Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, zresztą Toriyama i Wada, to były osoby, które koniecznie chciały gonić trendy z zachodnich gier (np. podanie CoDa jako inspiracji). Cały ten kierunek był zły oczywiście i prezesura poprzedniego CEO zostanie zdecydowanie źle zapamiętana. Ma też on na koncie największe fiasko S-E, czyli FF XIV, na szczęście to co zrobił Yoshida z tą grą zakrawa o cud.

Odnośnik do komentarza

no i skończył się dzień dziecka:

 

 

 

Brak nowych postaci i świeże mechanizmy w remake'u Final Fantasy VII

 

Wieści potwierdza reżyser gry, Tetsuya Nomura.

Wskrzeszanie kultowego Final Fantasy VII to jeden z najgorętszych tematów branży od czasów targowej konferencji Sony. W wywiadzie dla Famitsu Tetsuya Nomura poruszył trzy istotne kwestie związane z nadchodzącą grą:

  • W remake'u nie uświadczymy żadnych nowych postaci, jak np. miało to miejsce przy wersjach Enhanced obu części Baldur's Gate.
  • Graficznie studio stawia na realizm i dzisiejsze standardy. Część materiału zaprezentowanego na E3 będzie użyta w grze. Poziom wizualny ma być jeszcze lepszy.
  • Mechanika gry ma zostać w jakimś stopniu zmieniona na bardziej realistyczny system.

Punkt trzeci może brzmieć niepokojąco, ale niestety póki co nie dowiemy się niczego więcej. Możemy tylko trzymać kciuki za to, że ewentualne zmiany okażą się sensowne, choć najzagorzalsi fani pewnie i tak będą kręcić nosem - bo niby po co zmieniać coś, co działało tak dobrze?

A co myślicie o braku nowych postaci? Jesteście zadowoleni, że twórcy najwidoczniej nie chcą mieszać w warstwie merytorycznej dzieła?

[źródło: VideoGamer]

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,18218566,Brak_nowych_postaci_i_swieze_mechanizmy_w_remake_u.html

Odnośnik do komentarza

Mogliby zrobic widowski ale zeby dodali chociaz ATB w trybie Wait a kamera niech sobie jezdzi i robi cuda. W czasach FFX jak przylatywal bahamut to byl czuc moc i kazdy wiedzial ze wlasnie do walki wpadl niezly sku rwiel mimo ze calosc byla w trybie turowym a te nowsze odslony to devil may cry w uniwersum FF a czegos takiego osobiscie nie lubie. Ogladalem demko FF XV jak wyglada walka z behemotem i te bieganie w kolko aby mu ciachnac mieczem w tylek jest bardzo malo fajnalowe. Dla mnie to takie przenoszenie tetrisa kompletnie w 3d i zamiast osi X i Y dodawanie jeszcze osi Z aby bylo wiecej mozliwosci - kompletnie mi takie cos nie odpowiada i za duze przekombinowanie.

 

To juz chyba wolalbym cos w stylu VATS z fallouta, sterowanie real time ale ataki w zamrozonym lub mocno spowolnionym ekranie aby kazdej postaci mozna bylo dawac po kolei komendy aby odpalaly swoje akcje. Zreszta jakby tak porownac, to VATS z fallouta to w zasadzie byla kopia mechaniki z Vagrant Story.


Akurat info o dodatkowych postaciach mi pasuje bo nie widzialbym sensu dawac tam kogos na sile bo i w fabule nikogo nie bylo do wcisniecia do naszej druzyny. Jakies smieci typu Biggs, Wedge albo Dyne ? Na co to komu, oni maja gryzc ziemie. Druzyna FF7 byla kompletna fabularnie i tam nie bylo potrzeby nikogo dodawac lub odejmowac.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Caly ost jest fenomalny, wybranie jednego jest niemozliwe.

 

Ja mam mokro z powodu remixu Buried in Snow - jakosciowo jest to chyba jedna z najlepszych aranzacji oryginalnego utworu, dla mnie male mistrzostwo swiata i tym utworem telefon budzi mnie kazdego dnia rano:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Spblw6tRlyM

 

 

Jeszcze jak sie pusci na fajnym zestawie stereo omg...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

OST z tej gry, to jest jakaś niemożliwa wręcz sprawa. Nie wierzę, że Uematsu nie sprzedał duszy diabłu, aby móc stworzyć coś tak zróżnicowanego, spójnego, klimatycznego i nowoczesnego jednocześnie. Muzyka absolutnie ponad wszelkie skalę i oceniaczki. Tego nawet dziś się przyjemnie słucha. Pamiętam, że jak pierwszy raz usłyszałem "One Winged Angel', to się mało nie zesrałem z emocji. Nie ma złego utworu w całym OST. Szacunek do końca życia dla Nobuo. 

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

Materie powinni zbalansowac, bo przez Rycerzy walki z bossami byly banalne. Pewnie, ze mozna nie uzywac, ale mozna tez uzywac. Poza tym, czesc materii byla praktycznie zbedna, zwlaszcza pod koniec gry, wiec balans by sie przydal. No i obowiazkowo chociaz troche nowych przeciwnikow, moze jakies dodatkowe lokacje i sub-questy. Marzy mi sie tez prawdziwy podzial na klasy ze zroznicowanymi statsami, tak jak np. w FF IX. W siodemce, po odpowiednim dopakowaniu wszyscy byli identyczni i roznili sie jedynie limitami.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

W Wielkanoc kupiłem pierwotną edycję FF7 z PSN za chyba 20 zikos. Raniła oczy wizualnie, ale miło było po kilkunastu latach n-ty raz wsiąść w tę fabułę. Skończyłem na pierwszej płycie, gdyż potem pozbyłem się konsoli - tym chętniej jeszcze raz wsiądę w tę przygodę ale w nowych szatach, z dubbingiem. Tego mi trochę brakowało.

Do want!

Odnośnik do komentarza

Materie powinni zbalansowac, bo przez Rycerzy walki z bossami byly banalne.

Tyle ze zeby zdobyc Rycerzy to trzeba bylo zrobic questa ze zlotym chocobo, co bez poradnika bylo dosyc skomplikowane.

 

To wlasnie dla mnie jest stara dobra szkola - dalismy uber bron w grze ale nie dostaniecie jej jak dzis pod koniec gry z kapelusza po "press x to weapon", ale bedziecie sie musieli troche natrudzic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...