, że Sony zmieniło politykę, moim zdaniem na korzystniejszą dla nich i dla graczy. Czas zweryfikuje jakie są ich plany docelowe, póki co to tylko nasze spekulacje. 

 

Wycieczki osobiste pozostawię bez komentarza, widać nie jesteś pewien tego co piszesz skoro musisz się czymś takim podpierać

Widzisz, poczułeś się dotknięty, mimo że nikogo konkretnego nie wymieniłem, więc coś w tym jest ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Nie poczułem się dotknięty, sam sobie wystawiasz świadectwo stosując takie rzeczy w merytorycznej (w założeniu) dyskusji.

 

MS ma inną politykę, inne podejście. Przez trzy generacje konsol kopiowali politykę Sony i nie dało im to pozycji lidera rynku. A nie wyobrażam sobie żeby celowali w coś innego. Więc musieli zmienić podejście i je zmienili. Gamepass jest sukcesem i to na tyle sporym, że Sony musiało coś z tym zrobić. I o ile wydawanie starszych tytułów na PC uważam za bardzo dobry pomysł o tyle to co zrobili z Plusem uważam za pomysł gówniany.

Odnośnik do komentarza

Konsole od lat nie mogą sprzedażowo globalnie przekroczyć pewnego progu więc szukają kolejnych alternatyw do wzrostu. Generacja PS360 to był początek abonamentów, PS4/One rozwinęły ten pomysł. A obecnie trwa gospodarowanie rynku PC i mobilnego. Żadna firma nie lubi stać w miejscu.

 

Rynek PC jest o tyle ciekawy ,że nikt nie może na nim położyć łapy jako monopolista. Więc zawsze jest jakaś alternatywa czy odrzucenie nietrafionego pomysłu. Jak płatny online od MS który był krótko forsowany :)  na konsolach nie ma alternatywy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, SlimShady napisał:

Brak fizycznych wydań też był odrzucony? Jaka tam alternatywa zadziałała? Lubię steama i brak własności?

 

No był stopniowo - głosowanko portfelem. Serio ktoś woli dzisiaj pudło oprócz kolekcjonerów? Chyba ,że gierkę przechodzimy i sprzedajemy. Sam wolę cyfrę bo jest wygodniejsza ale bardziej mi się podoba podejście goga więc tam pakuję więcej kasy w zakupy gierkowe. 

 

Do tego to dzięki cyfrze gry są tanie a nie jak w czasach PSX albo PS2 2-3 letnia gra dalej ponad stówę kosztuje albo nie daj 200 zł. Teraz to w takim epicku przez kilka lat można było nazbierać za darmo ~200 gier w tym masę dużych i głośnych hitów. 

 

Nie widzę żadnego minusa cyfrowej dystrybucji, gracze na wszystkich frontach wypierają pudełkowe wersje. To dzięki dystrybucji cyfrowej ceny gier lecą masakrycznie szybko w dół po premierze. Do tego konkurencja między sklepami wymusza pro konsumenckie zachowania, jakoś na steam czy gogu nie trzeba płacić za zapisy w chmurze, jest to oczywiste ,że jest darmowe. Płatne granie online? Zwykła kradzież która nigdy nie miała żadnego uzasadnienia szczególnie ,że MS ani Sony nie stawiają serwerów firmom trzecim. Epic? Ma pomysł na siebie rozdając darmowe gry już chyba od 3 lat, do tego mają świetne promocje polegające kuponach zniżkowych. 

 

GoG? Wydał platformę która łączy wszystkie sklepy, gry bez DRM z możliwością pobrania instalatora. Do tego darmowe bonusy do gier jak ścieżki dźwiękowe, tapety, awatary, filmy z powstawania czy różne materiały dodatkowe. 

 

Steam? Obecnie topka tego jak powinien wyglądać i funkcjonować sklep z grami. 

 

A u Sony co tam, podwyżki abonamentów i ceny konsol. Nintendo płatny online i 8 bitowe gierki w pakiecie. Jedynie MS walczy faktycznie o konsumenta i ma szeroką ofertę pod tym względem z różnymi wariantami. 

 

Do tego jako twórca może sprzedawać gry poza steam ale gracz będzie mógł aktywować produkt na tej platformie. A ty dostajesz 100% dochodu dla siebie. Dzięki takim możliwością funkcjonuje między innymi Humble Bundle czy humble choice gdzie za dobrą cenę dostajesz fajny pakiet gier. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ukukuki napisał:

Do tego to dzięki cyfrze gry są tanie a nie jak w czasach PSX albo PS2 2-3 letnia gra dalej ponad stówę kosztuje albo nie daj 200 zł. Teraz to w takim epicku przez kilka lat można było nazbierać za darmo ~200 gier w tym masę dużych i głośnych hitów. 

Moze dlatego tyle kosztowaly bo rynek w pl byl jeszcze maly i slabo tymi grami nasycony. No i nie bylo platformy do sprzedazy bo allegro raczkowalo, nie mowiac o czasach psxa. Ale sam kupilem tekkena 4 za 70zl w platynkowej serii, gow, tekkena 5 ponizej stowki. Nie wspomne, ze w tamtych czasach w angli kupowalo sie hity z psxa po funcie (to tak a propos nasycenia rynkow).

 

Wiec serio nie wiem jak skorelowales dystrybucje cyfrowa ze spadkiem cen gier po premierze. I to szybkim. Moze ktos sprawdzi ile teraz na ps store stoja demonsy na ps5, pudelko na olx juz ponizej stowy.

 

Oby pudelka zyly jak najdluzej bo jak zostanie sama cyfrowka to dopiero zacznie sie bolcowanie. Tego pier.dolenia, ze cyfra top bo odpadna koszta plastiku i transportu wiec bedzie tanio nie zapomne nigdy.

Odnośnik do komentarza

To tylko Ukuki, który ma CHYBA ponad 20k miesięcznie dochodu, piszę że cyfra jest super i w ogóle, po co komu tanie pudełka. Stare, znałem.

Ostatnio oddałem wszystkie pudełka, w które nie gram do punktu wymiany gier i dostałem 470zł za 7 płyt. Kupiłem sobie za to gre na switcha i jeszcze 300zł zostało.

No nie wiem komu te pudełka potrzebne, jak mogłem kupić te gry za 1200zł cyfrowo, a potem za 259zł jeszcze te Xenoblade 2 na switcha i zostać z ikonką w biblotece.

[TU WSTAW MEM ZAWSZE MIAŁEM ŁEB DO INTERESÓW]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...