Skocz do zawartości

PS4 - Zmiana układu chłodzenia i obudowy, wymiana pasty itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Z tym że chłodzenie na XO jest inne. To jest po prostu wentylator z radiatorem jaki stosuje się w PC. Chłodzenie PS4 przypomina bardziej laptopa. Turbina działa trochę inaczej, zasysa zimne powietrze z tych malutkich dziurek po bokach, a wypuszcza tyłem ciepłe. Wentylator z XO rozprowadza tylko ciepłe powietrze z radiatora i w sumie chyba nic innego nie robi (patrząc na zdjęcia - konsoli nie mam). 

 

Wywiercenie otworu na obudowie PS4 sprawiło że ma dostęp do większej ilości zimnego powietrza, czuć nawet po przyłożeniu ręki, że ciągnie jak odkurzacz. :) Ma to oczywiście swoje wady bo raz na jakiś czas trzeba przedmuchiwać z kurzu, bo wpada go więcej niż normalnie (ale też tragedii nie ma).

Dokładnie, gorące powietrze z radiatora ma krótszą drogę do wyjścia w XO. No i w sumie sprawdza się to bardzo dobrze. Turbina w PS4 ciągnie powietrze malutkimi otworami z dwóch dość odległych końców konsoli i dodatkowo musi je wydmuchać przez całą długość konsoli.

 

PlayStationCooling-28.jpg

 

PS4-lecture-6.jpg

 

Dało by radę do PS4 wstawić zwykły wentylator i zastosować taki otwór??

W ogóle inżynierom Sony to chyba się coś pomyliło przy symulacjach pracy tego chłodzenia w PS4... :D

 

PS4-lecture-14.jpg

 

http://vr-zone.com/articles/sony-engineer-unveils-functional-beauty-ps4s-cooling-system/69852.html

Odnośnik do komentarza

 

Dało by radę do PS4 wstawić zwykły wentylator i zastosować taki otwór??

W ogóle inżynierom Sony to chyba się coś pomyliło przy symulacjach pracy tego chłodzenia w PS4... :D

 

PS4-lecture-14.jpg

 

http://vr-zone.com/articles/sony-engineer-unveils-functional-beauty-ps4s-cooling-system/69852.html

 

Wszsytko da radę, ale za takie hardkorowe przeróbki ja się nie zabieram, nie moja liga. Bałbym się że coś się poknoci po drodze. Popatrz na posty Wiesława. Szacun za to co on porobił z konsolą. :D

 

31dba w geemu (grze) z tego wykresu może i jest, ale tylko i wyłącznie po zmianie pasty. Inaczej jest poziom PS3. :kaz:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jednak Panowie z(pipi)ałem sprawę z wymianą pasty i termopadów w mojej PS4. Niestety odkąd zdecydowałem się na ten zabieg PS4 chodzi gorzej niż przed, trzy razy już skręcałem i nakładałem pastę i efekt jest ten sam. Naprawdę nie wiem gdzie popełniam błąd ale w wymagających grach wentylator wchodzi w takie obroty, że chyba odleci. O dziwo sama konsola nie jest gorąca, czyżbym uszkodził jakiś czujnik ?

Edytowane przez SG1-ZIELU
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Jednak Panowie z(pipi)ałem sprawę z wymianą pasty i termopadów w mojej PS4. Niestety odkąd zdecydowałem się na ten zabieg PS4 chodzi gorzej niż przed, trzy razy już skręcałem i nakładałem pastę i efekt jest ten sam. Naprawdę nie wiem gdzie popełniam błąd ale w wymagających grach wentylator wchodzi w takie obroty, że chyba odleci. O dziwo sama konsola nie jest gorąca, czyżbym uszkodził jakiś czujnik ?

Z lekka spozniony mam zaplon ale moze pomoge..dokrec dobrze i rownomiernie(do oporu) ten element - tylko nie za mocno bo mozesz uszkodzic Apu w swojej ,,gów.no4,, 

 

mdd_CDUZoMfEf-fu9lSMCcw.jpg

Dokrec tez dobrze ta blache ktora przykrywa cala plyte glowna :

V4wPjH1NN_asehqqx.jpg

Edytowane przez BieŃ
Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Cześć, witam wszystkich. Chciałbym się dowiedzieć, co myślicie o termopadach firmy Gelid GC-Extreme Thermopad 12W/mK   jestem bardzo ciekaw jak wypadają przy porównaniu z innymi termopadami.  Mają wysoką przewodność cieplną.  
Rozkręciłem konsolę parę dni temu i chciałbym zamówić dobre termopady.

Odnośnik do komentarza

Dzięki  BieŃ !

W takim razie zamawiam te termopady wraz z pastą gelid. 
Po skończonej operacji podzielę się rezultatem.
Przy niektórych grach konsola wyła jak ruski wentylator. The Order 1886,  Lords Of The Fallen (na takie obroty wchodził wiatrak, że często gra dostawała zwiechę i musiałem wyjść do menu) GTA V i pare innych pozycji.



8.12.2017 
Termopady wymienione (po obu stronach), pasta wymieniona, konsola skręcona i cisza...=D  działa tak cichutko w czasie spoczynku w menu jak i w grze - jestem w szoku :) 
Polecam gorrąco ochłodzić konsolę ;) . Jestem mega zadowolony.  
 

Edytowane przez ARANTES
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Godzinę temu, Rozi napisał:

Czy odkręcenie górnej obudowy i przeczyszczenie wiatraka uciszy trochę konsolę? Na bardziej wymagających grach potrafi napierniczać jak silnik odrzutowca.

Nope, tylko wymiana pasty. 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem tutoriale i po zdjęciu górnej klapki, tej z 4 śrubkami widać normalnie wiatrak. Póki co jego tylko przeczyszczę i zobaczę dalej co będzie. Komputerowy serwis ogarnie tę pastę, czy z jakimś konsolowym kombinować?

Odnośnik do komentarza



Jeśli macie konsolę z serii 11xx to polecam ten poradnik. Przy jego pomocy rozebrałem pierwszy raz swoje PS4 i wymieniłem pastę na APU. Różnica podczas pracy jest kolosalna. Tak jak wcześniej wiatrak stawał się "słyszalny" nawet po odpaleniu FIFY 17, tak teraz nawet przy posiadówce z Diablo III jest on naprawdę cichy, a konsola wydaje się nawet z wierzchu być chłodniejsza.

Z resztą w spoilerze zamieszczam zdjęcia tego co zastałem w swojej konsoli, co z resztą tłumaczyłoby jej zachowanie przed czyszczeniem.

 

Spoiler

ovnS0FK.jpgRj9RzUC.jpgtSNxIQ8.jpgYNhvNZr.jpgC6RZsJ3.jpglDEH4Cq.jpggYkLxeV.jpgzplhUWS.jpg

 

PS: Żeby nie było, że to ja tak zaniedbałem konsolę. Ja ją dopiero co kupiłem, więc to sprawka poprzedniego właściciela/i.

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość _Be_
2 minuty temu, MEVEK napisał:

Idę do jakiegoś komputerowego na mieście, po pastę. Mam kupić coś specjalnego do oczyszczenia powierzchni stykających, czy zmywacz do paznokci zupełnie wystarczy ? 

Czy ty chcesz elektronike czyścić zmywaczem do paznokci?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, _Be_ napisał:

Czy ty chcesz elektronike czyścić zmywaczem do paznokci?

Tylko powierzchnie stykające na ktore nałożę pastę. Zmywacz jest uniwersalny, wiec przeszło mi przez myśl. Może tylko pozostawiać niewielki osad i tu może byc mały problem.  Mam jeszcze rozpuszczalnik pod ręka. Masz cos konkretnego na myśli ? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...