Skocz do zawartości

Nioh


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe też, że po prostu Ci się skończyły eliksiry w magazynie i dlatego nie dodaje Ci tyle ile wcześniej. Jak zginiesz dużo razy i wykorzystasz dużo eliksirów to w końcu zapas się kończy i nie będzie odnawiało tyle ile wcześniej. Wykorzystaj 1 eliksir i zapisz, wtedy na dole ekranu powinno być napisane ile eliksirów masz w magazynie. 

 

Magia w sensie ta "z papierka" ?  ;)

 

 

Tak, nazywa się to Onmyo. ;) Warto nałożyć na broń ogien czy wodę - to zawsze dodatkowe obrażenia + jakiś status (np. obniża defensywę). Do tego można rzucić czar dzięki, któremu możesz zadawać większe obrażenie (dobrze się sprawdza w połączeniu z duszkiem). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No nie, bo w przeciwnym razie to po co miałbyś zbierać eliksiry skoro i tak by Ci odnawiało ciągle tyle samo? Odnawiało Ci 6, a nagle w tym samym regionie masz po 3, tak? No to najpewniej skończył Ci się zapas z magazynu i musiałbyś pofarmić. Ustaw sobie błogosławieństwo kodam, żeby wypadało Ci więcej eliksirów i nie powinno być problemu. 

Sprawdź też sobie czy może nie masz jakiegoś akcesoria, które wykrywa kodamy - mi bardzo szybko wypadło i nie miałem problemu ze znajdowaniem maluchów.

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy Michu Ci pomoge ale w poczatkowej fazie gry tez mialem problem z apteczkami tyle ze bardzo szybko sobie z nim poradzilem a mianowicie pozbywalem sie praktycznie wszystkiego co mi wypadalo i mielilem na amrite...umowmy sie ze poczatkowe rzyczy to zykle smieci i sa zwyczajnie malo przydatne

Edytowane przez Szymek_PL_
Odnośnik do komentarza

Gram dość intensywnie od pewnego czasu, ale nie posunąłem się zbyt daleko, bo wampirzyca zamiata mną podłogę i rozwala jak szmatę :frog:  Ale nic to, trza być twardym, nie miętkim. Prędzej czy później ją u(pipi)ę :rayos:

Gra oczywiście kocur, ale mam pytania:

rF46ede.jpg

Co oznacza ten zaznaczony strzałką pyerdolnik? Niby chodzi o jakieś przekazanie czegoś. Panna kowal tłumaczy, ale ja nichuya nie trybię o co biega :dunno:

Warto u kowal coś wykuć/przekuć? Strasznie dużo tam opcji, a nie chciałbym czegoś spartolić.

Dlaczego znajomość Uchigatany zatrzymuje się na liczbie 550 i nie chce drgnąć dalej, choć widać, że krecha znajomości mogłaby pójść jeszcze dalej?

Odnośnik do komentarza

@czezare

wampirzyca biła mnie niemiłosiernie, dopóki zamiast polegać wyłącznie na unikach, zacząłem ją także blokować + przydał się też zapas igieł, bez którego kompletu ani rusz

 

a poźniej pojawił się trzeci boss i po paru próbach zdenerwowany od ponad pół roku jestem obrażony na soulslajki :v

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja większość bossów klepie na Janusza, najpierw latam w kółko i w ogóle nie atakuję z 1-2 minutę i uczę się jak zachowuje się boss, a potem włócznia w postawie średniej i kwadrat czyli dźganie do przodu o długim zasięgu - 1 hit i run biiitch run... No wirtuozem nie jestem, ale jest to skuteczne na wszystkich - przynajmniej do 3ciej krainy, którą kończę :D

 

Jak sprawdzić co daje dany zestaw - te zielone perki na broniach/ekwipunku? Bo mam wojownik zachodu 5 części założonych ale nie wiem co daje :D

Edytowane przez michu86-
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja większość bossów klepie na Janusza, najpierw latam w kółko i w ogóle nie atakuję z 1-2 minutę i uczę się jak zachowuje się boss, a potem włócznia w postawie średniej i kwadrat czyli dźganie do przodu o długim zasięgu - 1 hit i run biiitch run... No wirtuozem nie jestem, ale jest to skuteczne na wszystkich - przynajmniej do 3ciej krainy, którą kończę :D

 

Jak sprawdzić co daje dany zestaw - te zielone perki na broniach/ekwipunku? Bo mam wojownik zachodu 5 części założonych ale nie wiem co daje :D

Bodajże r2

Cezare..dodatkowo tej statystyki oznaczonej ta strzalka nie można sobie zmienić u kowala..wszystkie inne można sobie losowac na nowo

Edytowane przez Szymek_PL_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Opłaca się tez walczyć z "duchami" innych graczy, zwłaszcza jak widzicie, że ich wyposażenie jest oznaczone na fioletowo. Fajne rzeczy mogą z nich wypaść, zwłaszcza podczas misji twilight.

 

Michu jak gracz włócznią, to za niedługo będziesz mógł walczyć z gościem, który dropuje set Red Demon. Bardzo znane uzbrojenie i dużo ludzi z tym lata. Ja zresztą też tego używałem. To jest dodatkowa misja, chyba właśnie w 3 regionie. 

Odnośnik do komentarza

W końcu rozbełtałem wampirzycę :banderas: Apropos walki z duchami graczy...To co z nich wypada nie jest imo ciekawe. Żaden z nich nie dropnął czegoś na co bym się połasił. Czy zatem warto z nimi walczyć? Dostaję za ich pokonanie jakieś punkty chwały. Przydaje się to do czegoś?

Odnośnik do komentarza

Tak, właśnie latam z całym Red Demonem - nie dość, że za(pipi)iaszczo wygląda to dużo daje :)

W tej grze banalne jest kompletowanie setów - przynajmniej tych początkowych ;p

I właśnie tak robię, że szukam duchów innych graczy jak mają dużo fioletu i wysoki level i z nimi walczę.

 

Została mi ostatnia misja w 3 regionie - robię też wszystkie poboczne. Super gierka:)

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o co chodzi - więc nie pomogę, ale pod r1 na tych samych miejscach na mapie czasami jest kilka rzeczy.

 

Pytanie odnośnie setów i bonusów:

 

Mam zestaw czerwonego smoka - 6 części, czyli wszystko - 5 ekwipunek + 1 broń włócznia.

Włócznię mam na pierwszym slocie do broni na drugim mam kulkę analną na łańcuchu kusicośtam się to zwie.

Bonus 6ty z Setu Czerwonego Smoka - czyli redukcja KI, działa zawsze nawet jak walczę obecnie kulką analną, czy muszę używać włóczni (czyli broni z setu) żeby to działało?

Wydaje mi się, że wszystko działa nawet jak nie używam włóczni w danym momencie...

 

Odblokowałem umiejętność egzotyczną dla kulki analnej - czyli, że mniej zużywa KI przy ciosach (o ile dobrze pamiętam) jaki to jest procent wiadomo?

 

PS ta kulka na łańcuchu jest genialna, robię kołowrotek i do przodu mieli wszystko.

Odnośnik do komentarza

Od czego zależy koszt dopasowania duchowego u kowala?

- wydaje mi się iż od koloru (bazowy fiolet miecz np. lvl 65 do lvl 76 na podstawie niebieskiego kosztuje ok. 400tys)

- od liczby dopasowań danego elementu wykonanych wcześniej (?)

- od poziomu jaki dane wyposażenie musi przeskoczyć (?) np. miecz lvl 5 na 70 będzie znacznie droższe niż z 65 na 70

 

Ale mam wrażenie, iż to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza

Pytanie kolejne: w statsach duchów opiekuńczych jest coś takiego jak "potęga". Niby proste ale w opisie jest "wskaźnik o jaki zmniejsza się siła ducha w przypadku otrzymywania obrażeń". Czyli nie potęga tylko słabość (?) I jestem w kropce:

 

Lepiej by duch walczący po przywołaniu miał ten wskaźnik jak największy czy najmniejszy? Silniejszy  jest mając potęgę 400 czy 2000?

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że im wyższa potęga tym lepiej tak na chłopski rozum... Tzn, że duch z większą potęgą może więcej na klatę przyjąć obrażeń zanim sobie pójdzie ;)

 

Co do Twojego wcześniejszego pytania koszt dopasowania zależy od tego jaki jest skok levelu, jakie materiały są zużywane przy podbiciu i jaka jest kategoria broni, którą podbijasz inną broń (np.: topór najlepiej podbijać toporem - bo taniej, niż gdybyś to robił inną broń, która jest w innej kategorii np.: miecz) - tak mi się wydaje.

 

Co do gry. Im dalej w las tym łatwiej. Pierwsze potyczki z bossami były ciężkie dla mnie - a teraz nie stanowią większych problemów.

No chyba, że te dodatkowe misje gdzie walczy się z 2 bossami na raz lub z kilkoma z rzędu :)

 

Jestem w połowie pierwszego dodatku (główny wątek i większość pobocznych misji ukończyłem) i gierka jest przekozacka, daje wiele frajdy, wszystko mi się w tej grze praktycznie podoba.

Gdybym na siłę miał się do czegoś doczepić to może system lootu - boskie przedmioty lecą co chwila... i muzyka mogłaby występować częściej i być bardziej wyrazista, piosenka końcowa też mi nie przypadła do gustu...

 

Kusarigama rządzi co to jest za epicka borń... świetnie mi się nią gra, niestety początkowy wybór 2 katany i miecz - zupełnie nie dla mnie...

Odnośnik do komentarza

Gra jest znakomita ale help do niektórych elementów mechaniki bardzo marny. Np. gdzie znajdę opis co oznaczają wszystkie ikonki przy statusach podczas walki? Niektóre się domyśliłem (np. zielona sylwetka to stopniowe przywracanie punktów życia) ale inne są dla mnie zagadka. Teoretycznie można się też domyślać iż przy duchach opiekuńczych A najlepsze, D najsłabsze ale nigdzie tego wyjaśnionego nie ma.  Albo ten nieszczęsny Power: co innego sugeruje nazwa co innego w opisie.

 

Ta gra zasługuje na solidną papierową instrukcję jak za dawnych lat. I żal że obecnie leci się po kosztach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...