Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie gierka pękła 47h na liczniku. Było przyjemnie ale dużo rzeczy mnie rozczarowało.

Najgorsza jest ta powtarzalność, 5 sylwetek przeciwników na krzyż i od pierwszej do ostatniej misji tłuczesz tych samych wrogów którzy mają tylko więcej życia i mocniej biją, nawet dodatkowych umiejętności im nie dali. Do tego misje poboczne na tych samych mapach co główne, czasami po kilka. Stylistyka też mało różnorodna. Bicie powtarzających się bossów w pobocznych też jest tnią zagrywką, zwłaszcza że nie ma w nich ani jednego unikalnego przeciwnika. 

Druga sprawa to poziom trudności. Na początku było ciężko, zwłaszcza z bossami Nue i Hino-Enma, podchodziłem do nich po kilkanaście razy. W pewnym momencie gra staje się łatwa, nwet bardzo. Każda misja ma jakiś tam poziom który niczego nie odzwierciedla, ostatnią rekomendowaną na 145lvl zacząłem na 102lvl i dosłownie zgwałciłem wszystkich bossów za pierwszym razem. 

System lootu też jest męczący, tak dużo przedmiotów, że po czasie nawet nie patrzałem co wypada tylko od razu ofiara. 

System rozwoju postaci wydaje się ciekawy i skomplikowany ale w gruncie rzeczy można przejść grę na luzie w ogóle nie rozwijając tych umiejętności i naparzając jeden przycisk w jednej postawie. Talizman sloth jest tak OP że z nim żaden boss nie stanowi najmniejszego problemu. 

Fabuła też raczej nie jest mocną stroną tej produkcji, chociaż całkiem fajny sposób jej prowadzenia. Mam na myśli zbieranie przedmiotów i głosy duchów które dopowiadają historię miejsca, może bym nawet to czytał gdyby nie fakt, że nie lubię chińszczyzny.

 

Takie mocne 7/10, czasami denerwowała ale jednak ma coś w sobie, ze chce się dalej grać, może ten fajny dynamiczny system walki. Nie wiem czy będzie mi się chciało jeszcze bawić w NG+. Soulsy i BB to jednak liga wyżej.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, creatinfreak napisał:

Miel wszystko prócz fioletów i później chyba zielonych (niech mnie ktoś poprawi jak się myle). Tego tu jest od groma nie ma co chomikowac.

 

No ja to mielę czy zamieniam na dusze, z tym że serio przydałaby się jakaś opcja zaznacz kilka zamiast po kolei to wszystko robić przy tych ilościach śmieci.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, messer88 napisał:

 

No ja to mielę czy zamieniam na dusze, z tym że serio przydałaby się jakaś opcja zaznacz kilka zamiast po kolei to wszystko robić przy tych ilościach śmieci.

Jeżeli masz zamiar bawić się w platynę to zamiast na dusze sprzedawaj kowalowi za złoto. Przyda się później.

Odnośnik do komentarza

Może za wcześnie to pisać bo dopiero jestem po paru misjach ale mam identyczne wrażenia jak po betach, system walki jest mega, ale cała reszta wraz z lootem od którego ilości chce się rzygnąć to mi za bardzo nie siedzi co nie znaczy że gra jest zła bo gra się bardzo dobrze. Ale przykładowo na(pipi)ane tych statystyk broni i ubranek, może też jeszcze się zmieni coś ale do tej pory to jedyne na co zwracam uwagę to eq load i dmg i za bardzo nie mam chęci ani potrzeby rozkminiać całej reszty. Stance też fajna zabawa ale odnoszę wrażenie że można całą grę przejść na mid bez bawienia się tym systemem. Nie siedzi mi sporo rzeczy jak np też sam pomysł z misjami plus kolejne w tej samej lokacji xD ogólnie IMO nioh to bdb gra z tym że szkoda że nie zrobił jej fromsoft, zostawiając tak jak jest tylko walkę. 

Odnośnik do komentarza

Mam identycznie jak Brutto. Niestety wpadła nowa Persona i nawet mi się średnio chce odpalać Nioha, a jestem już na 4-tej lokacji.

 

Skupię się chyba na głównych misjach, przelecę kilka pobocznych i odsyłam do Roziego :cebula:

 

Zapowiada się finalnie właśnie takie 7/10. Spodziewałem się o wiele lepszej gierki :< 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...