Skocz do zawartości

Awarie, usterki, niedomagania


Gość osiol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem, że blacharz powiedział. Mechanik/blacharz wszystko powie, by wpadła kasa, ale myślałem, że podpytam na forumku wyjadaczy motoryzacyjnych, czy faktycznie poprawialiby kosmetykę co parę miesięcy gdy tylko coś dotknie błotnika, bo zaraz się zrobi wielkie ognisko rdzy. Skoro naprawa zawsze kosztuje 500 zł, to poczekam aż będzie więcej defektów na tym elemencie :cebula:

Poza tym hłandeiwei śmiga równo póki co i planuję jedynie oponki zmienić z końcem października na zimówki i tyle będę mechanika widział.

W robocie ostatnio kumpel zdecydował się na wzięcie w leasing salonowego BMW seria 5. Fajne, ale jakbym wyjechał autem za 150k i doznał zarysowania, to bym chyba się rozpłakał. Pozostanę wierny koreańskim pudłom cherry-48.png

Odnośnik do komentarza

Pozwól, że pomogę, tak z sympatii do porządnej koreańskiej motoryzacji.

 

Jeżeli nie doszło do perforacji (nie ma dziury), a lakier jest zdarty do podkładu, a nie do blachy, to nic nie będzie rdzewieć. Dla przykładu dam zdjęcie Lanosa brachola. Wybacz, że taki brudny, ale auto idzie na szrot. Powstałe zarysowania i wgniecenia mają ponad 5 lat i jak widzisz, korozji nie ma. Zaznaczyłem największe wgniecenie. To białe to podkład. Do podkładu zdarte.

 

mxNfYBF.jpg

 

Zrób porządne zdjęcia, bo najgorsza kwestia to utrata wartości i tłumaczenie pięściami przy późniejszej odsprzedaży, że wcale ciągnik nie wjechał w bok i nie ma podstaw do obniżania ceny o 1000 zł za każdy uszkodzony element.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A gdybym napisał, że Lanos nie zardzewiał na tylnym błotniku, bo to element niewymienny i producenci stosują tam lepsze zabezpieczenie antykorozyjne, natomiast na elementach wymiennych, czyli drzwiach, maskach, błotnikach przednich tego nie ma i po roku od zarysowania będą wyglądać jak na zdjęciu poniżej?

 

W3aBQQ9.jpg

 

Uwierzyłbyś? Pewnie byłbyś już w drodze do lakiernika, co? Mogłem zabić!

 

PS. Czy i30 nie ma przypadkiem plastikowych błotników? Chyba że chodzi o tylne nadkole.

Odnośnik do komentarza

Normalnie "golasek" w podatawowej benzynie od 188 tys ale żeby miało coś fajnego to 200 min sie robi.

http://www.bmw.pl/content/dam/bmw/marketPL/bmw_pl/topics/pricelists-brochures/pricelists/BMW_Pricelist_5_Series_Sedan.pdf.asset.1467789847093.pdf

 

Podlinkuj tą oferte za 150.

 

ps nie dopytuj, ja już w tym roku zmieniałem brynę. Przecież nie będę 2 razy w roku zmianiał jak ludzie głodują?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Już bym chyba wolał Dacię za 29 900 zł niż biedne BMW w akrylowej bieli i z balonami na kołach.

 

Chociaż to wszystko ceny z broszurek, bo nie wierzę, że Balon nie wynegocjowałby sobie solidnej obniżki i darmowych dodatków w zamian za darmowy serwis i roczny zapas worków do odkurzaczy.

Hehe tak jest Grzesiu. Tyle że ja jednak na bmw się nie zdecydowałem. Co do cen z broszurek czym marka bardziej premium to mocniej skubani trzymają się cen katalogowych i między innymi salonami, więc tak naprawdę wuja ugrałem:/

 

Infidel masz rację ale niestety do takich fur już januszkowego wypożyczenia długoterminowego nie ogarniesz. Jest to obecnie jeden z powodów dlaczego tyle aut tej klasy widać na ulicach.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Jak to jest z tymi sluzbówkami? Michałek dostał pulę do wydania i sam sobie wybral autko, ale rozumiem, że demówki odpadaja? Z punktu widzenia nabywcy przeciez to nowe auto - masz fakture zakupu, gwarancje z salonu. Bank jednak rozpatruje to jako uzywke?Pytam, bo demówki serio to idealna opcja, ostatnie dwa przypadki, kiedy pomagałem znajomym w nabyciu aut mnie w tym utwierdzily. Mazda 6 z przebiegiem 6900km i fiat freemont 29 tys przebiegu to dla mnie nowe auta. Teraz jest jeszcze opcja zakupu Grand Cherokee z demo za 150tys ( zamiast 249), niestety jestem zbyt biedny.

Odnośnik do komentarza

Demówka często odpada bo zabiera dużo ciekawych form finansowania ponieważ formalnie będzie (czy tam bank)już 2 właścicielem (pierwsza rejestracja jest na dealera). Mocno w tym roku to przeryłem.

Ja wcześniej miałem jak Michałek, że miałem jakąś pulę na auto + jak chciałem mogłem dołożyć coś od siebie.

W tym roku ogarnąłem inną formę zatrudnienia i przez to wpadło jeszcze trochę do wynagrodzenia, więc wziąłem sobie sam auto jakie sobie upatrzyłem bez jakiś zbędnych ograniczeń :0

Edytowane przez balon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...