Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Orzeszek napisał:

Nie rozumiem argumentu. Jak Vita czy 3ds by miał uwalony analog też bym musiał odesłać całość do serwisu.

Co do kastrata to tak zgodzę się, ale przez rok będę latał sporo, więc mniej w walizce tym lepiej, nawet plastikowy dock to różnica. A grać z znajomymi nie będę bo nie mam znajomych xd. Będzie pro to się pogoni lite bez mrugnięcia okiem.

Jeszcze podwyższyli cenę u mnie switchy rewizyjnych o 50cad więc 400cad plus podatek vs 250 CAD plus podatek. Gdyby nie podnieśli ceny bym się wahał a tak pff mam konsole i dwie/trzy gierki za ten sam hajs.

Poza tym, to nie cyrograf, będzie (pipi)owy to się go sprzeda i kupi rewizję, nie widzę problemu.

Ok, jak taka różnica w cenie to rozumiem jeszcze. Chodziło mi bardziej o to, że gałki są słabe. Drift, łatwo wcisnąć je "na stałe". Trochę tego wymieniłem I jedyne tak psujące się analogi to te w PSP. Te w vicie I te w 3ds tak awaryjne nie są. Wiedząc to po prostu nie chciałbym tego brać szczególnie że ja w 4 joyconach mam już w 2 wymienione analogi. 

 

Co do docka to są sensowne alternatywy, sporo mniejsze. Ja swojego sprzedałem I kupiłem co innego. Działa dobrze :-)

34 minuty temu, Kolos28 napisał:

Zamierza ktoś z Was zamienić swojego starego Switcha na nowego, z ulepszoną baterią?

Zależy czy ekran będzie lepszy jakościowo. Jeśli tak to rozważę. Jeśli nie to nie :-D

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

No są te dongle do tv, ale nadal, najbardziej mnie w(pipi)iał ten mikro luz w joyconach na prowadnicach w trybie przenośnym, jak w lite jest na sztywno w konstrukcji to imo „to to” czego szukam. Nie oszukujmy się kupuje konsole do grania w gierki nintendo, nie w mortal kombat 11 czy inne wiedzminy 3.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, devilbot napisał:

Sami macie Switche bez krzyżaka, a narzekacie na gałki których nikt jeszcze nie miał w rękach...

Mam krzyżaka w joyu hori. 

 

Rozkrecales te joycony? Patrzę na zdjęcia i widzę w lite gałki wyglądające identycznie na pierwszy rzut oka. 3ds/vita/gpd win maja gałki bez przycisków, nie klika się ich. Nie znam innych tak małych analogów które można wciskać. One są malutkie I chyba za dużo chcieli funkcji w zbyt małym rozmiarze. Nie, nie miałem lite w rękach i właśnie dlatego się boję awaryjności, nauczony doświadczeniem zwykłej wersji. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kolos28 napisał:

Tutaj koleś porównuje stary model z nowym

 


Ogólnie ciężko stwierdzić czy jest tak naprawdę różnica w wyświetlaczu ponieważ stare switche miały różne ekrany. Jedne były jaśniejsze, drugie miały cieplejsze barwy itp.

 

Na końcu mówi że lepszy ekran. Natomiast same testy pokazują że różnica jest nieznaczna.

Odnośnik do komentarza

Ok, jakieś info i testy obu starych? Nie wspomina tutaj koleś o najbardziej irytującej dla mnie wadzie czyli bardzo kiepskiej powłoce antyrefleksyjnej. Rozumiem fakt, że konsola musi być tania ale przy tym telefony honor czy xiaomi za 500-600 PLN mają lepsze ekrany a poza rozdziałką to 3ds XL z ekranem IPS też jest lepszy (jaśniejszy i mniej odbija światło). No nic, na ekran już narzekałem więc nie będę się powtarzał. Po prostu szkoda. Ale to tylko niewielka rewizja więc cudów się nie spodziewałem. Ciekawe jeszcze czy różnią się analogi ale to czas pokaże. 

 

I jeszcze jedna rzecz w samej recenzji. Stwierdzenie że "it has bigger battery" jest mylące. Bateria jest dokładnie taka sama, konsola działa dłużej dzięki nowemu procesorowi które zużywa mniej prądu. Mógł to ująć poprawnie mówiąc że konsola dłużej działa a nie że bateria jest większa. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, NemoKOF napisał:

Ok, jakieś info i testy obu starych? Nie wspomina tutaj koleś o najbardziej irytującej dla mnie wadzie czyli bardzo kiepskiej powłoce antyrefleksyjnej. Rozumiem fakt, że konsola musi być tania ale przy tym telefony honor czy xiaomi za 500-600 PLN mają lepsze ekrany a poza rozdziałką to 3ds XL z ekranem IPS też jest lepszy (jaśniejszy i mniej odbija światło). No nic, na ekran już narzekałem więc nie będę się powtarzał. Po prostu szkoda. Ale to tylko niewielka rewizja więc cudów się nie spodziewałem. Ciekawe jeszcze czy różnią się analogi ale to czas pokaże. 

 

I jeszcze jedna rzecz w samej recenzji. Stwierdzenie że "it has bigger battery" jest mylące. Bateria jest dokładnie taka sama, konsola działa dłużej dzięki nowemu procesorowi które zużywa mniej prądu. Mógł to ująć poprawnie mówiąc że konsola dłużej działa a nie że bateria jest większa. 

 

Ostatnio jedynie wyciekła taka informacja:

 

https://mynintendonews.com/2019/08/07/sharp-providing-flagship-igzo-display-panels-to-nintendos-new-switch/

 

 

Sharp has announced today that it will be providing Nintendo with its flagship display panel for Switch which is called, IGZO. It’s not clear which models will benefit from this. It could be the Nintendo Switch Lite coming in September, the revised Switch with longer battery life (though this is already available in certain regions), or the next Switch console.

IGZO—indium gallium zinc oxide—is a semiconducting material that the Osaka-based display maker was first to use in mass-produced display panels. Its features include high resolution, low energy consumption and durability.

“We will provide what we are most good at, IGZO,” said Sharp Executive Vice President Katsuaki Nomura, when asked what type of displays it was providing to a videogame client. The Wall Street Journal reported in March that Sharp was set to be a supplier for Nintendo’s flagship Switch console this year.

 

People familiar with Nintendo’s product planning say it has ideas for further updates to the Switch lineup after those two models to make the platform’s lifecycle long. Chief Executive Shuntaro Furukawa has said the company is always working on new hardware.

 

Sharp’s Mr. Nomura didn’t specify which model would feature the IGZO displays.

Odnośnik do komentarza

Głośny ten switch w trybie dock. Gram na pożyczonym switchu w fire emblem i nieźle napierdala chłodzenie jak się dużo dzieje na ekranie lub zapieprzam po monastery. Ciekawe czy rewizja która planuje kupić jak wyjdzie w pl będzie cichsza. W teorii skoro procek mniej prądu żre też mniej się nagrzewa więc powinno być chłodniej - ciszej :) 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, czacha79 napisał:

Graj z dzwiekiem, nic nie bedzie slychac :p Albo usiadz dalej..

gram z dźwiękiem i nie jest to tak uciążliwe jak ps4 fat ale słychać. Po prostu nie lubię jak coś mi chodzi jak suszarka. Xboxa one x do serwisu z tego powodu oddałem i wrócił cichutki. Nawet w ac odyssey 4k i hdr nic nie słychać :)

Odnośnik do komentarza

Mnie lite najbardziej zawiódł, gdyby była możliwość wpięcia w docka było by super.

 

Co do nowej rewizji starego modelu super sprawa jak ktoś się zastanawiał nad zakupem Switcha ale same zmiany są tak marginalne ,że nie widzę sensu przesiadać się ze swojej konsoli która działa bezproblemowo. Gdyby chociaż dali zauważalnie lepszy ekran na którym da się grać przy oknie było by super. Bo widzę ,że technologia znana w telefonach od lat pozwalająca na użytkowanie telefonu na zewnątrz jest u nich poza zasięgiem. 

 

Teraz tylko pozostaje czekać na następną wersję gdzie będzie więcej zmian, może za rok gdy będą wychodzić nowe konsole coś rzucą aby się jako tako bronić. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Starej już nie robią więc tylko kwestia czasu. Jak teraz jest rewizja to wersji PRO bym się nie spodziewał rok czy dwa nawet, zobacz jak wyglądały wersje "PRO" innych konsol przenośnych Nintendo i weź pod uwagę, że chcą zachować kompatybilność gier ze starą wersją. Więc np na konsoli NEW 3ds gier dedykowanych masz parę mimo że konsola jest de facto sporo mocniejsza.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...