Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalacie bo was na to jeszcze spać ale spokojnie, powolne gotowanie żaby trwa. Zaraz będzie zakaz aut spalinowych i co też odpalicie narracje "a ja to sobie wynajmuje Panka, po co trzymać fizycznie samochód pod blokiem to tylko koszta i robota z tym". Wy(pipi)ia w kosmos nośniki całkiem i będziecie mieć tylko cyfry za 350zł, czasami w promocji za 250zł jak pan pozwoli. Wasze pieniądze możecie nawet kupować za każdym razem kolekcjonerskie mamuty, tylko potem będzie płacz, se granie się jakieś takie drogie zrobiło, jak np. LEGO ostatnio pokazało co robi monopol na rynku :)

Odnośnik do komentarza

No tak ale to wtedy mówisz chuy wam w dupe i nie grasz. Gierki to nie jedzenie że trzeba je kupować + nawet jak wasze apokaliptyczne wizje z gamepassem który zdominuje rynek i wtedy podwyższą cene do miliona zł się sprawdzą to będę miał to gdzieś i będę sobie grał w miliard które już są dostępne. Co ja mam c0rwa teraz chodzić z walkmenem i się bać że mi spotify wyłączą? xD 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Akurat (pipi) tam z giereczkami, bo tak jak mówisz to nie jest potrzeba jakaś, ale ten tend będzie dotyczył wszystkiego. Muzyka, filmy, media, gry, programy. Wystarczy spojrzeć właśnie na oprogramowanie. Same licencje roczne, jesteś na (pipi)anej smyczy i musisz w zębach co roku przynosić pieniądze. Nie potrzebujesz nowej wersji i chcesz przez 2 lata pracować na fizycznej wersji starego oprogramowania? (pipi) ci w dupe masz tu abonament i płac co miesiąc.

I te gadanie, a to (pipi) nie będę grał. I co będziesz robił? Dla mnie akurat granie to czasami jedyny czas dla siebie w ciągu całej doby i jakbym jeszcze miał świadomość, że pp całym dniu za(pipi)u nie mogę sobie pograć bo muszę kupić cyfrową wersję za 400zł z dostępem na tydzień, to ja nie wiem czy taka wizja przyszłości mi się podoba.

I nie nie trzymam pełnej szafy fizycznych wydań gier, o(pipi)ałem wszystko co miałem, ale mam wybór i mogę być cierpliwy i po premierze kupić z drugiej ręki tytuł za połowę ceny. Jakbym tego wyboru nie miał, to już dawno bym wy(pipi)ał te konsole na śmietnik, bo te niegotowe, półprodukty, które nam serwują twórcy nie są warte pełnej ceny.

Odnośnik do komentarza

No ja mam tyle gier do ogrania z tych które już są + lubie powtarzać i to wielokrotnie ulubione gry więc nawet gdybym od dzisiaj kończył jedną gre dziennie to będę miał do końca życia w co grać :asax:Dodać do tego inne hobby i to w jakim stanie jest obecna branża gierek i myśle że max tydzień byłoby mi smutno gdyby jutro wszystkie firmy by upadły :)

Odnośnik do komentarza

Grając na PC jakoś trudno mi się martwić o ceny. Niektórzy próbują przepchnąć te swoje 3 i pół bomby jako standard, ale wtedy wchodzi się do którejś kluczykowni i te same tytuły nierzadko o stówkę taniej.

Już nie wspomnę o tanich bundle'ach, wszystkich Residentach rozdawanych za 130 zł, gdy taki sam pakiet na konsolach pewnie z 400 by kosztował, czy też darmówkach od Epica (ponad 200 gier; w życiu tego nie przejdę). Na GOGu klasyki sprzedawane po 10/20 zł, na Originie i Ubisoft+ możliwość ogrania wszystkich premierowych gier w ramach abonamentu za 60-70 zł.

 

I tak jak Pupcio pisze, jest tyle ulubionych gier albo takich, które leżą w pecetowej/konsolowej biblioteczce, czekając na swój czas, że jedyne czego zabraknie to czasu.

 

No i inne hobby - w moim przypadku m.in książki. Ale o dziwo tutaj akurat nie toleruje cyfrowych wydań. Tylko papierowe wydania.

 

Odnośnik do komentarza

Chmura kiedyś zrówna się z normalnym graniem z płyty czy cyfry. Myślę że to nieuniknione. To będzie ten czynnik który sprawia że cyfrowa dystrybucja rośnie w takim tempie - wygoda. To dlatego nawet ludzie którzy kupują płyty z filmami czy muzyką, opłacają Spotify i Netflixy. Dopóki jest net, wszystko jest cacy. A świat dąży do tego żeby łącze było praktycznie we wszystkim. 

I najważniejsze, Wy naprawdę martwicie się co będzie za 15-20 lat? Większość ludzi na forumku jest dobrze po 30-tce. I co w 2042r będziecie dzwonić na infolinię MS bo wam zniknęło Binary Domain z biblioteki gier?

Ja kupuje już cyfrowo bo tak mi jest wygodniej, jak kiedyś będę mógł normalnie w to grać to zajebiscie. A jak nie to trudno, oby to był mój największy problem :)

A samą chmurę też obserwuję z zaciekawieniem

Odnośnik do komentarza

Co do programów, rynek nie lubi próżni. Dziewczynie niedawno skończyła się licencja na autocada,  miała na 3 lata za 4000-5000 zł. Nowe przedłużenie na kolejne 3 lata 32000 zł xD lub 1400 miesięcznie.

 

Co się okazało? Powstała konkurencja do autocada gdzie licencja wieczysta kosztuje 2000 zł z kawałkiem. Te same skróty, przyciski w tych samych miejscach nawet nie poczuła przesiadki.

 

Będą chcieli nas wydymać to powstanie kolejna firma która będzie grała rolę dobrego wujka :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:

Co się okazało? Powstała konkurencja do autocada gdzie licencja wieczysta kosztuje 2000 zł z kawałkiem. Te same skróty, przyciski w tych samych miejscach nawet nie poczuła przesiadki.

 

Będą chcieli nas wydymać to powstanie kolejna firma która będzie grała rolę dobrego wujka :) 

 

Tak samo z pakietem Adobe. Jak tylko zaczęli się bawić w subskrypcję poszedłem w stronę Affinity i za 200 zł miałem świetną alternatywę dla Photoshopa z gwarancją kilkuletnich aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał:

Co do programów, rynek nie lubi próżni. Dziewczynie niedawno skończyła się licencja na autocada,  miała na 3 lata za 4000-5000 zł. Nowe przedłużenie na kolejne 3 lata 32000 zł xD lub 1400 miesięcznie.

 

Co się okazało? Powstała konkurencja do autocada gdzie licencja wieczysta kosztuje 2000 zł z kawałkiem. Te same skróty, przyciski w tych samych miejscach nawet nie poczuła przesiadki.

 

Będą chcieli nas wydymać to powstanie kolejna firma która będzie grała rolę dobrego wujka :) 

co to za program? :ogor:

Odnośnik do komentarza

https://9to5google.com/2022/09/30/stadia-exclusive-death-stranding-kojima/

 

W skrócie: Kojima pracował nad  singlowym horrorem dla Stadii. Gra została wstępnie zaakceptowana przez Google, ale w 2020 r. zrezygnowali z produkcji, ponieważ wg kierownictwa Stadii (dotyk Phila Harrisona once again) na rynku nie ma miejsca na singlowe gry :balon:

 

teraz prawdopodobnie projekt jest dalej w produkcji, z tym że teraz Kojima pracuje dla Xbox Game Studios.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Ukukuki napisał:

Co do programów, rynek nie lubi próżni. Dziewczynie niedawno skończyła się licencja na autocada,  miała na 3 lata za 4000-5000 zł. Nowe przedłużenie na kolejne 3 lata 32000 zł xD lub 1400 miesięcznie.

 

Co się okazało? Powstała konkurencja do autocada gdzie licencja wieczysta kosztuje 2000 zł z kawałkiem. Te same skróty, przyciski w tych samych miejscach nawet nie poczuła przesiadki.

 

Będą chcieli nas wydymać to powstanie kolejna firma która będzie grała rolę dobrego wujka :) 

Do dzis mam zgage po OpenOffice. Co MS to MS, szkoda ze teraz poszlo to w jakies wlasnie onliney365, licencje i tryby przegladarkowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...