Skocz do zawartości

Wsteczna Kompatybilność- lista gier, pytania i odpowiedzi


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Chciałem zagrać w starego Fallouta 3 oraz pierwszego Asassins Creed we wstecznej kompatybilności po polsku. Kupiłem gry na allegro za przesadzone pieniądze, a po zakupie dowiaduję się, że gry będą w polskiej wersji językowej tylko na x360... Może ktoś to potwierdzić albo temu zaprzeczyć? Gry jeszcze do mnie nie przyszły. F3 w GP jest pozbawiony polskiej wersji językowej, AC na Steamie czy serwisie Ubi podobnie. Jeżeli tak to wygląda to będę miał tylko pamiątkowe płyty do czasu aż nie kupię ponownie x360.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to dokładnie wygląda ale pewnie zależy też od regionu płyty. John Linneman z Digital Foundry np. oceniając którąś tam partię fps boost gier ściągnął Dishonored i stwierdził, że odpala mu się tylko po francusku (ja na swojej płytce sprawdziłem i na niej mam też angielski na szczęście)

 

 

 

Albo np posiadam 2 pudełka z COD Black Ops. Jedna płyta posiada polski, rosyjski i nie da się angielskich napisaów ustawić nawet po zmianie regionu czy języka samej konsoli. Na drugiej płycie bez tego badziewnego znaczka PL na pudełku już jest cacy i menu domyślnie w angielskim.

 

Jest z tym trochę bajzel.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czyli można się spodziewać tego, że to będzie loteria :) Część oferujących na allegro zaznaczyła, że gra będzie działać na x one i xsx, w innym miejscu ktoś mi odpisał, że wersja jest tylko z polskimi napisami, a dźwięk po angielsku. Sprzedawca polskiego wydania F3 poinformował, że polska wersja tylko na x360. Teraz jestem ciekaw czy oni wiedzą co sprzedają jak piszą, że gra będzie działać też na nowszych konsolach. Albo doskonale wiedzą, że zadziała na xsx stąd wyższa cena za taka właśnie wersję. Wcześniej myślałem, że może chodzi o umowy licencyjne, że ktoś inny jest właścicielem polskiej ścieżki dźwiękowej. Tak jest chyba z pierwszym Max Paynem, że aby grać z polskim dubbingiem, to trzeba kupić grę na płycie z polskiej dystrybucji. Ale jeżeli chodzi o region płyty to może to jeszcze inaczej wyglądać. Na wszelki wypadek kupiłem jeszcze wersję na PC na pocieszenie.

Odnośnik do komentarza

Pudełko pierwszego AC nawet jeśli ma się wersję PL to i tak gra odpali się w języku angielskim. Ja uznałem że nie będę się bawił w przepłacanie, teraz jest fajna promka i cyfrówkę można wyrwać za 20 zł z groszami, wleciał właśnie pierwszy AC i edycja Golf Odyssey, ale to ze względu bardziej na cenę (zawiera też AC III remastered). 

 

Wracając do AC - jedynką na prawdę robi robotę, ten klimat, atmosfera.. gra jest kapitalna i broni się moim zdaniem wszystkim. Po zwiększeniu klatek to w ogóle miód i orzeszki. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, teamdox napisał:

Wracając do AC - jedynką na prawdę robi robotę, ten klimat, atmosfera.. gra jest kapitalna i broni się moim zdaniem wszystkim. 


Wszystkim oprócz systemu walki i najbardziej powtarzalnych zestawów misji ever :reggie:
Przeszedłem to kiedys na PS3 i straszny średniak niestety (z zajebistym pomysłem i potencjałem, który fajnie rozwinięto w następnych częściach).
Ale kupiłem pudełeczko z X360, żeby sobie odświeżyć w ludzkiej wersji i zweryfikować wspomnienia (a także powbijać acziki).

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, teamdox napisał:

Pudełko pierwszego AC nawet jeśli ma się wersję PL to i tak gra odpali się w języku angielskim. Ja uznałem że nie będę się bawił w przepłacanie, teraz jest fajna promka i cyfrówkę można wyrwać za 20 zł z groszami, wleciał właśnie pierwszy AC i edycja Golf Odyssey, ale to ze względu bardziej na cenę (zawiera też AC III remastered). 

 

Wracając do AC - jedynką na prawdę robi robotę, ten klimat, atmosfera.. gra jest kapitalna i broni się moim zdaniem wszystkim. Po zwiększeniu klatek to w ogóle miód i orzeszki. 

 

Ja z kolei myślę aby już nie kupować gier od Ubi tylko sprawdzić jak działa ich abonament na PC. Wcześniej wracałem do ich gier (jak do pierwszego AC czy FC) ale teraz, to są raczej pozycje do przejścia na jeden raz. Nie ma większego sensu do nich wracać, bo jest więcej niż pewne, że za jakiś czas pojawi się kolejna wersja gry, która będzie praktycznie tym samym ;) W pandemii z rozpędu kupiłem edycję Gold AC Odyssey na ps4 i był to z mojej strony duży błąd, bo się odbiłem od tej gry. Pierwszy AC, którego porzuciłem. Jest tam też AC III remastered i chyba jakiś spin off, który wyszedł wcześniej tylko na PS Vita - AC: Liberation.

 

Spoiler

A tak z ciekawości, to gdzie znalazłeś dobrą promocję na tego AC: Odyssey? Jakoś nie czuję potrzeby wracać do gry na PS4 ale gdyby była dobra promka na XSX to może bym się skusił ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Elitesse napisał:

 

 

  Ukryj zawartość

A tak z ciekawości, to gdzie znalazłeś dobrą promocję na tego AC: Odyssey? Jakoś nie czuję potrzeby wracać do gry na PS4 ale gdyby była dobra promka na XSX to może bym się skusił ;)

 

 

W MS Store za 124 zł jak się nie mylę za wersję Gold. Kupowałem w piątek, nie wiem czy jeszcze jest dostępna ale AC Odyssey jest bardzo często na promocji w MS Store :) co do Liberation to nie wiem, ale AC III remastered jest i z tego się bardzo cieszę bo III część bardzo mi się podobała i bardzo lubię głównego bohatera. :)

 

edit:wersja Gold jest jeszcze przez 13 dni jak coś. Sprawdziłem.

Edytowane przez teamdox
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Powiem wam że troszkę się śmiałem ze wstecznej. Bo jak to grać w stare gry jak są nowe. A będąc szczerym to te starsze produkcję dostarczyły mi więcej frajdy niż się spodziewałem. Wspomnę tylko ze skończyłem takie gry jak np: NG II, MGS:R, zagrałem w RDR w normalnej grafice, SPEC Ops, Dead Space, pierwszego Horizona, Splintell Cela Blacklist, Batmana Origins czy Wiedzmina 2. A ostatnio yt podpowiedział że istnieje taka gra jak Asura Wrath która widzę że może mi się spodobać :)

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Szymek napisał:

Powiem wam że troszkę się śmiałem ze wstecznej. Bo jak to grać w stare gry jak są nowe. A będąc szczerym to te starsze produkcję dostarczyły mi więcej frajdy niż się spodziewałem. Wspomnę tylko ze skończyłem takie gry jak np: NG II, MGS:R, zagrałem w RDR w normalnej grafice, SPEC Ops, Dead Space, pierwszego Horizona, Splintell Cela Blacklist, Batmana Origins czy Wiedzmina 2. A ostatnio yt podpowiedział że istnieje taka gra jak Asura Wrath która widzę że może mi się spodobać :)

 

Dlatego moje zakupy growe ostatnio tak właśnie wyglądają.

Jakoś najwięcej frajdy dają mi właśnie te starocie.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
15 godzin temu, GearsUp napisał:

Co jakiś czas się pojawiają w promocjach, nawet teraz były czy nadal są te Dead or Alive pierwsze,

ale to piszesz chyba o promocjach, mi chodzi o ogólnie o katalog gier z pierwszego Xboxa. Czytałem że porzucili już dalszą kompatybilnością, by inne gry działały poprawnie w emulatorze, ale czy w sklepiku Microsoftu, dodają  jeszcze jakieś gry? Chodzi o licencję. Mam XSS od stycznia tego roku (kurła ukończyłem tylko jedną grę z gamepassa, bo tak się wkręciłem w emu), a że tutaj mogę odpalać też gry z pierwszego Xboxa, czy X360 w 4k, to zastanawiam się nad wymianą konsoli na XSX z napędem :) ale to już chyba byłaby przesada.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

ale czy w sklepiku Microsoftu, dodają  jeszcze jakieś gry?

 

3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Czytałem że porzucili już dalszą kompatybilnością,

 

Sam sobie odpowiedziałeś. 

 

 

19 godzin temu, grzybiarz napisał:

Pytam bo na liście kompatybilności z wiki, jest tyle tytułów, a na sklepiku bida

 

Których gier OG Xboxa z wiki listy nie ma na sklepie? Kilka gier z 360 jest Disc Only ale Ty mówisz o pierwszym Xboxie więc o jakich grach mówisz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...