Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pogooglowałem z kolei dzisiaj i rzeczywiście jest już sporo skarg, że w Audi nie działa Android Auto na najnowszym sofcie. Co za czasy, odbierasz auto i czekasz na update. No ale jeździć się da, tylko chciałoby się w końcu przerzucić Waze na duży ekran, w końcu po to zamówiłem tę opcję.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Trochę beka, że wypuścili update, na którym Androidy po prostu nie działają. Nie wiem kto to i jak testował. Ale jak naprawią powinno być git, w BMW w ogóle nie można mieć AA, bo BMW wie lepiej czego chcą klienci. Może dlatego mają klasyczne nawiewy we wszystkich modelach, żeby było gdzie telefon przyczepić.

 

Czy się zatarła. Hmm, marki nie-premium czasem nawet lepiej ogarniają te systemy nawigacji, bluetoothy, androidy auto i ekrany. Natomiast materiały A3 we wnętrzu są jednak zauważalnie lepsze niż w Astrze, spasowanie elementów w moim egzemplarzu chyba idealne i jak pisałem na razie odpukać zero świerszczy czy stuków. Z drugiej strony być może identycznie zdanie miałbym o Golfie, chociaż Golf ostatnio też się zrobił trochę premium.

Odnośnik do komentarza

Wnętrze Aurisa to dramat. Ileś różnych materiałów na samej desce. Pseudo skóra, plastik, stal, plastik imitujący alu, jakieś obszycia no i fotele jak z MPK. Do tego strzelają i piszczą te materiały po 100 tys jak w trabancie (kolega ma Aurisa). Niestety ale mityczna jakość Toyoty to przeszłość i jest to obecnie 100% samochód dla ludu co widać po poziomie cenowym i większym spadku wartości względem poprzednich generacji.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja mam chyba luzy na zaworach i niedokręcony kolektor wydechowy. Mam nadzieję, że to mam a nie coś poważniejszego.

 

Wraz z biegiem czasu - luzy zaworowe zanikają, a nie się pojawiają. Dlatego wymienia się płytki na cieńsze lub szklanki na krótsze. Brak luzu skutkuje niedomykaniem się zaworu, co najpierw objawia się głośniejszą pracą, pózniej wypadaniem zapłonu, a w końcu na braku kompresji w cylindrze.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ech, latem nie działała mi klima, bo jakieś gunwo mi pogryzło przewody i wyciekł czynnik, a teraz jak zaczęły się chłody, to nie leci ciepłe powietrze z nagrzewnicy.

Myślałem, że pierdoła, może termostat, ale: do wymiany pompa wody, wyczyszczenie układu chłodniczego, w którym z racji uszkodzenia obiegu wody osiadło sporo syfu i kamienia, wyczyszczenie nagrzewnicy z nagaru. Łącznie 600 zł, spodziewałem się więcej jak wpierw szacowali nawet wymianę nagrzewnicy (dodatkowe 600-680 zł sprzęt i robocizna).

 

Ciekawe, czy powyższe objawy zwiastują coś gorszego na horyzoncie. Byle do przyszłego roku - wznowi się działalność i auto pójdzie na OLX póki coś warte i poszuka się Astry K w kombi.


Same pierdoły padają w tym hujdaju, ale zawieszenie, hamulce i mechanika na razie są w bardzo dobrej kondycji. Na i40 raczej się nie przesiądę, odpocznę od marki.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Nic Redziu. Auto jak auto z segmentu C. Dość ładne, dość małe z tyłu. No ale to opel. pewno g owno bo 15-20 letnie Vectry i Astry mają czasami problemy z rdzą...

 

Teściu ma tę k z salonu 125km turbo benzin. Fajne żwawe (jak się mocno nie dociąży) autko, z dobrym jak na tą cenę wyposażeniem i materiałami. On ma wersję demo to już w ogóle wyposażenie jak w segmencie wyżej.

Odnośnik do komentarza

Nie wymienialem rozrządu (na lancuchu).

 

Balon, thx za info, celowalbym w 1.4 150KM, ponoc calkiem przyjemne auto do miasta. A kombi Astry K mi sie duzo bardziej podoba z tylu niz heczbek.

 

<33

http://dixi-car.pl/images_local/modele/miniatury/astra-5-kombi-dynamic-czerwona.jpg

 

Meh

http://pictures.trader.pl/eurotax/pictures/e/d0/10950b74ce5add0972be504c48f59479.jpg

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

No fakvkombi tył straszny. Czarne kombi z tym dobudowanym tyłem i srebrną listą wygląda jak karawan pogrzebowy :/

 

Z kombi w segmencie C polecałbym zdecydowanie Golfa VII (z tym, że to trochę inna półka cenowa), a z porównywalnego poziomu cenowego to Megan GT albo Leona. Zdecydowanie zgrabniejsze auta. Z drugiej strony nie myślałeś, żeby ciut dołożyć (na racie leasu z 200-400 zł?) i wziąć kombi z segmentu D czyli prawilnego pod ten rodzaj nadwozia (np nową Insignię). Miejsca z gówniakami nigdy dość, a kombi z segmentu D są o wiele bardziej proporcjonalne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...