Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Turowy system walki na pewno się nie ostanie. Największym wyzwaniem będzie odwzorowanie tego świata i przedstawienie tych wszystkich eventów fabularnych w nowej oprawie. Mimo to uważam, że ta gadka o 10 latach była zasłoną dymną, żeby przykryć faile przy produkcji FFXIII. Oni wtedy zrobili masę contentu i go wyrzucili ze względu na kiepską organizację pracy, więc wierzę, że mogą podołać jeśli wyciągnęli wnioski z wcześniejszych błędów.

Odnośnik do komentarza

Square rozbilo czerwoną szybke. Słabsza kondycja finansowa? Wystarczy sukces XV i remake VII żeby odbili się od dna na powierzchnię. Do tego mają jeszcze świetnego Deus Exa, Hitmana i Tomb Raidera. + gierki na komórki + Star Ocean, Dragon Questa czy Bravely Second i inne marki jrpg. Ktoś coś mówił o końcu Square? Mi się wydaje że idą całkiem nieźle no ale co innego gierki a co innego zarobek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jednego nie kumam, jak ta gierka powstaje od roku to jaki sens w ogole bylo sie odzywac w grudniu na playstation expierience i dawac ta zenade w postaci portu ff7 z pc (ktora notabene do dzisiaj nie wyszla)

Bo by zarobili $, a potem zarobili więcej po wypuszczeniu remake'u, ale gracze pokazali im środkowy palec + square potrzebowało czegoś dla inwestorów, a teraz im akcje skoczyły ostro w górę.

Odnośnik do komentarza

Square rozbilo czerwoną szybke. Słabsza kondycja finansowa? Wystarczy sukces XV i remake VII żeby odbili się od dna na powierzchnię. Do tego mają jeszcze świetnego Deus Exa, Hitmana i Tomb Raidera. + gierki na komórki + Star Ocean, Dragon Questa czy Bravely Second i inne marki jrpg. Ktoś coś mówił o końcu Square? Mi się wydaje że idą całkiem nieźle no ale co innego gierki a co innego zarobek.

 

Kondycję finansową to oni mają akurat dobrą, prognozy jeszcze lepsze. To raczej element strategii wzmacniania istniejących marek, o której mówił Matsuda, szef kwadratowych. Jak będzie dobrze, to może dostaniemy coś konkretnego z Chrono.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie grzeje mnie to zbytnio, nie jest to najlepszy final.

No, jakby ogłosili IX chyba bym oszalała.

Podobnie jak wszyscy chyba, mam mocno mieszane uczucia. Marzy mi się dokładnie ta sama gra w nowej oprawie i nie zdzierżę jak wprowadzą tam swoje nowe, absolutnie skopane systemy walki. Turówka to to, co zawsze kochałam w starych finalach. Niestety, Squaresoft to lenie, co już nie raz udowodnili. Pewnie połaszą się na pójście na łatwiznę pod chwytliwym tytułem.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Skoro bedzie voice acting, to ciekawi mnie, co zrobia z tekstami Cida. Jak wypikaja, to bedzie slabo, a jak nie wypikaja, to jeszcze gorzej :(

 

Wspomniane przez ciebie kwestie oraz te screeny wyżej to wierzchołek góry lodowej. Tego się nie da zrealizować w nowej oprawie, a jeśli wywalą masę podobnych rzeczy, to już mamy odpowiedź, jakiej jakości będzie to remake.

Odnośnik do komentarza

hmm zalezy, system walki to raz, dwa jak z kamera - pelne 3d czy z gory ustalona jak np w gowach - jak z gory ustalona to nie ma tragedii bo przeciez nie liczac midgar i canon city to miasta skladaly sie z jednego ekranu i dwoch sklepow w wiekszosci, dungeony byly wieksze

 

puki nie zobacze czegokolwiek z gry wlasciwej tak nie chce nawet oczekiwac co to bedzie, wiem natomiast jedno - jesli to w zalozeniu ma prezentowac sie jak FFXV to nie ma bata by w takiej firmie 1do1 przelozyc siodemka i beda totalne ciecia

 

sceptycznie i nieufnie podchodze do tego bo nie wiem co siedzi w glowie krawaciarzy square czy cos co w mojej czyli jak najwierniejsza wersja ff7 czyli uklon do starych fanow czy wspolczesny remake czyli okrojona zawartosc i dragon ball w czasie walki wzorem advent children

Odnośnik do komentarza

 

Skoro bedzie voice acting, to ciekawi mnie, co zrobia z tekstami Cida. Jak wypikaja, to bedzie slabo, a jak nie wypikaja, to jeszcze gorzej :(

 

Wspomniane przez ciebie kwestie oraz te screeny wyżej to wierzchołek góry lodowej. Tego się nie da zrealizować w nowej oprawie, a jeśli wywalą masę podobnych rzeczy, to już mamy odpowiedź, jakiej jakości będzie to remake.

 

Bez zmiany i wywalania pewnych rzeczy ta gra w ogóle nie powstanie... trzeba iść na kompromisy i przystosować gierkę do obowiązujących trendów - takie czasy.

Odnośnik do komentarza

 

 

Skoro bedzie voice acting, to ciekawi mnie, co zrobia z tekstami Cida. Jak wypikaja, to bedzie slabo, a jak nie wypikaja, to jeszcze gorzej :(

 

Wspomniane przez ciebie kwestie oraz te screeny wyżej to wierzchołek góry lodowej. Tego się nie da zrealizować w nowej oprawie, a jeśli wywalą masę podobnych rzeczy, to już mamy odpowiedź, jakiej jakości będzie to remake.

 

Bez zmiany i wywalania pewnych rzeczy ta gra w ogóle nie powstanie... trzeba iść na kompromisy i przystosować gierkę do obowiązujących trendów - takie czasy.

 

Wcale nie trzeba. Zwlaszcza, ze to nie jest nowy tytul, tylko remake. Japonczycy przez ostatnie pare lat starali sie przystosowywac do trendow i nic dobrego z tego nie wyszlo. Doskonalym przykladem na to, ze nie trzeba isc za trendami, zeby gra sie sprzedala jest Bravely Default. Square-Enix zreszta juz to zauwazylo.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Miałem 15 lat jak przeszedłem FFVII na starym PSX, teraz mam 30 i jaram się jeszcze bardziej :czezky:

Tylko żeby tego nie zyebali, ja chcę tylko ładnej, next-genowej grafiki i porządnego voice actingu (ang/jap do wyboru), cała reszta niech zostanie bez zmian, włącznie z małym ludkiem (i wchodzącym weń postaciami) wędrującym po mapie i włączającymi się co chwila walkami.

Mogą ew. pokusić się o nową aranżację muzyki co by nabrała głębi, tylko bez przesadnych remixów.

 

No i może wreszcie

 

 

będzie się w końcu dało uzdrowić Aeris :D

 

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...