Skocz do zawartości

Wsteczna Kompatybilność- lista gier, pytania i odpowiedzi


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, GearsUp napisał:

Sam sobie odpowiedziałeś. 

 

https://www.xbox.com/pl-pl/games/backward-compatibility?cat=xboxOG  55 gier

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backward-compatible_games_for_Xbox_One_and_Series_X/S#Original_Xbox  a faktycznie 63 gry... a myślałem że działa z płyt sporo więcej.

W sumie miałem przez chwile przerobionego Xboxa 360 i on odpalał chyba 99% gier z Classica tym wbudowanym emulatorem.  Byłem pewien że z płyt możesz odpalić więcej, a po prostu nie ma tego na sklepie bo licencja. 

Odnośnik do komentarza

Nie no jeszcze raz, ja tu widzę ze ponad 600 gier da radę odpalić:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_compatible_with_Xbox_360

O np taki tony hawk 2x, cxy ktoś tu odpala takie stare gry z classica na Xbox series?

Jak to jest? Na x360 jest większa kompatybilność z grami z pierwszego xboxa niż na Xbox series?

Odnośnik do komentarza

Nie milem 360, ale wydaje mi się, że ona po prostu natywnie odpala gry z oryginalnego Xboxa. Wystarczy włożyć płytę, nie trzeba nic pobierać. A One i Series X biorą te wersje gier ze sklepu (płyta jest tylko potwierdzeniem posiadania licencji), co oznacza, że na te gry Microsoft musiał zdobyć pewnie jakieś licencje i uruchomić ich sprzedaż w sklepie. Podejrzewam, że przeglądając sklep ja 360 też nie będziesz widział tych gier, ale będziesz mógł normalnie odpalić wersje płytowe. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Nie no jeszcze raz, ja tu widzę ze ponad 600 gier da radę odpalić:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Xbox_games_compatible_with_Xbox_360

O np taki tony hawk 2x, cxy ktoś tu odpala takie stare gry z classica na Xbox series?

Jak to jest? Na x360 jest większa kompatybilność z grami z pierwszego xboxa niż na Xbox series?

xbox 360 miał emulator xboxa, do thps2x i tak trzeba było mieć RGH bo była tylko wersja NTSC

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Interesuje mnie ta oto znana powszechnie gierka z DC, aczkolwiek czytalem w necie, ze ponoc jest dostepna, ale nie idzie jej finalnie pobrac/kupic bo wywala jakis blad o niedostepnosci. Jako, ze nie gram na X i posiadam jakies stare konto bez karty, pytanie - czy ktos moze wie lub moglby sprawdzic czy normalnie idzie to pobrac, dojsc do platnosci bez zadnych bledow itd?

 

Drugie pytanie: czy takie emulowane mocno retro gierki maja tez jakies ulepszenia i bedzie widac jakas lepsza jakosc itd czy raczej nie ma sie co nastawiac ze gierki np z DC beda jakos ulepszone? Dzieki :)
 

image.png

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Bud napisał:

czytalem w necie, ze ponoc jest dostepna, ale nie idzie jej finalnie pobrac/kupic bo wywala jakis blad o niedostepnosci

Dlatego nie wierz we wszystko, co piszą w internecie.

`Albert Einstein, rok 2137

 

Normalnie jak kupisz z poziomu Marketplace na WWW to masz w bibliotece, pobierzesz i grasz jak człowiek.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, devilbot napisał:

Kupiłem jsr jakiś czas temu. Jest to możliwe tylko z poziomu konsoli xbox360. Są też inne gry które tylko tak da się kupić. Potem oczywiście można ściągnąć na nowszej konsoli.

 

Niektóre mają ulepszenia a niektóre nie, pewnie jest jakaś lista.

Masz może listę gier dostępnych tylko w taki sposób?

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem RR6 zmieniając region na US. Niestety można grać tylko mając ustawiona konsolę na ten region.

 

Tak samo w przypadku Soul Calibur, którego wcześniej mogłem normalnie odpalać mając ustawione konto na PL. Po tym jak usunęli grę z rynku muszę zmieniać region by grać.

 

Dobrze, że XSX błyskawicznie się restartuje więc nie przeszkadza to za bardzo.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze jak kupicie gierkę na 360 na Xbox One/Series, załóżmy na sklepiku w Węgrzech to nie odpalicie jej na tym samym koncie na 360, które ma ustawione inny region na tej konsoli. Taka ciekawostka, pewnie oczywista dla innych, ale jednak. No ale pewnie to tylko ja jestem tak pojebany, żeby odpalać w obecnych czasach poczciwą 360.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie te gierke JSR znalazlem na starym Marketplace, na nowym pokazywala sie niedostepna do zakupu. Czy kupujac ja przez stary, majac region PL, bedzie oki i w takim razie jaki jest haczyk ze na jednym Marketplace jest a na "nowym" drugim juz nie? Mam ochote zagrac w normalnej jakosci w JSR, niedlugo Callisto czy RE2 Remake i specjalnie m.in. dla tej gierki bym kupil konsole wiec dobrze sie upewnic :)

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Bud napisał:

Czy kupujac ja przez stary, majac region PL, bedzie oki i w takim razie jaki jest haczyk ze na jednym Marketplace jest a na "nowym" drugim juz nie?

Mam JSR kupione przez Marketplace i na XSX normalnie wyświetla się w bibliotece do pobrania i grania. Ez, jest niedostępna tylko w nowej witrynie, także śmiało bierz na Marketplace na swoim koncie i heja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak juz tak bardzo odgrzebalem stary temat na nowo, to dopytam: cos z ery Dreamcasta mozna jeszcze wyhaczyc dobrego, chociazby tym "trikiem" ze starym Marketplace? Widze jest tylko Crazy Taxi ale niestety jedynka, Soul Calibur dwojka, ale brak z kolei jedynki... O gierki PSXowe nawet nie pytam oficjalna droga :) Za to widze takie ciacho: https://www.xbox.com/pl-PL/games/store/resident-evil-code-veronica-x/BQW8J8XM62JW/0001 - moj jedyny nieskonczony Resident (problemy z amunicja nierozkminonione w wieku 14 lat za czasów DeCeka :/

 

Czy w przypadku takich gierek mozna liczyc na jakis graficzny update, czy raczej cieszyc sie ze w ogole mozna je w HD ograc?

 

Do pełni szczescia, tj. zakupu XSS do ogrania ww. gierek brakuje mi jeszcze RE2 REMAKE oraz niedlugo Callisto i RE4 - majac konsole bez napedu jestem skazany na kupno tych gierek jedynie w pelnej, pewnie niemalej cenie przez Marketplace, czy sa jakies inne opcje? Widzialem kiedys kiedys jakies lewe konta, ale to pewnie zaraz mi konsole zablokuja (o ile jeszcze takie cos w ogole funkcjonuje) - czy te kody ktore widze wisza np w sklepie Eneba sa legitne, dostaje sie po prostu klucz zamiast jakichs kont?

Edytowane przez Bud
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Bud napisał:

Do pełni szczescia, tj. zakupu XSS do ogrania ww. gierek brakuje mi jeszcze RE2 REMAKE oraz niedlugo Callisto i RE4 - majac konsole bez napedu jestem skazany na kupno tych gierek jedynie w pelnej, pewnie niemalej cenie przez Marketplace, czy sa jakies inne opcje? Widzialem kiedys kiedys jakies lewe konta, ale to pewnie zaraz mi konsole zablokuja (o ile jeszcze takie cos w ogole funkcjonuje) - czy te kody ktore widze wisza np w sklepie Eneba sa legitne, dostaje sie po prostu klucz zamiast jakichs kont?

 

No niestety, w przypadku takich nowości jak Callisto, szczególnie jeśli planujesz grać na premierę, trzeba się przygotować na pełną cenę. Ale niewykluczone, że dość szybko na Enebie i tym podobnych wyskoczą tanie wersję z innych regionów.

 

Zaś jeśli chodzi o RE4 i RE2, to tak jak napisał Inch możesz je kupić za kilka/kilkanaście zł i aktywować przy wykorzystaniu argentyńskiego VPNa. Sam w ten sposób kupiłem chociażby Wiedźmina 3 GOTY (chyba 5 czy 10 kosztował) i złotą edycję Metro Exodus.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.10.2022 o 08:10, drozdu7 napisał:

Czy żeby zagrać w Dragon Age Początek z dubbingiem muszę zakupić płytę w wersji PL? Będzie to działać? 

Bo to co jest w abonamencie jest English kurde. 

 

I drugie pytanko, czy Resonance of Fate trafiło wkoncu do wstecznej? 

 

Pierwszy AC oraz Fallout 3 są w angielskiej wersji językowej pomimo tego, że mam płyty PL. Nie wiem jak Dragon Age ale chyba jest w GP w grupie gierek od EA. Taki Dead Space ma polskie napisy.

Tak więc na dwoje babka wróżyła ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...