Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Juz? Waliles glownie fabule czy poboczne, zadania itp tez? Ile na liczniki godzin na koniec gry?

 

 

Na poczatku robilem troche pobocznych i zajmowalem sie (pipi)ami ale pozniej tylko skupilem sie na glownych misjach przez co zostalo sporo ikonek na mapie. Nie widze nigdzie u mnie licznika godzin ale mysle ze zakrecilo sie gdzies kolo 30-35h.

Odnośnik do komentarza

Najłatwiej odstrzelić mu działka (jak masz dobrze ulepszony łuk to starczy po jednej strzale tearblast) i użyć przeciwko niemu. Na 25 lvl dość łatwo o ile nie damy się niczym trafić bo wtedy nie ma czego zbierać. O wiele bardziej podobała mi się walka z tym ptaszyskiem ogromnym, tam się nieźle nakombinowałem. Thunderjaw ma tyle różnych elementów że przy następnym spotkaniu bankowo spróbuję inaczej go pokonać, jednak ten motyw z działkami to paf paf i po sprawie.

Odnośnik do komentarza

Pytanie

 

Dużo w grze jest tego zbieractwa? Rzuciłem na chwile okiem na jeden gameplay i jak koleś gral to znaczniki ciągle mu pokazywały jakieś roślinki, które zbierał. Ważne jest to by je zbierać (daje to co istotnego do ekwipunku?) czy można olać? Z patyków rozumiem robi się strzały, a co z reszta? Niestety takie elementy strasznie mi obrzydzają grę i mam wątpliwości - w Tomb Raiderze tym wymiotowałem, 

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Pytanie

 

Dużo w grze jest tego zbieractwa? Rzuciłem na chwile okiem na jeden gameplay i jak koleś gral to znaczniki ciągle mu pokazywały jakieś roślinki, które zbierał. Ważne jest to by je zbierać (daje to co istotnego do ekwipunku?) czy można olać? Z patyków rozumiem robi się strzały, a co z reszta? Niestety takie elementy strasznie mi obrzydzają grę i mam wątpliwości - w Tomb Raiderze tym wymiotowałem, 

 

Potiony, różne rodzaje amunicji (samych strzał mam na obecną chwilę chyba z 7 typów a to nie wszystkie, oczywiście każdą inaczej się craftuje), ulepszenia ekwipunku. Wszystko się do czegoś przydaje i raczej nie można tego olać. 

Odnośnik do komentarza

Zawsze możesz skorzystać z funkcji - "create a job",  wygeneruje questa, w którym zdobędziesz co ci potrzeba.

Niby można, ale nie pokazuje gdzie na dany element można trafić. Do Shadow Sling potrzebuje Crystal Braiding, a nie wiem z jakiego robota wypada. Pewnie w miarę podstępów w fabule mamy spotkane wszystkie roboty i wiadomo gdzie szukać, ale przy tych Jobach brakuje informacji na kogo polować.

 

No, ale ta funkcja daje ci gwarantowany drop.

Dobrze wiedzieć. Job musi być aktywny w czasie ubijania czy możemy robić w tym czasie inną misję?

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Pograłem w nocy do wpół do czwartej, bardzo mi się podoba, gameplayowo mało odkrywcze, ale skłamię, jeśli nie lubię tego typu gierek. Zastanawiam się, czy różne rodzaje odpowiedzi wpływają na coś innego niż cutscenki, ale mimo to fajnie, że chociaż są. Gram na najtrudniejszym i jedyny wymóg gry, to nie dać się trafić, chociaż też nie szarżuję i staram się atakować z ukrycia, jak na łowcę przystało, gra jest wtedy o wiele łatwiejsza(dwa razy zginąłem, gdy pierwszy raz z ludźmi się bije i w następnej potyczce, czyli momenty wybitnie nastawione na walkę). Za to sawtooth, z którym miałem możliwość działania po swojemu, został ściągnięty w mniej niż minutę z jedną skuchą, z której udało mi się jednak wyjść. Zabawne, że po porażeniu zwierzaka np. pułapką, ten jest wyłączony i możemy go tłuc po łbie, by po chwili schować się w krzakach i ten nic nie widzi, nie wie co się stało.

 

Pytania dwa: Czy jest jakaś możliwość pominięcia znajdziek, jakieś miejsca, które po pewnym czasie stają się niedostępne? Chyba pierwszy etap za dziecka jest dostępny, ale nie sprawdzałem.

 

No i w opcjach widzę wybór pomiędzy wyższą rozdziałką, a lepszą wydajnością- mam rozumieć, że to drugie dodaje więcej efektów graficznych(drzewa już jakby nie stoją w miejscu) i jeszcze poprawia framerate?

Odnośnik do komentarza

Widziałem tą opcje robienia questa, ale nigdy nie chciało mi się sprawdzać xD  dobre info.

 

 

im dalej tym lepiej, serio to chyba bedzie najlepszy ex na tej konsoli i dla mnie

 

Głupio teraz pisać po pierwszych odczuciach z grą, ale dla mnie także, na pewno top3, przygody z Uncharted nie przebija ^_^

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Gra tętni epickością od samego początku, normalnie jak jakaś dobra powieść fantasy. Swoją drogą to czytam akurat pierwszy tom "Kruczych pierścieni" (pt. "Dziecko Odyna") i ma wiele rzeczy wspólnych z tą grą. I nie wiem czy ktoś nie zerżnął od kogoś, albo zupełny przypadek. Spoil z początku gry i początku książki:

Bohaterka jest ruda, zadziorna, ma starego ojca który ją zaadoptował i wyszkolił, ale nosi piętno od urodzenia i przez to są nieco wyrzutkami, a nieubłaganie zbliża się pewien dzień próby u władających krainą  :P

No ale może dzięki temu gram w Horizona dwa razy, tylko w trochę innych uniwersach ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No i w opcjach widzę wybór pomiędzy wyższą rozdziałką, a lepszą wydajnością- mam rozumieć, że to drugie dodaje więcej efektów graficznych(drzewa już jakby nie stoją w miejscu) i jeszcze poprawia framerate?

 

To opcje dla PRO, bajery graficzne, lepszego performance'u nie uświadczysz - płynne 30 fpsów niezależnie od konsoli.

A drzewa i inne rośliny nie stoją w miejscu, wszystko zależy od wiatru, który aktualnie hula.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...