Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, MEVEK napisał:

Duzym problemem jest czas. Im wiecej chcesz zaoszczedzic, tym mniej miejsca w inventory.  Cleare mialem latwiej z granatnikiem. Leon to wyzszy poziom. Bez magnuma i noza nie bedzie latwo. Trzymam kciuki.

 

To prawda. Wczoraj przez chwilę oglądałem stream Trance'a, kolo nieźle kombinował z widzami jak by tu jeszcze zaoszczędzić chociaż kilka sekund w trakcie gry. Btw, rekord świata w Leonie A już nie należy do niego.

 

A bez magnuma nawet nie jest tak ciężko, tylko wtedy trzeba koniecznie oszczędzać granaty na bossów.

 

43 minuty temu, MEVEK napisał:

Ciekawi mnie historia laseczki... 

  Ukryj zawartość

leżącej na stole w sierocińcu...

:wub:

 

Córka burmistrza miasta, w klasyku wyjaśniono na jej temat trochę więcej.

Odnośnik do komentarza

 

Jakby komuś się bardzo nudziło :Coolface:   

 

Pierwszy oficjalny speedrunik, w ogóle chyba jeden z nielicznych glitchless na YT. Komisariat i ścieki poszły mi za(pipi)iście, ale raz zdechłem u G3, co wprawdzie nie dolicza się do kary czasowej, jednak przez wczytywanie save'a spory niesmak i tak pozostał. Jeszcze trochę zostało do opanowania, ale jest progres  :good:  sorry za piksele, mam naprawdę kiepskiego neta, aż dziw że w ogóle nie przerywało transmisji. 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, nobody napisał:

Myślisz czasem o runie bez sejwów...

I zero damage? :nosacz3:

pewnie jak włączę to zachce mi się zdobyć to RPG xd dylematy pierwszego świata

 

Następne runy spróbuję już bez save'ów, ale zero damage to póki co zbyt gruby szajz jak na mojego skilla. Ale z czasem kto wie :)

 

Cytat

Daj linka do streamu następnym razem.

 

Spoko. W ogóle dopiero teraz widzę jaką to nagranie ma tragiczną jakość. Neta w chacie mam dobrego, tylko na PS4 jest dramat, konsolka wyciska przy dobrych wiatrach z 8mb pobierania i ze 3 przy wysyłaniu... i jest odpowiedź czemu tak słabo to wygląda w trakcie transmisji. Próbowałem różnych sposobów i ni ch*ja nie nie da rady przyspieszyć. Zastanawiam się czy nie sprzedać dziadka póki jeszcze dycha i może kupić PRO. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ten celownik na schodach sprawdza sie na konsolach, ktos to sprawdzal? Ja slyszalem, ze dziala na pc only. 

P.S nie jestem specem, ale dobrze jest trzymac klucz w gornym lewym rogu, zeby nie szukac go podczas interakcji. Warto tez miksowac ziola w biegu, zamiast osobno. Jak obejrze dalej to podesle kolejne uwagi, ale na stacji to z 12 sekund zgubiles ;)

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też rzuciło mi się w oczy to z ziołami.
Taki nawyk pewnie ze starych re.
Ja np. zamiast wchodzić do inventory trójkątem to klepie touchpada i klikam r1 xD.
W ogóle ja w tych skrzyniach to straciłem na bank więcej czasu niz Josh robi całego Leona A, i teraz Claire robię to samo.
Tak samo itemki/notatki, wiele rzeczy jest zbędnych ale mam tą chorobliwa cechę lizania ścian i czyszczenia pomieszczeń na 100%.
Leon zajął mi blisko 13h, Claire skończyłem dziś na g3 wiec już blisko ale też już 9h mam :)

Odnośnik do komentarza

Wlasnie skonczylem dzis hardkorową przygodę obiema postaciami. 

I te uczucie gdy różnica czasowa to tylko 26 sekund, całkiem niezamierzenie to wyszło:) Łapy trzęsą mi się do teraz. Niesamowite przeżycie. Ocena B dla obu postaci, screen pucharkowy jak zwykle za szybko się zrobił.

Wrażenia? Chyba Leonem jakoś łatwiej mi się grało. Może lepsze pukawki? (matilda, shotgun), może ostatni boss jest łatwiejszy (wystarczy robić uniki). Gdybym Claire nie zgromadził trochę więcej amunicji to nie dałbym rady pokonać tego wariata na pociągu. Segment Sherry krótszy i zdecydowanie łatwiejszy od Ady, tutaj Claire ma łatwiej pod tym względem. Najgorszy moment na hardkorze? Zdecydowanie jak trzeba lecieć po lewarek a potem do biblioteki, tutaj w dwóch przypadkach tyrant siedzi Ci cały czas na ogonie i gdy go nie zestunujesz to na 99% nie dasz rady przesunąć regałów. W ściekach gdy trzeba iść po 2 pluginy też nie jest wesoło, choć tutaj niekiedy potrafi Cię uratować RNG, udalo mi sie jednego wyminac.

abeab94001260c6c.jpg

 

66430e087a9c54d5.jpg

Edytowane przez Popi
  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z regałami nie miałem problemów nawet z T na ogonie. Najciężej było wyminąć go w korytarzu z lickerami. W ogóle to jak już wspomniałem wcześniej, najtrudniej jest na początku gdy umarlaków pełno na posterunku a ty nie masz amunicji do pistoletu ani jakiejś mocniejszej pukawki. Wielki szacun dla Capcomu, że uczynił zombiaki naprawdę groźnymi i budzącymi respekt przeciwnikami. 

Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał:

W ściekach miałem raz dziwną akcję, że te parasity stały jeden obok drugiego zamiast być schowane pod wodą.

Z adult G w ogóle różne cyrki się dzieją - czasem masz farta i przebiegniesz obok takiego bez szwanku, innym razem od razu łapie i chyba najgorsze jest to, że gdy puści to całkowicie tracę orientację i nie wiem w którą stronę biec.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Popi napisał:

Wlasnie skonczylem dzis hardkorową przygodę obiema postaciami. 

I te uczucie gdy różnica czasowa to tylko 26 sekund, całkiem niezamierzenie to wyszło:) Łapy trzęsą mi się do teraz. Niesamowite przeżycie. Ocena B dla obu postaci, screen pucharkowy jak zwykle za szybko się zrobił.

Wrażenia? Chyba Leonem jakoś łatwiej mi się grało. Może lepsze pukawki? (matilda, shotgun), może ostatni boss jest łatwiejszy (wystarczy robić uniki). Gdybym Claire nie zgromadził trochę więcej amunicji to nie dałbym rady pokonać tego wariata na pociągu. Segment Sherry krótszy i zdecydowanie łatwiejszy od Ady, tutaj Claire ma łatwiej pod tym względem. Najgorszy moment na hardkorze? Zdecydowanie jak trzeba lecieć po lewarek a potem do biblioteki, tutaj w dwóch przypadkach tyrant siedzi Ci cały czas na ogonie i gdy go nie zestunujesz to na 99% nie dasz rady przesunąć regałów. W ściekach gdy trzeba iść po 2 pluginy też nie jest wesoło, choć tutaj niekiedy potrafi Cię uratować RNG, udalo mi sie jednego wyminac.

abeab94001260c6c.jpg

 

66430e087a9c54d5.jpg

 

Można wszystkie regały na raz przesunąć, i wtedy chyba trzeba 3 ruchy.

Odnośnik do komentarza

A co jest trudnego w pokonaniu jednego lickera? xd Na posterunku tylko tam musiałem go załatwić, resztę mijałem (nie mówię o podziemiach). Żeby nie było gram cały czas na Hardcore. Poznanie posterunku? 

 

Na początku panikowałem jak go widziałem, co naturalne, ale potem wyszło, że jest imbecylem i dobrze bo bym się wykończył ze stresu.

Odnośnik do komentarza

Po aktywacji ogona człowiek dostaje małpiego rozumu i zazwyczaj kończy się to zgonem. Jeśli jednak zapoznamy się z zachowaniem wesołego kapelusznika, to nie stanowi on najmniejszego zagrożenia (głupotą jest fakt, że typ nie może wejść do pewnych pomieszczeń). Odpowiednio się przygotowując, nawet nas nie draśnie - dla mnie jedynie losówką było wyjście z wieży zegarowej, bo nie wiadomo, gdzie dryblas jest i czy akurat nie wyjdzie nam na przeciw w jakimś wąskim pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza

Nie no umówmy się, kapelusznik jest upierdliwy ale straszny ni uja.

Chodzi w tempie ślimaka, praktycznie nie stanowi zagrożenia poza wąskimi korytarzami, przez 2 przejścia może z raz mnie zabił.

To już zwykłe zombiaki są niebezpieczniejsze, ile razy zginąłem bo chciałem przyżydzić ammo i mijanka nie wyszła albo stun nie wpadł i mnie dziabnął.

 

W ogóle nie ma startu do Nemezisa, w ogóle to ja zawszę wolałem 3 od 2 może dlatego że od 3 zaczynałem :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Nie no umówmy się, kapelusznik jest upierdliwy ale straszny ni uja.

Chodzi w tempie ślimaka, praktycznie nie stanowi zagrożenia poza wąskimi korytarzami, przez 2 przejścia może z raz mnie zabił.

To już zwykłe zombiaki są niebezpieczniejsze, ile razy zginąłem bo chciałem przyżydzić ammo i mijanka nie wyszła albo stun nie wpadł i mnie dziabnął.

 

W ogóle nie ma startu do Nemezisa, w ogóle to ja zawszę wolałem 3 od 2 może dlatego że od 3 zaczynałem :)

 

Prosty, czy nie, u mnie powodował ciary, gdy się tylko pojawił (pipi) jeden xD.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, nobody napisał:

Sam to meh, ale jak wpadasz do ciasnego korytarza z grupką umarlaków, lub dwoma lickerami, proszącymi o ciszę, to już przestaje być tak komfortowo. Chęć do zrobienia dobrego speedruna zabił mi głównie ten zestaw, zmuszając do wcześniej oczyszczenia większości zachodniego skrzydła.

 

Korytarz z zombiakami, Lickerem i Mr.X (po zabraniu podnośnika) to najtrudniejszy moment na komisariacie, ale nie rozumiem dlaczego Cię to zniechęciło do speedrunu? Wszystko jest do ogarnięcia. 1-2 granaty błyskowe i da się ogarnąć ten moment bez czyszczenia lokacji.

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

 


Korytarz z zombiakami, Lickerem i Mr.X (po zabraniu podnośnika) to najtrudniejszy moment na komisariacie, ale nie rozumiem dlaczego Cię to zniechęciło do speedrunu? Wszystko jest do ogarnięcia. 1-2 granaty błyskowe i da się ogarnąć ten moment bez czyszczenia lokacji.

 

 

Dla mnie ten segment to tzw rip run na hardcore. Tzn sam moment od wzięcia club keya aż po lewarek i powrót do holu i biblioteki. MrX cały czas za Tobą. Na normalu idzie mu jeszcze odskoczyć z czasem, na hardcore cały czas jest na plecach. Na niektórych runach widziałem jeszcze, że inni przechodzili przez zombiaki aż do observation room (tak sie chyba nazywa), przez dwa lickery i górne piętro, ale jest to tak ryzykowny moment że nie próbowałe.

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...