Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mastafaker

Bardziej chodzilo mi o opinie kogos zeby nie pojechac do mechanika gdzie powie mi, ze trzeba wymienic wszystko przy kole a faktycznie wystarczylo zrobic cos prostego. Do mechanika i tak pojade.

 

 

Edit: Po sprawie. Podjechalem obok mnie do mechanika, odkrecil kolo, jakas blaszka nie miala zawleczki - pewnie sie ulamala. Wlozyli nowa zawleczke i po sprawie.

 

Co najlepsze zaplacilem cale 0 zl za zrobienie. 

Edytowane przez mastafaker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

E-koledzy potrzebuję rady. Jadę sobie, ruszam ze skrzyżowania i coś słyszę. Tłumik chyba urwany na wysokości środkowej części auta, ociera o asfalt. Pojechałem te 500m do domu, bo myślałem, że to jakieś gałęzie czy coś. Da radę dojechać tak z 700m do warsztatu? Coś się bardziej może zyebać od jazdy w tym stanie poza tłumikiem bo on i tak do wymiany. Jakoś tymczasowo da się jakoś przymocować? Wiem, że głupie pytania, ale się nie znam totalnie na takich rzeczach, bo siedzę w piwnicy i w gierki gram :lapka:

 

a i lewarka chyba nie mam ;/

 

18926389_10209291343460369_1275066944_o.

Edytowane przez Kosmos
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

A napisze tegomposta i tutaj bo chce poznac zdanie forumowych mechanikow czy to ze mna cos nie tak moze

 

Kupilem na poczatku roku turbine do mojej kozak kur.wa fury. 12 miesiecy gwarancji. Znaczy sie nie nowa a po regeneracji. Juz od jakiegos czasu gwizdze jak poyebana a teraz jak bylem u mechanika bo mi auto gasnie to mi powiedzial ze to przez turbine bo..(tutaj uzyl jezyka kroganskiego)

 

Ok no to dzwonie do ziomeczka od turbiny, mowie mu co i jak, nie slysze odzewu wiec pytam halo halo a on do mnie ze no co no to niech postepuje zgodnie z gwarancja co to on ma po nia przyjechac? Srednio uprzejmy byl. No ale nie bede jechal januszmaty skoro mam mu wyslac turbine. Tyle ze specjalnie bylem obok mechanika zeby powtorzyl o co chodzi do gostka od reklamacji bo ja sie nie znam na tym.No ale nie byl rozmowny bardzo wyraznie Ok.

 

Wyslalem turbine, oczywiscie na wlasny koszt.

 

Gostek po otrzymaniu do mnie dzwoni i akurat jak ja z matka na gofrach jestem to mnie pyta sie co sie z nia dzieje ja mowie ze mi auto gasnie przez nia (teraz sie kur.wie zachcialo rozmawiac) , on ze to niemozliwe, ja mowie ze mechanik mi tak mowil i widocznie tak jest, on ze no to co jak on wsadzi to turbine do sprawdzenia to mu moj mechanik zaplaci 200zl jak nic nie wyjdzie? Powiedzialem kulturalnie zeby sie pan nie zdziwil i sie rozlaczylem.

 

Czy to te slynne reklamowanie produktu?

Odnośnik do komentarza

Nie, auto zapalalo, silnik pare sekund pochodzil , trzasl sie i gasl.

 

Egr nowiuski, silnik uszczeniony, wszystko pouszcelniane , wyczyszczone. Jedyne co tam w bebechach okoloturbinowych moze wadzic to wlasnie turbina, bo w sumie gwizdac tez nie powinna tak glosno co juz sugeruje ze z nia cos nie halo. Takze nie mam powodu niewierzyc mechanikom bo w sumie raczej na rzeczy sie znaja bo naprawili mi check engine ktory inni mi naprawiali od 2 lat :D a goac od turbiny to widac ze jakis ch.uj miras

Moglem wogole nie oszczedzac na regeneracji tylko kupic nowa turbine bylby spokoj pewnie

Odnośnik do komentarza

No moglem , mam nauczke.

Filtry wymienialem w tamtym roku i to najdrozsze jakie byly zeby miec spokoj wiec tam nic nie powinno byc grane.

 

Ciekawe czy on woogle cos zrobi z ta turbina czy odesle jaka dostal.

 

Nic trudno jak cos najwyzej bede musial sie bujac z nia gdzies u miejscowych turbinofachowcow.

Stracony czas i pewnie kasa taka ze jeszcze by zostalo z nowej turbiny.

 

To chyba ta mityczna skarbonka :(

Odnośnik do komentarza

auto może gasnąć przez nie sprawną turbinę? W sumie pierwsze słyszę o takiej sytuacji. 

 

te regeneracje to wiadomo o ch.uja rozbić. Nie wiem czy nie lepiej używki szukać z jakiś rozbitków. Dobrze, że chociaż rok gwarancji, są tacy co dają 3 miesiące.

 

Nie wiem , wiem ze mnie to wkur.wia niesamowicie juz. Jezdzic nie moge, opier.dolic i kupic czegos nowego tez nie moge. No nie wiem juz jak zyc.

A przez dwa lata tak pieknie chodzila, a ten 3 rok to totalna padaka ciagle cos sie sypie

Odnośnik do komentarza

To może być turbina. Podobne objawy to syf na dolocie powietrza. Może być w dolocie mini dziurka i już jest problem. Może być filtr paliwa, pompa paliwa. Dziurka w przewodzie wysokiego ciśnienia. Czujnik temp może być. Podłączenie pod kompa powinna pokazać dokładniej gdzie leży problem. Turbina to dobry biznes generalnie, a w ogóle te nowe silniki Diesla to niezła dojarka. 

Dlatego od zawsze i na zawsze zostanę przy paliwie. Odpalam, but i cześć czapka :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...