Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ku.rwa, ja chyba nawet nie mam strzal rozrywajacych :I albo nie ogarnalem. Gdzie sie je zdobywa? Bo jesli u handlarzy to nawet nie patrze na razie co maja na sprzedaz i moze przez to

Strzały możesz sam robić, ale najpierw musisz kupić rzadki lub bardzo rzadki łuk wyborowy, bo tylko on nimi strzela.

Odnośnik do komentarza

 

A, jeszcze jedno: polecam strzały rozrywające. Warto używać dla tego pięknego odgłosu, który wydają przed oderwaniem fragmentu maszyny :fsg:

Ku.rwa, ja chyba nawet nie mam strzal rozrywajacych :I albo nie ogarnalem. Gdzie sie je zdobywa? Bo jesli u handlarzy to nawet nie patrze na razie co maja na sprzedaz i moze przez to :<

 

 

Takie strzały ma Łuk Wyborowy. Warto zaglądać do nowo poznanych kupców, dochodzą nowe zbroje oraz lepsze wersje broni.

 

Troszke pobawiłem się w fotografa.

 

OGk07mt.jpg

Xjk2fFI.jpgl9rteLf.jpg0gfGE4G.jpg

Edytowane przez Heavy Deszcz
Odnośnik do komentarza

8 godzin grania za mną, 14 level i fabuła posunięta nieznacznie, jestem po wykonaniu zadania

Revenge of the Nora

 

 

Gra jest sztosem jakiego się nie spodziewałem. O technicznej stronie było napisane już dużo, ale ta naprawdę imponuje. Fantastyczne modele postaci, każdy NPC wygląda jakby był osobno skanowany, żadnych randomowo generowanych twarzy. Las nocą wygląda niesamowicie! A spotkanie pierwszego Tallnecka jest przeżyciem! 

 

Największym zaskoczeniem dla mnie jest historia, która jest ciekawa i chce wykonywać zadania główne, ale też poboczne aktywności bo nie ma tu zwykłych fetch questów (a przynajmniej jeszcze na nie nie trafiłem). Świetna rola Ashly Burch. Niektórzy czepiają się voice actingu, ale ja jestem zupełnie innego zdania, jest bardzo dobrze, ze świetnie zagraną rolą głównej bohaterki.

 

Design bardzo specyficzny i ciekawy. Trochę tu Vikingów, trochę Jurassic Park, trochę Primala i trochę jakiegoś uniwersum sci-fi, które trudno mi w tej chwili jednoznacznie określić.

 

To co mi się na razie nie podoba to AI, pogoda zmieniająca się w sekundę i... hmm, musi coś jeszcze być! Jeszcze coś znajdę i dam znać :D

 

Ha, a nie wierzyliście, że Guerilla Games potrafi dostarczyć czegoś poza grafiką, hę? Sztos pod każdym względem!

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W jaki sposób nauczyć się oswojenia kolejnej maszyny, np. Piłozęba? Jak na razie moge oswajać tylko te koniopodobne,

musisz robić misje z Kotłami. Pierwszy to Sigma.

 

Czy tylko ja mam chęć jak najszybszego skończenia fabuły, żeby poznać odpowiedzi, ale z drugiej strony zrobić tyle ile się da z aktywności pobocznych?

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

No nie wiem. Wlasnie probowalem na piłozębie, zdominowalem pare i zadnego nie dalo sie ubic. Jak walilem z luki to konczyla sie od razu praktycznie dominacja no i walka, a ze tam 3vs1 to tak zdechlem kilka razy. Wrukwilem sie i kupuje potykacz cienia (bardzo rzadki) i jeszcze tylko to serce pilozeba potrzebuje do luku :<

Odnośnik do komentarza

Jestem po 6h grania. W weekend nadrobię. Bałem się, że nie wejdę w świat w Horizona. Że skończy się jak z FC, którego 4. część i Primal odpuściłem. Jednak uniwersum Horizona jest bardzo interesujące, świat bardzo dobrze zaprojektowany i chce się w nim spędzać czas. Animacje świetne.

 

Jedynie na grafice się lekko zawiodłem. Przez ostatni miesiąc nie oglądałem żadnych trailerów, tylko czytałem o grze. Tydzień temu wpadł mi w łapy The Hunter Call of the Wilds, gdzie miałem opad szczeny pod względem grafiki. Tylko w głowie krążyło "a jeśli Horizon będzie wyglądał jeszcze lepiej...". Jednak nie wygląda. Grafika jest świetna, zwłaszcza biorąc pod uwagę małe, czarne pudełeczko PS4. Opadu szczeny jednak nie ma. Zasięg rysowania przeciętny. Roślinność, jej zagęszczenie, jej interakcja/fizyka, różnorodność odstaje od Huntera. Brakuje też cieni chmur. Słońce może być zakryte chmurami, ale nic to nie zmienia. Nie ma zbliżającego się cienia z horyzontu jak w grze od Avalanche. Ogólnie, powtarzam gra jest bardzo ładna, ale nie jest to najładniejsza gra z otwartym światem i cyklem dobowym w jaką grałem. Gameplayem, interesującym światem i przynajmniej jak na razie - fabułą nadrabia i gra mi się świetnie. Zobaczymy na jak długo i kiedy (o ile w ogóle) dopadnie nuda.

 

Jak kogoś interesuje, screeny z Hunter od społeczności: http://steamcommunity.com/app/518790/screenshots/

 

 

Odnośnik do komentarza

 

to pierwsza gra od daaaawna gdzie gdy siedze na party i gadam z ludźmi to jak sie pojawia scenka czy dialog to wyjmuje słuchawke z ucha żeby na spokojnie posłuchać rozmowy w grze

 

 

a dziś jeszcze pierwszy raz zagrałem na porządnych słuchawkach - to dopiero był roz(pipi), muzyka i dźwięki urywają uszy w najlepszym znaczeniu, wcześniej nie słyszałem tego z głosników telewizora - np czaje sie w krzakach przy wodzie a wokół mnie słychać brzęczenie latających owadów, albo chociażby kroki postaci na drewnianym moście - cudownie to brzmi na dobrych słuchawkach, niestety moje słuchawki to poprostu słuchawki, naprawde fajne ale nie mają mikrofonu bo to nie headset do gier , więc jak gram na pary to przerzucam sie na sznurówkę i głośniki TV)

 

Granie z dźwiękiem z głośników w TV - jak zwierzę jakieś...

 

No i jak można odpalać jakieś party i gadać podczas grania w gierkę z jakąkolwiek fabułą? Ja rozumiem, że można jak ktoś np już wszystko ukończył i zostało jakieś nudne zbieractwo do platyny np, ale w innym wypadku absolutnie NIE.

 

Żeś sobie wziął do serca ten Wielki Post, bo dawno tu takiej ściany tekstu nie widziałem :P

Odnośnik do komentarza

gierka z pewnością solidna i rowna pod kazdym wzgledem ale nic wybitnego, to na pewno

 

Dokładnie.

 

Jestem po misji z kotłami w takiej piramidzie,  "prawie jak matrix"  super lokacja! :)

troche się przekonałem do gierki, fabuła zaczyna się rozkręcać

 

Odnośnik do komentarza

Czy Yeti napisał ostatnio jakiś post z wrażeniami o grze czy w każdym temacie napier dala tylko filmikami?

Zaraz warna mu dam i się skończy.

Jak widzę nowy post w dziale gierkowym napisany przez yetiego to zawsze obstawiam czy to będzie post z filmikiem z youtube i chyba ostatnie 10 razy się nie myliłem. Zdrowy wariat.

Odnośnik do komentarza

Jestem wykończony. Ledwo widze na oczy po 6-godzinnej sesji. Najlepsze jest to, że zrobiłem tylko 3 zadania poboczne, odkryłem Żyrafem reszte mapy i tylko jedną misje główną. Większość czasu szukałem brakujących przedmiotów lub zwyczajnie biłem sie z dinobotami. Niesamowita gra.

Edytowane przez Heavy Deszcz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...