Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, byłoby ciekawie. O ile wątpię, żeby zmienić się miało cokolwiek w dotychczasowym sposobie dostarczania gier 3rd party do XGP (AAA z opóźnieniem, AA i indyczyna czasem na premierę) tak zastanawiam się jak ostatecznie wpłynie to na paradygmat tytułów 1st party - czy częściej będziemy widzieć gry always online GAAS albo w formie epizdów? Wiadomo, że Święta Trójca będzie raczej stała w formacie, ale co z resztą ekip? W kościach czuję, że Everwild śladem SoT będzie grywalne w pojedynkę jedynie w teorii, a Perfect Dark od początku temperuje oczekiwania mówiąc o czymś mniejszego formatu.

 

No ciekawie się dzieje, ciekawie, bo precedensową sytuacją w konsolowie jest platforma związana bardziej z usługą, niż samym sprzętem.

Odnośnik do komentarza

No siłą rzeczy będą celować w gry w które pograsz więcej niż 20h ale mniejsze projekty też pewnie się trafią. 

 

Ja ten abonament traktuję tak samo jak netflixa, opłacam raz na jakiś czas jak wyjdzie fajna premiera. Opłacałbym regularnie gdybym grał tylko na xboxie. jednak jak ktoś trzyma się tylko jednej platformy myślę ,że oferta jest ok. Dla graczy którzy grają na PC, Xboxie, PS i Nintendo nie jest to atrakcyjna oferta żeby opłacać regularnie. Chyba ,że ktoś ma sporo hajsu i mu nie szkoda opłacać jak nie korzysta. 

Odnośnik do komentarza

Patrząc na przykładzie forum to są dwa obozy:

  • nabiłem 3 lata XGP za grosze
  • płacę jednorazowo aby ograć interesującą mnie grę

Z drugiej sam czaję się na promocję, bo nawet jeśli (przykładowo) mogę przedłużyć usługę o 4 miesiące za niecałą stówkę (lowcygier.pl) to mimo wszystko wystarczy jeden czy dwa interesujące mnie tytuły aby już mi się opłacało. Także ktoś z głową na karku dobrze wycyrklowal jak zachęcić ludzi do abo. :reggie:

Odnośnik do komentarza

Ale czasem te gierki aaa to wpadają bardzo szybko jak np. metro exodus czy rage 2 i w sumie nie wiadomo czy kupować na premierę (akurat te 2 kupiłem :(. Zaraz będzie też np. hitman 3 i to samo, gierka na bank będzie w gpu ale tutaj jestem fanem serii więc raczej nie wytrzymam. 

Odnośnik do komentarza

Myślę że można śmiało założyć że prawie każda gra M$ będzie w większym lub mniejszym stopniu będzie "grą usługą". 

 

Ponieważ już teraz prawie wszystkie ich gry jakoś tam są rozwijane są  po premierze, nawet taki Crackdown 3 zanim ucięto wsparcie dostał kilka małych dodatków do kampanii.

 

Co oczywiście nie jest złe bo patrząc na to jak wciąż lata po premierze miliony ludzi gra dalej w gry takie jak Halo, SoT, Forza czy Gearsy to widać że ludziom się to podoba, bo inaczej by nie grali i widać że w przypadku gier MS model ten im się sprawdza i robią go dobrze.

 

Co do porównań do Netflixa to ostatnio oglądałem ciekawy materiał

i widać że Microsoft chce zrobić to samo co Netflix,  czyli zdominować rynek zanim ten na dobre się ukształtuje i zanim inni poważni gracze  jak Google, Amazon czy Sony zdążą się ogarnąć i podnieść rękawice.

 

Dlatego Spencer gra tak agresywnie i chce zalać nas autorskimi produkcjami  od studiów wewnętrznych (stąd tak ogromne inwestycje w studia first party) i ogarnąć współpracę z największą liczbą wydawców zewnętrznych (jak EA) zanim ci otworzą własną usługę lub zostaną wchłonięci przez konkurencję. Netflixowi do końca się to nie udało bo o ile co prawda zachował pozycje lidera, to gdy inni giganci zobaczyli w tym pieniądze drzemiące w tego typu uslagach, to rynek się rozczłonkował i powstało mnóstwo innych konkurencyjncyh serwisów streamingowych walczących o klienta jak Disney+, Amazon Prime czy HBO Go. No ale Netflix nigdy nie miał i nigdy będzie miał takiego kapitału jak Microsoft i nigdy nie mógłby sobie pozwolić na kupienie takiej np. Bethesdy za kilka miliardów ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, ASX napisał:

Myślę że można śmiało założyć że prawie każda gra M$ będzie w większym lub mniejszym stopniu będzie "grą usługą". 

 

Ponieważ już teraz prawie wszystkie ich gry jakoś tam są rozwijane są  po premierze, nawet taki Crackdown 3 zanim ucięto wsparcie dostał kilka małych dodatków do kampanii.

 

Co oczywiście nie jest złe bo patrząc na to jak wciąż lata po premierze miliony ludzi gra dalej w gry takie jak Halo, SoT, Forza czy Gearsy to widać że ludziom się to podoba, bo inaczej by nie grali i widać że w przypadku gier MS model ten im się sprawdza i robią go dobrze.

 

Co do porównań do Netflixa to ostatnio oglądałem ciekawy materiał

i widać że Microsoft chce zrobić to samo co Netflix,  czyli zdominować rynek zanim ten na dobre się ukształtuje i zanim inni poważni gracze  jak Google, Amazon czy Sony zdążą się ogarnąć i podnieść rękawice.

 

Dlatego Spencer gra tak agresywnie i chce zalać nas autorskimi produkcjami  od studiów wewnętrznych (stąd tak ogromne inwestycje w studia first party) i ogarnąć współpracę z największą liczbą wydawców zewnętrznych (jak EA) zanim ci otworzą własną usługę lub zostaną wchłonięci przez konkurencję. Netflixowi do końca się to nie udało bo o ile co prawda zachował pozycje lidera, to gdy inni giganci zobaczyli w tym pieniądze drzemiące w tego typu uslagach, to rynek się rozczłonkował i powstało mnóstwo innych konkurencyjncyh serwisów streamingowych walczących o klienta jak Disney+, Amazon Prime czy HBO Go. No ale Netflix nigdy nie miał i nigdy będzie miał takiego kapitału jak Microsoft i nigdy nie mógłby sobie pozwolić na kupienie takiej np. Bethesdy za kilka miliardów ;)

 

 

 

Tutaj też tak będzie tj. inni wydawcy też będą wrzucać swoje gierki na inne platformy. Zresztą już tak jest np. ps now. Ale tak jak piszesz, ms chce zgarnąć dominującą pozycję, coś jak steam na pc. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

PS Now to nie jest jakiś lewy serwis i Sony jest gotowe aby podjąć rękawicę. Zwłaszcza, że Netflix jako firma istniał przed streamingiem, więc wyrobił sobie jakąś pozycję na rynku. No cóż, zobaczymy co z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

PS Now to nie jest jakiś lewy serwis i Sony jest gotowe aby podjąć rękawicę. Zwłaszcza, że Netflix jako firma istniał przed streamingiem, więc wyrobił sobie jakąś pozycję na rynku. No cóż, zobaczymy co z tego będzie.

U sony to nastąpi w większym stopniu wtedy gdy hardware zacznie mieć mniejsze znaczenie tj. konkretnie jego sprzedaż. Sami zresztą o tym mówili, że im się to nie opyla obecnie. A jeszcze przy nowych cenach gier to już w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Czoperrr napisał:

Możliwe, że stąd te pogłoski o przejęciu SEGI. Fajnie by było, gdyby ich całe portfolio trafiło do passa.

Przejęcie Segi jest imo mało realne - gierkowa spółka jest zależna, a główny holding to gigant, który ma pod sobą studio filmowe, firmę od pachinko itp. Z ZeniMaxem sprawa była prostsza, bo podlegały im spółki stricte gierkowe, do tego bardziej atrakcyjne dla przeciętnego xboksowca niż cokolwiek w katalogu Segi i im podległym.

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, eskopado said:

Przejęcie Segi jest imo mało realne - gierkowa spółka jest zależna, a główny holding to gigant, który ma pod sobą studio filmowe, firmę od pachinko itp. Z ZeniMaxem sprawa była prostsza, bo podlegały im spółki stricte gierkowe, do tego bardziej atrakcyjne dla przeciętnego xboksowca niż cokolwiek w katalogu Segi i im podległym.

 

Wiem o tym, miałem na myśli umowę na mocy której całe portfolio SEGI trafiłoby do Gamepassa na zasadzie podobnej do EA Play, nie o wykupieniu firmy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...