Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zagmatwana ta logika, raz gra first party która wyszła na  PS4 nie może być na liście bo wyszła na inną platformę, a za innym razem inne gry first party, które wyszły na inną platformę jak np. Death Stranding czy God Of War mogą być na liście. 

 

Domyślam się że chodzi w tym o to że tylko tzw. konsolowo ekskluzywne mogą z jakiegoś powodu znaleźć się na liście, a PC nie liczymy jako platformy do grania i dlatego Psychonauts 2 mimo iż został sfinansowany i wydany przez XGS nie zasługuje na umieszczenie na tej grafice w trzeciej kolumnie. 

Odnośnik do komentarza

Bo przecież ta kolumna to przede wszystkim ma pokazać wielkość Sony i tyle, a Ty się @ASXprodukujesz chociaż nie ma to najmniejszego sensu.

Jak ktoś nazywa gry XGS prostymi rzemieślniczymi grami, ale nie ma problemu z tym że nominowano AC Odyssey, Outer Worlds, Pubg, Deathloop, Stray czy Horizon to podyskutowane.

 

Tak samo w tym roku można było dać Mario Rabbids Sparks of Hope które ma 86 na MC i jest dokładnie takim sequelem jak GoW czy Horizon. No ale cóż 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

no to już nie czasy, PS2 czy PS3 kiedy PC omijało wiele gier lub dostawał po latach kiepsko wykonane porty gier konsolowych. Wtedy faktycznie PC mógł być jeszcze traktowany jako niepełnoprawna platforma do grania.

Ale od tego czasu naprawdę dużo się zmieniło, po latach olewania rynku komputerowego, Xbox wydaje swoje gry na na PC równolegle z konsolami ( lub nawet wcześniej jak np. w przypadku Gears Tactics), Playstation też systematycznie otwiera się na PC, a o innych wydawcach nawet nie wspomnę. Zmianę w stosunku do grania na PC widać nawet tutaj na stricte konsolowym forum, gdzie coraz więcej osób kupuje i składa swoje kompy.

Same konsole też się mocno upodobniły do PC i nawet dawna domena konsol pod tytułem "wkładam płytę i gram" odeszła dawno do lamusa (wyjątkiem jest tutaj Switch).

 

Także trudno dzisiaj o jakieś racjonalne argumenty by nie traktować PC jako pełnoprawnej platformy, podobnej do Playstation, Xboxa czy Switcha

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

Bo przecież ta kolumna to przede wszystkim ma pokazać wielkość Sony i tyle, a Ty się @ASXprodukujesz chociaż nie ma to najmniejszego sensu.

Jak ktoś nazywa gry XGS prostymi rzemieślniczymi grami, ale nie ma problemu z tym że nominowano AC Odyssey, Outer Worlds, Pubg, Deathloop, Stray czy Horizon to podyskutowane.

 

Tak samo w tym roku można było dać Mario Rabbids Sparks of Hope które ma 86 na MC i jest dokładnie takim sequelem jak GoW czy Horizon. No ale cóż 

Grafika pokazująca wielkość Sony, z fanbojowskiego Reddita Xboxa Series X, wam nieźle na łeb upadło szukanie spisków wszędzie xddd Taka jest rzeczywistość, studia Microsoftu nie robią hitowych gier i to jest fakt.

Odnośnik do komentarza

spencer śpi na kasie, a żałuje geofowi i reszcie na nominacje w konkursach popularności


 

Spoiler

 

1200px-Manwithtinfoilhat.jpg

 

 

 

 

 

Może niech zainwestują w marketing swoich gier bo ten momentami jest tragiczny i od startu GP  ten głównie opiera się na "play day one on gamepass" i nic poza tym.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, SnoD napisał:

 

To tylko potwierdza jak absurdalny jest to plebiscyt.

 

Takie gry jak Sunset Overdrive, Ori & The Blind Forest czy Gears 5 się nie łapały... ale Super Mario Maker :yao: czy Spider Man, który kopiował ubisofciaki w najgorszy możliwy sposób już tak :reggie:

O kompromitacji z Forza Horizon 5 z zeszłego roku już nie wspomnę...

Myślę, że plebiscyt jest ok i absurdu szukają w nim tylko osoby które chyba są zbyt zżyte z xboxem. Żaden sunset, gearsy 5 czy nawet forza horizon 5 która jest praktycznie 1:1 jak poprzednie części, a nawet nudniejsza i gorsza nie zasługują na nominacje. Ori nie grałem więc ciężko mi powiedzieć ale może w konkretnych latach wychodziły lepsze gry.

 

W tym roku jasnym jest, że walka rozegra się między elden ring i god of war ragnarok. Jest to o tyle ciekawe, że zarówno jedne jak i drugie studio ma szansę zdobyć drugie goty pod rząd bo zarówno sekiro jak i god of war 2018 mają już to trofeum na koncie.

 

skończcie z tym smiesznym noszeniem krzyża growego, cierpieniem za grzechy i prześladowaniem xboxa. Zrobią grę która zasługuje na goty to bedzie nominowana. Proste. Obstawiam, że starfield taka nominacje otrzyma jako jedyna gra ms na przyszły rok. Na upartego jak komuś to przeszkadza może podpiąć sobie fallouta 4 pod grę xboxa jako goty bo chyba wygrał w którymś roku.

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

Przepraszam bardzo ale Xbox to od kilku lat nie miał jakiegoś potężnego hitu porównywalnego z tymi na Playstation i nawet nie zmienia faktu to że FH4/5 to świetne produkcje ale to za mało żeby obiektywnie określać je mianą potencjalnej gry roku. Xbox nie robi gier o których ludzie rozmawiają przez miesiące przed premierą i po premierze. No szanujmy się ale Xbox w kwestii gier jest zwyczajnie w dupie. I to jest kurwa smutne więc niech ten knur Spencer coś zrobi w końcu bo żeby nie mieć nawet jakiejś sporej gry w tym roku wydanej to jest C Y R K. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, suteq napisał:

Przepraszam bardzo ale Xbox to od kilku lat nie miał jakiegoś potężnego hitu porównywalnego z tymi na Playstation i nawet nie zmienia faktu to że FH4/5 to świetne produkcje ale to za mało żeby obiektywnie określać je mianą potencjalnej gry roku. Xbox nie robi gier o których ludzie rozmawiają przez miesiące przed premierą i po premierze.

warto  wyjrzeć czasem poza własną banieczkę informacyjną

111.thumb.png.dc3340e554aacdad846fc707f30c8f8b.png

Odnośnik do komentarza

To tylko wykres pokazujący zainteresowanie w ujęciu procentowym, a nie ilościowym. Równie dobrze stosunek procentowy 20% dla FH5 może być ilościowo niższy niż 5% HFW. to musiałby ktoś sprawdzić kto ma Google Ads opłacone i ma dostęp do sprawdzenia ilości wyszukiwanej "frazy" w Google.

 

No chyba, że się mylę i jest tam też uwzględniania "ilość" zainteresowania, ale mamy pewnie kogoś z SEO na forum co może mieć bardziej szczegółowe dane. Ciekawy temat z resztą.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

No trudno się zgodzić z taką teorią że o grach na Xboxa się nie dyskutuje, mogę się zgodzić że na tym forum tak jest. Ale jeśli spojrzeć nieco szerzej to widać że tytułom takim jak Halo, Forza Horizon czy nawet wyśmiewanemu tutaj Sea of Thieves towarzyszą prężnie działające, aktywne i żywe wiele lat po premierze społeczności, rozmawiają o grze. To, że ty tego nie widzisz, nie oznacza że ich nie ma.

 

i zgadzam się, że ani Halo, ani Forza Horizon, ani tym bardziej Sea of Thieves nie zasługują na tytuły gier roku, a na TGA też nie ma żadnego spisku, a tylko jury które ma tylko swoje preferencje. Ale nie można odmówić tym tytułom tego, że od lat udaje im się skupiać wokół siebie dyskutujących ludzi, co nie jest regułą, bo o większości gier gracze zazwyczaj zapominają miesiąc lub dwa po premierze.

Odnośnik do komentarza

Mi nie chodzi o społeczności bo tego nie neguję że każda prawie gra ma swoją społeczność i to jest fajne. Mi chodzi o rozgłos gry, o wagę gry na rynku growym, na to jak bardzo mówi się o danych grach w skali światowej. Była premiera Horizon, bałem się otworzyc lodówkę żeby Aloy mi nie wyskoczyła. Jest premiera God of Wara, to samo bo wszyscy o tym mówią. Ta gra jest dosłownie WSZĘDZIE. Nie widziałem czegos takiego przy grach MS od naprawdę dawna. 

A poza tym że mówią o grze to za nimi idzie jeszcze jakość. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, suteq napisał:

Mi nie chodzi o społeczności bo tego nie neguję że każda prawie gra ma swoją społeczność i to jest fajne. Mi chodzi o rozgłos gry, o wagę gry na rynku growym, na to jak bardzo mówi się o danych grach w skali światowej. Była premiera Horizon, bałem się otworzyc lodówkę żeby Aloy mi nie wyskoczyła. Jest premiera God of Wara, to samo bo wszyscy o tym mówią. Ta gra jest dosłownie WSZĘDZIE. Nie widziałem czegos takiego przy grach MS od naprawdę dawna. 

A poza tym że mówią o grze to za nimi idzie jeszcze jakość. 

 

To akurat jest kwestia gównianego marketingu za który w MS odpowiada dinozaur, który dawno powinien przejść na emeryturę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...