Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czytam blantmana i asaxa odnośnie trolowania tej gry gry Horizon, to wiem, że im to w ogóle nie wychodzi, czerstwe i suche są te ich posty odnośnie ubliżania Horizon.

 

A tak gra zapowiada się na dobrą szpilę sandboxową i nikt przy Tym się nudzić nie będzie, nawet technicznie również jest dobrze zrobiona na zwykłym PS4 i jak na Pro. 

Edytowane przez Faka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem reckę, całkiem fajny tekst, choć od razu widać, że pisze go laska. W każdym razie jara się bardzo, mimo że tego typu gry raczej nie są jej bajką, ale z drugiej strony szkoda, że nie grała w Wiedźmina np, bo takie porównania mnie bardzo interesują. Przy całej mojej sympatii dla Wieśka, jako mojej ulubionej gry ever - gameplayowo, w kwestii sterowania czy kamery Horizon na pewno będzie lepszy, ale interesuje mnie kwestia żywego świata, możliwości, czy prowadzenia fabuły.

W sumie sam kupię, to ocenię, ale paradoksalnie po tym tytule (od Guerrilla Games! kto by się spodziewał) oczekuję następcy Wiedźmina, albo chociaż tytułu podobnie magicznego pod wieloma względami.

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

W każdym razie jara się bardzo, mimo że tego typu gry raczej nie są jej bajką, ale z drugiej strony szkoda, że nie grała w Wiedźmina np, bo takie porównania mnie bardzo interesują. Przy całej mojej sympatii dla Wieśka, jako mojej ulubionej gry ever - gameplayowo, w kwestii sterowania czy kamery Horizon na pewno będzie lepszy, ale interesuje mnie kwestia żywego świata, możliwości, czy prowadzenia fabuły.

W sumie sam kupię, to ocenię, ale paradoksalnie po tym tytule (od Guerrilla Games! kto by się spodziewał) oczekuję następcy Wiedźmina, albo chociaż tytułu podobnie magicznego pod wieloma względami.

Nie pisze, że nie grała, pisze, że takie gry nie utrzymują jej długo przy sobie.

 

 

To teraz przejdę do mniej miłej części:

 

 

 

Przeczytałem reckę, całkiem fajny tekst, choć od razu widać, że pisze go laska.

 

Pominę fakt, że grzeczniej jest użyć słowa kobieta, ale niestety jakimś cudem nasz język dalej ubożeje, a internet to (również niestety) miejsce gdzie niespecjalnie ludzie zwracają się do siebie z szacunkiem. Co bardziej mnie denerwuje, to zawoalowany podtekst jakoby zdanie płci przeciwnej było mniej warte, albo było na tyle inne, że trzeba je wyróżnić.

 

Hint:

Recenzja jest dobrze napisana. Autorka też kompletnie nie bierze perspektywy płci, choć oczywiście mogłaby to zrobić i co grę na pewno spotka w publicystyce. To interesujący temat zresztą.

  • Plusik 3
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Hint:

Recenzja jest dobrze napisana. Autorka też kompletnie nie bierze perspektywy płci, choć oczywiście mogłaby to zrobić i co grę na pewno spotka w publicystyce. To interesujący temat zresztą.

 

 

O to to! Sony generuje spory hajp wokół tej produkcji, więc nie wątpię że pojawi się sporo recenzji pisanych z tej perspektywy. Stosunkowo niewiel gier z wyrazistymi, dobrze napisanymi (!) postaciami kobiecymi w roli głównej bohaterki. Tomb Raidera nie liczę, bo z tych najnowszych wcieleń fabuła jest słabiutka i pamiętam z niej głównie jęki Lary :reggie:

---

Ależ narobię screenów w tej grze :obama:

 

H5KIExj.jpg

Odnośnik do komentarza

W przeciwieństwie do tego, co napisał Hendrix, że "kompletnie nie bierze perspektywy płci", ja uważam wręcz przeciwnie (i nie unoś się tak, że napisałem "laska" - to internet, skróty myślowe i półsłówka są na porządku dziennym, a Ty mi tu z jakąś feministyczną krucjatą wyskakujesz i umoralniasz).

Da się to wyczytać między wierszami, o tej niezależnej, silnej kobiecej postaci i że to dzięki niej ta gra jej tak podeszła - o tym piszę, a nie o jakichś wyimaginowanych problemach Hendrixa, że jakoby tekstem "laska" sugeruję, że tekst był mniej warty itp - wystarczy przeczytać recenzję, by się domyśleć, do czego nawiązuję.

 

Zresztą nie mam nic przeciwko piszącym dziewczynom (tak dobrze? czy "paniom"/damom" ma być?), bo często ich inna wrażliwość jest katalizatorem zupełnie odmiennych odczuć i ciekawych spostrzeżeń.

 

No i żeby nie było - cieszę się bardzo na silną, konkretną i fajną wiodącą postać kobiecą w grach, bo mało takich. Zresztą cieszy mnie każdy wyrazisty i fajny bohater, niezależnie od płci, bo to dla mnie jeden z warunków dobrej zabawy - jeśli taką postać człowiek polubi to przyjemność sprawia samo patrzenie na nią w akcji itp.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

@Wredny

No, ale w zasadzie pominąłem to, że użyłeś słowa laska - po prostu ubolewam nad tym, że to słowo w ogóle występuję w oficjalnym języku (opinie na forum do takich też należą, to nie pmki). Gdzie tam mi do feministycznej krucjaty, bardziej wychodzi językowa :v  

Co do reszty, to wybacz, ale ton zdania nie był bezstronny i nie tylko ja zwróciłem na to uwagę. Poza tym napisałem - [..] to zawoalowany podtekst jakoby zdanie płci przeciwnej było mniej warte, albo było na tyle inne, że trzeba je wyróżnić. Chcesz czy nie, wyróżniłeś płeć recenzenta.

Nadal absolutnie się nie zgodzę jeśli chodzi o: wyczytania między wierszami. Serio tekst nie nosi żadnych znamion, które wskazują na przyjęcie perspektywy płci. To bardzo deprecjonująca opinia. I nie, nie da się jej znaleźć w tym tekście.


 

 

 

Da się to wyczytać między wierszami, o tej niezależnej, silnej kobiecej postaci i że to dzięki niej ta gra jej tak podeszła

Między wierszami to da się wyczytać, że autorka jest zaskoczona grą i nie spodziewała się tak dobrze nakreślonej fabuły i postaci oraz, że wykreowany świat całkowicie ją zaskoczył. No, ale jeśli się upierasz przy swoim stanowisku to masz święte prawo do tego. Tak samo jak ja do swojego.

P.S
Mam wrażenie, że osoby, które narzekają na podobne rzeczy, dosłownie nigdy w życiu nie czytały porządnego tekstu/interpretacji pod kontem płci, zarówno tej biologicznej, jak i tej psychicznej :v

Edytowane przez Hendrix
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nadal absolutnie się nie zgodzę jeśli chodzi o: wyczytania między wierszami. Serio tekst nie nosi żadnych znamion, które wskazują na przyjęcie perspektywy płci. To bardzo deprecjonująca opinia. I nie, nie da się jej znaleźć w tym tekście.

 

 

Między wierszami to da się wyczytać, że autorka jest zaskoczona grą i nie spodziewała się tak dobrze nakreślonej fabuły i postaci oraz, że wykreowany świat całkowicie ją zaskoczył. 

 

 

"There's something about Aloy. I can't quite put my finger on it. but there's an enchanting kind of magic in a way she shoots a bow, speaks her mind and sprints across vast valleys littered with monstrous metal beasts. Aloy is powerful and loyal, an underdog outcast who rises to glory on an epic scale, and it's impossible not to root for her.

She's as clever as Hermione Granger, as tough as Lara Croft and better with a bow than Katniss Everdeen -- and she's the reason I fell in love with Horizon Zero Dawn. 

[...]

Aloy drives my infatuation with Horizon [...]

Aloy is the kind of character I want to hang out with for hours on end -- compassionate, thoughtful, independent and the best warrior in the land. She radiates power, and it feels marvelous to wield her strenghts and fight through her weaknesses."

 

Nie chcę ciągnąć dalej tego bezsensownego wątku, ale uważasz, że podniecałaby się tak tymi samymi cechami u bohatera płci męskiej?

W sumie te same rzeczy można napisać o Geralcie, a jakoś go nie pokochała (skoro twierdzisz, że grała w Wiedźmina, bo akurat dla mnie z jej tekstu wynikało, że nie grała, chociażby własnie przez brak porównań).

Dodatkowo wyjdę na strasznego szowinistę i gościa "oceniającego po okładce", ale dla mnie wygląda ona (autorka tekstu) jak co najmniej Szczuka, granicząca z wojowniczą lesbą.

 

OK, w każdym razie TO miałem na myśli, pisząc że "widać, że pisała to laska" - te fragmenty, w których podnieca się postacią Aloy w kontekście, który w przypadku bohaterów płci męskiej jest zupełnie pomijany, bo już tak spowszedniały.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...