Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Samej tegry są 2 nowsze - x2 I Xavier. https://en.wikipedia.org/wiki/Tegra

Także jak poczekają jeszcze to będzie na czym zbudować coś fajnego. Plus zgodność binarek więc gierki powinny od strzału działać. Stacjonarki poszły w x86 a switch w arm i to bardzo dobrze. Moc wzrasta zachowując kompatybilność. 

Odnośnik do komentarza

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem forum i jeżeli jest to złe miejsce na owy post, to proszę o wybaczenie i przeniesienie moich słów kilka do odpowiedniego miejsca. :)
A więc... od jutra będę szczęśliwym (miejmy nadzieję!) posiadaczem Switcha. Pomimo tego, że mam znośnego PCta (taka średnia półka) i XoX (do gier bardziej wymagających), to jednak ze względu na całkiem liczne podróże w moim życiu, zdecydowałem się zakupić konsole Nintendo. 
Moja bolączka zaczyna się, gdy przychodzi do wyboru gier "na start". Z racji tego, że uwielbiam RPGi, z pewnością zdecyduje się z miejsca zakupić Zeldę. Prócz tejże gry, chciałbym jednak zaopatrzyć się również w jakąś odskocznie, najlepiej wciągającego indyka. Nie znam jednak za bardzo rynku growego od strony gier indie, więc tu rodzi się moje pytanie: jakie indyki polecicie mi na start? Może to być pare gier, może to być jedna większa zabawa, jednak chciałbym się zamknąć w budżecie ok. 200 zł. 
Jakie gry lubie? Prócz wspomnianych wcześniej RPGów, lubię również strategię, rouge"lajki", karcianki i tak z grubsza, gerenalnie, gry angażujące. Z powyższego powodu, moj styl grania skupia się na zakupie mniejszej ilości tytułów, ale za to na tyle wciągających, żebym mógł z przyjemnością przez parę najbliższych tygodni/miesięcy(?) miał co odpalić na Switchu. :)

W skrócie (gdyby ktoś się w tym potoku słów pogubił):
1) Co będę miał na start? Zeldę.
2) Co chciałbym jeszcze na start? Wciągające, angażujące gry do łącznej wartości ok. 200 zł. 

Z góry dziękuję za rady i propozycję. 

PS. Wybaczcie za ścianę tekstu, ale dylematy pokroju "nad którą grą warto się pochylić" są dla mnie trudne. Tym bardziej w obecnym zalewie pierdyliardów przeróżnych tytułów. :)

Edit: Chciałbym jeszcze nadmienić, że Switch będzie moją pierwszą konsolą Nintendo, dlatego też nigdy nie miałem stycznością z żadnym Marianem, Pokemonem, Zeldonem itd. Z racji tego jednak, że nigdy nie zamykam się na nowe doznania, jestem również otwarty na propozycję dotyczące ww. tytułów. 

Edytowane przez Neithell
zbędna informacja :)
Odnośnik do komentarza

@Neithell jeśli możesz się jeszcze wstrzymać to się wstrzymaj albo oddaj konsolę. We wrześniu do sprzedaży trafia nowszy model z dużo dłuższym czasem działania na baterii co przy podróżach ułatwi Ci życie. Obecny model nie zachwyca w tym względzie. Nie brałbym go teraz. Najgorszy moment na zakup.

 

Zelda to nie rpg tak BTW. To gatunek trochę sam dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, NemoKOF napisał:

@Neithell jeśli możesz się jeszcze wstrzymać to się wstrzymaj albo oddaj konsolę. 

 

Słyszałem o nowych wersjach Switcha, jedak ze względu na to, że pod koniec sierpnia wyjeżdżam i przez ok. 2 miesiące będę odcięty od Xboxa i PCta, to jednak zdecydowałem się na zakup obecnej wersji, z potencjalnym odsprzedaniem jej po powrocie i przerzucenie się na nowszy model. 

 

Także wracając do mojego powyższego postu... :) 

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Neithell napisał:

 

Słyszałem o nowych wersjach Switcha, jedak ze względu na to, że pod koniec sierpnia wyjeżdżam i przez ok. 2 miesiące będę odcięty od Xboxa i PCta, to jednak zdecydowałem się na zakup obecnej wersji, z potencjalnym odsprzedaniem jej po powrocie i przerzucenie się na nowszy model. 

 

Także wracając do mojego powyższego postu... :)

 

Gry, w których spędziłem najwięcej czasu:

 

Zelda BOTW: 335h

Into the Breach: 280h

Celeste: 280h

Stardew Valley: 240h

Super Mario Odyssey: 85h

 

Dlaczego możesz mi zaufać? Ponieważ jestem bardzo wybredny. Nie gram w gry typu GTA, COD, średnie indyki itd.. Jedynie nie doradzę Ci w RPGach, bo po prostu w nie nie gram, ale gdybym grał to pewnie wziąłbym Xeno.

 

Zelda to taki najlepszy sandbox, które mnie nudzą, ale Zelda nie, zagrasz to dowiesz się dlaczego.

 

Into the Breach to gra głównie dwóch ludzi, mecho-szachy, która do tej pory mnie nie nudzi, to taka strategia-rogalik, genialna w swej prostocie, a mimo to głęboka.

 

Celeste to najlepszy platformer 2D w jaki kiedykolwiek grałem, z motywującą fabułą, psychodeliczną muzyką, cudną mechaniką i genialnym level designem.

 

Stardew Valley to najlepszy farmer ever stworzony przez jednego człowieka, czy muszę jeszcze coś dodawać?

 

SMO też obowiązkowo powinieneś sprawdzić, bo to też taki złożony hołd Marianowi.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Niedługo naskrobie coś więcej na temat moich pierwszych odczuć związanych ze świeżo zakupionym Switchem (nadmienię tylko, że zdecydowałem się na zakupy Zeldy, Mario Odyseja, Steamworld Questa i Into the Breach), jednak teraz chciałbym się Was zapytać o konkretnego indyka: Hollow Knight. 

Słyszałem same pochlebne opinie nt. tej gry i oczarował mnie jej klimat, artstyle itp. (to idealna odskocznia od cukierkowych produkcji Nintendo :)), jednak martwi mnie porównanie tego tytułu do serii Dark Souls itp. Lubie wyzwania w grach, ale bardziej intelektualne (temu zdecydowałem się na Steamworld Questa i Into the Breach), gorzej niestety radzę sobie w zręcznościówkach (Odyseja daje mi pozytywny wycisk!). Stąd też moje pytanie. Da się przyjemnie wciągnąć w klimat HK bez niesamowitych zdolności manualnych? 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Neithell napisał:

Da się przyjemnie wciągnąć w klimat HK bez niesamowitych zdolności manualnych? 

 

Tak bez problemu. Więcej wrażeń ziomków z foruma znajdziesz w dedykowanym temacie w dziale multiplatform. Mimo, że HK to topowa gierka z segmentu indie, widzę że zaopatrzyłeś się w Zeldę i Odyseję gdzie jak wsiąkniesz masz grania na 100-150h, a z Into the Breach jak złapiesz szajbę jak ZdrowyW to już w ogóle powinno się uzbierać 500h. Także graj póki co w to co masz, HK zaczeka.

Odnośnik do komentarza

Przecieki co do indorzego directa. Pewności czy to prawda nie ma, ale to co podał leaker jest prawdopodobne.

 

HM - mniam. Może w końcu dwójkę przejdę. Jedynka to dla mnie jeden z najlepszych indyków ever. Superhot także bym przytulił. A Ori wolałbym w pudle. Tak samo jak czekam na pudło Cupheada. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.08.2019 o 17:39, Neithell napisał:

Niedługo naskrobie coś więcej na temat moich pierwszych odczuć związanych ze świeżo zakupionym Switchem (nadmienię tylko, że zdecydowałem się na zakupy Zeldy, Mario Odyseja, Steamworld Questa i Into the Breach), jednak teraz chciałbym się Was zapytać o konkretnego indyka: Hollow Knight. 

Słyszałem same pochlebne opinie nt. tej gry i oczarował mnie jej klimat, artstyle itp. (to idealna odskocznia od cukierkowych produkcji Nintendo :)), jednak martwi mnie porównanie tego tytułu do serii Dark Souls itp. Lubie wyzwania w grach, ale bardziej intelektualne (temu zdecydowałem się na Steamworld Questa i Into the Breach), gorzej niestety radzę sobie w zręcznościówkach (Odyseja daje mi pozytywny wycisk!). Stąd też moje pytanie. Da się przyjemnie wciągnąć w klimat HK bez niesamowitych zdolności manualnych? 

 

Miłego grania. A odnośnie HK wszystko zależy, czy lubisz przechodzić przez te same lokacje po zgonie, bo stan gry zapisuje się na ławeczkach, które nie są co krok. No i gra jest dosyć trudna. 

Odnośnik do komentarza

Risk of Rain 2 na wejście Indie World, grubo ! Wyjdzie jeszcze tego lata 

 

Oprócz tego z ciekawszych:

Skater XL - 2020

Superhot - dzisiaj 

The Touryst (nowa gra Shin’en) - listopad 2019

Hotline Miami Collection - dzisiaj 

Trine 4 - 8 października

Northgard - 26 września 

Ori and The Blind Forest DE - 27 września 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Ori :banderas:

 

  • Added difficulty modes - Play through the game on a new easy mode or, if seeking a greater challenge, tackle the new hard and single life difficulty modes.
  • New story content - Discover the origins of Ori's adoptive parent Naru.
  • New environments - Explore two new areas of Nibel, Black Root Burrows and Lost Grove, each with a new visual presentation and play mechanics.
  • Two new abilities - Dash and Light Burst.
  • Additional music tracks - New tracks by the original game's composer Gareth Coker.
  • Gameplay/technical Improvements - Fast travel, improved backtracking, ability to continue to playing after completing the game and full 21:9 widescreen support for PC.
  • New making of video content.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...