Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, funditto napisał:

Jesteśmy chyba jedynym krajem, w którym się tak nie docenia Smasha 

 

zdziwilbys sie, mielismy spora polska scene smasha i nawet turnieje organizowane w SSB4 we wspolpracy z conquestem przez spolecznosci nintendo w roznych miastach. Sam dolozylem swoja cegielke i bylem wspolorganizatorem mistrzostw polski smasha :)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
5 minut temu, funditto napisał:

Chodziło mi o reakcje na forach itp. To, że jest grupa graczy Smasha to wiadomo, ale w porównaniu do Zeldy, Mario, Pokemonów i Mario Karta to Smash jest bardzo niedoceniany w Polsce 

No bo nikt się na tym nie wychował, gra nigdy nie była popularna w polsce. Ja grałem na N64 i do tej pory nadal uwielbiam Smaszyka, ale jakiś czas temu graliśmy na Wii U w 4 i mimo, że ja nie kumam systemu to bawiłem się nadal dobrze tak trzech moich kompanów była raczej zażenowana sytuacją :rotfl: 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, funditto napisał:

Też bym grał, może chociaż dostaniemy kiedyś w VC, chociaż ten remake Luigi Mansion sugeruje, że nawet jeśli będą gry z Gamecube to nie w najbliższym czasie 

 

Niestety całą zajawkę z Directa zepsuł mi fakt, że Luigi Mansion wyjdzie tylko na DSa, tak bardzo liczyłem na tę grę na Switchu:(

Odnośnik do komentarza

Ja tam na Direct nie mam zamiaru narzekać, nie był to jakiś konkretny pokaz, który by mną pozamiatał (trzeba zapewne czekać na E3), ale też nie wyglądało to tak źle.

Jest kilka gier, które na pewno kupię jak choćby Mario Tennis, czy Hyrule Warriors (mimo posiadania na Wii U), czy Project Octopath Travler, a jak sobie przypomnę o pewnych zaległościach i dwóch grach Segi na które czekam. To i tak wychodzi na to, że mój portfel zapłacze i sam nie będę wiedział w co ręce włożyć...

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, zdrowywariat napisał:

Oczywiście rozumiem tych, co mają/mieli WiiU, ale gdyby nie było tych portów to wcale nie zapowiedzieliby nagle MK9, CT2 itp..

 

No właśnie o to dokładnie chodzi niestety. Nowa konsola - nowe Mario, nowa Zelda, nowe Mario Kart, nowy Donkey Kong, nowy Smash, itd. Do takich standardów przyzwyczaiło mnie Nintendo, i właśnie za taką politykę ceniłem sobie Wielkie N. Uważam, że moje zniesmaczenie aktualną sytuacją wydawniczą gier na Słycza jest całkowicie uzasadnione i niekwestionowane.

 

Dostaliśmy nowe Mario 3D, nowe Splatoon, nowe Kirby, a nawet nowe Xenoblade - i tak to powinno wyglądać. Porty Mario Kart, Pokken, DKC, czy Captain Toad to nie jest to samo co na przykład pojawienie się portów Bayonetty przy potwierdzeniu nowej kontynuacji - te (i przyszłe) porty najprawdopodobniej zaprzepaszczają szansę pojawienia się pełnoprawnych nowych produkcji w najbliższym czasie. A to chyba nie jest dobra sytuacja dla graczy z żadnej grupy - ani dla tych, którzy mieli przyjemność obcowania z biblioteką gier z WiiU, ani dla tych, którzy zrezygnowali ze sztosów WiiU.

 

Porty, rematery, remejki - jestem na tak, czemu nie, te gry zasłużyły na większą popularność i uznanie,  ale tylko gdy są to dodatki do nowych produkcji i nowych kontynuacji, a nie zamiast nich. Sorki Nintendo Switch, robisz to niefajnie.

 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Damk napisał:

 

No właśnie o to dokładnie chodzi niestety. Nowa konsola - nowe Mario, nowa Zelda, nowe Mario Kart, nowy Donkey Kong, nowy Smash, itd. Do takich standardów przyzwyczaiło mnie

Jakoś nie przypominam sobie, by nowe konsole zaraz na starcie dostawały Mario Kart lub Donkey Konga. Zazwyczaj trzeba było czekać 1.5/2lata po premierze konsoli. Remastery wychodzą tylko przy okazji. To że kontynuacja Mario Kart nie została potwierdzona, to nie znaczy, że się już nie robi - na pewno wyjdzie gdzieś w 2019 roku. Do tego produkcja gier dziś trwa dłużej niż za czasów GameCube'a i dotyka to też Nintendo. Kto liczył, że wszystkie gry wyjdą w pierwszym roku konsoli, to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Damk napisał:

 

No właśnie o to dokładnie chodzi niestety. Nowa konsola - nowe Mario, nowa Zelda, nowe Mario Kart, nowy Donkey Kong, nowy Smash, itd. Do takich standardów przyzwyczaiło mnie Nintendo, i właśnie za taką politykę ceniłem sobie Wielkie N. Uważam, że moje zniesmaczenie aktualną sytuacją wydawniczą gier na Słycza jest całkowicie uzasadnione i niekwestionowane.

 

Dostaliśmy nowe Mario 3D, nowe Splatoon, nowe Kirby, a nawet nowe Xenoblade - i tak to powinno wyglądać. Porty Mario Kart, Pokken, DKC, czy Captain Toad to nie jest to samo co na przykład pojawienie się portów Bayonetty przy potwierdzeniu nowej kontynuacji - te (i przyszłe) porty najprawdopodobniej zaprzepaszczają szansę pojawienia się pełnoprawnych nowych produkcji w najbliższym czasie. A to chyba nie jest dobra sytuacja dla graczy z żadnej grupy - ani dla tych, którzy mieli przyjemność obcowania z biblioteką gier z WiiU, ani dla tych, którzy zrezygnowali ze sztosów WiiU.

 

Porty, rematery, remejki - jestem na tak, czemu nie, te gry zasłużyły na większą popularność i uznanie,  ale tylko gdy są to dodatki do nowych produkcji i nowych kontynuacji, a nie zamiast nich. Sorki Nintendo Switch, robisz to niefajnie.

 

 

 

Trochę przesadzasz. Nintendo nie robi tego jak Sony i nie zapowiada swoich największych marek kilka lat przed wydaniem. Zapowiedzieli MP4 i co widziałeś coś przez ten rok? Szczerze nie było by zbytniej różnicy gdyby poczekali do E3 2018 z zapowiedzią i jakimś trailerem. 

 

Poza tym wydanie nowej pełnoprawnej odsłony to min. 2/3 lata a za porty odpowiadają inne studia (i ich stworzenie to średnio pół roku do roku), niż te, które stworzyli oryginały. Tak jednak kasa płynąca z portów to dodatkowy zastrzyk potrzebnej gotówki na to aby dalej gry od NIntendo posiadały tą jakość, gdzie pomimo tylu lat patche (a raczej updatey z nowym contentem) zajmują może 1GB a nie ściągamy dodatkowe 25GB jako day one patch. 

 

Narzekanie na to że Switch otrzymuje masę portów czy konwersji przez pierwszą połowę roku, gdzie w poprzednim mieliśmy naprawdę sporo nowości to trochę przesada. Na PS4 czekaliśmy blisko 1.5 roku na Bloodborne'a - tytuł z pierwszej generacji tworzonych gier z myślą o nowej platformie. Z MSem może i było trochę lepiej ale jak ich obecna sytuacja wygląda? No właśnie. 

 

Nie da się każdej docelowej grupy zadowolić ale powiedzieć, że na Switcha nie ma w co grać to tym bardziej niesmaczny żart. Ja tam z miesiąca na miesiąc jestem coraz bardziej zadowolony. Cieszy mnie wsparcie firm third-party, cieszy mnie ilość tych dobrych indyków i to, że prędzej czy później dostanę nowego Mario Karta, nową Zeldę w końcu po dobrych 10 latach nowego pełnoprawnego Metroida a doskonale wiem, że samo Nintendo ma jeszcze co zaprezentować i na pewno niejednokrotnie nas zaskoczy i liczę, że konsola będzie wspierana przez długie lata. 

 

Moim zdaniem trochę panowie za dużo chcecie jak na tak krótki żywot a tym bardziej zapominacie, że Nintendo najczęściej prezentuje swoje gry na kika miesięcy do roku czasu przed premierą. 

 

Ktoś tutaj bał się również, że nowy MK w ogóle nie wyjdzie, ponieważ wychodzi wersja na komórki. Jednak tutaj Nintendo cały czas powtarza. Wersje na komórki to uproszczone edycje znanych marek, które mają przyciągnąć ludzi do ich dedykowanych konsol i serii gier znanych nawet dobre 30 lat. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

@chrno-x ale Nintendo jest niejako zobowiązane do tego by przejąć pałeczkę lidera w branży tak by gracze w końcu przestali być traktowani jak zło konieczne od czasu Playstation 3. Kasa, prestiż, lepsze możliwości wykazania się pojedynczych osób (jak kreatywna jest to praca to się w pale nie mieści) to główne czynniki przyciągające developerów do tworzenia gier na SONY ale to się musi zmienić. Branża czeka z zapartym tchem na przebiegunowanie.

Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia czy Nintendo jak w końcu uśmierci 3dsa (czytaj przestanie wypuszczać na niego gry) zrobi jego następcę. Bo jeśli zostanie tylko Switch a coś im znów nie pójdzie (Wii u np.) to będąc z jednym sprzętem mogą mieć wielkie trudności. A ż drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić następcę 3dsa konkurujacego przecież ze switchem.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, Basior napisał:

Mnie zastanawia czy Nintendo jak w końcu uśmierci 3dsa (czytaj przestanie wypuszczać na niego gry) zrobi jego następcę. Bo jeśli zostanie tylko Switch a coś im znów nie pójdzie (Wii u np.) to będąc z jednym sprzętem mogą mieć wielkie trudności. A ż drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić następcę 3dsa konkurujacego przecież ze switchem.

 

Ale co im ma nie pójść? Nie bój żaby teraz tego nie spier.... Powtórzę jeszcze raz, to że są jakieś porty to nie znaczy, że nowe części się nie robią, nie sadzę też, żeby je w ogóle opóźniały, a gdyby ich nie było nie pojawiłyby się nagle nowe części z kosmosu. Porty mają wypełnić luki i dać szansę zagrać tym, którzy nie mieli WIiU, a wielu nie miało, wystarczy spojrzeć na słabą sprzedaż. Jestem jedną z osób, która nie miała WiiU, mimo że posiadałem wszystkie inne konsole Nintendo, ale są też tacy, co dopiero zaczynają przygodę z Nintendo i im życzę wypasionego VC, aż po same Wii.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Basior napisał:

Mnie zastanawia czy Nintendo jak w końcu uśmierci 3dsa (czytaj przestanie wypuszczać na niego gry) zrobi jego następcę. Bo jeśli zostanie tylko Switch a coś im znów nie pójdzie (Wii u np.) to będąc z jednym sprzętem mogą mieć wielkie trudności. A ż drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić następcę 3dsa konkurujacego przecież ze switchem.

 

Jakoś 3DS i Switch koegzystują ze sobą to jeżeli nIntendo będzie chciało to ponownie stworzy handhelda w tańszym wydaniu, który będzie koncentrował się na kompletnie innej społeczności (zresztą ich handheldy bardzo szybko koncentrują się na małolatach i ludziach mało grających a rozmiar stricte dedykowanego handhelda to również plus). 

 

Poza tym czy w tym przypadku musi to być następca w rodzinie DS'ów? Równie dobrze mogliby powrócić do marki Game Boy, stworzyć prostego mocniejszego handhelda z długą żywotnością baterii itp. Opcji jest wiele, kwestia tego co ludziom bardziej by odpowiadało a kto jak kto Nintendo w kwestii platform przenośnych nie ma sobie równych (żaden ich handheld pomimo 30 lat na rynku, nie okazał się nie wypałem, zawsze dobijał do tych 70mln a to jest moim zdaniem wielki sukces). 

 

No i najważniejsze. Ninny po raz kolejny pokazało, że dla ludzi nie liczy się sama moc obliczeniowa, tylko pomysł na konsole i dobre gry a raczej system sellery (plus te mniejsze pomiędzy). 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zaorac 3ds, wszystkie rece na poklad switcha i wykrecic 100mln sprzedazy

 

Maja epokowa szanse wreszcie skoncentrowac sie na jednym sprzecie to niech im znowu nie przyjdzie do glowy rozdzielac sie na drobne

 

Jak juz drugi sprzet od niny obok switcha to najwczesniej za 3-4lata

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Btw prawdę mówiąc to nintendo ma trochę w dupie swoich wiernych fanów wypuszczając w drugim roku konsoli prawie same remastery i porty z innych konsol. Zamiast pracować nad sequelami skupiają się na przeportowaniu wszystkiego co można a to zajmuje czas i sprawia że studia niny nie mogą w pełni skupić się na nowych grach. Dla większości bajka, a dla tych 10 osób które miało wii u zostaje raptem parę gierek wartych uwagi. Nintendo chyba bardzo zależy na tym aby switch był konsolą dla wszystkich tylko nie dla fanów marki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.