Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, 20inchDT napisał:

Nie no kurwa, brak mi słów. Ludzie na PC będą sobie grali za friko np. w forzę, a na konsoli trzeba bulić 120$, pomimo że gra się na tych samych serwerach.

#4theplayer

 

Ekonomicznie zrozumiały ruch, bo Gold zrównuje się ceną z Gamepassem i więcej ludzi przerzuci się na gamepassa. 

 

Ale dla graczy to maksymalnie chuyowa zagrywka, raz że tak jak piszesz na PC nie trzeba płacić w ogóle, dwa że jak ktoś będzie chciał grać online na konsoli ale nie będzie zainteresowany Gamepassem to zostanie to zostaje mu tylko bardzo drogi Gold

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, eX4cT_PL napisał:

Przecież to typowa zagrywka żeby ludzie brali Ultimate, cena Ultimate zrównała się z Goldem, wiec jaki jest sens Golda?

Przede wszystkim nie jest to prokonsumencki ruch, jak chcą upierdolić golda to po prostu mogli go zlikwidować, a tym co mieli tylko golda dać GPU na okres na jaki został im gold i najważniejsze to wyciągnąć gry F2P za paywalla jakim bym wymagany gold do fortnajcików, itp.

Nikt by się nie przypierdolił, a zyskali by na tym więcej niż przymuszając niezdecydowanych ludzi do przejścia na Gamepass.

 

Pięknie im żarło PRowo no to musieli coś odwalić

comment_FLjJAiUDsICyWxn4XPPfWDamKlVT4VcH

 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Figuś napisał:

Przede wszystkim nie jest to prokonsumencki ruch, jak chcą upierdolić golda to po prostu mogli go zlikwidować, a tym co mieli tylko golda dać GPU na okres na jaki został im gold i najważniejsze to wyciągnąć gry F2P za paywalla jakim bym wymagany gold do fortnajcików, itp.

Nikt by się nie przypierdolił, a zyskali by na tym więcej niż przymuszając niezdecydowanych ludzi do przejścia na Gamepass.

 

Pięknie im żarło PRowo no to musieli coś odwalić

comment_FLjJAiUDsICyWxn4XPPfWDamKlVT4VcH

 

 

Oczywiście ze tak, ja ich w żaden sposób nie usprawiedliwiam, za każda zagrywkę przeciwko graczom, każdej firmie, należy się karny k****, co tylko w przypadku 12 miesięcy? Wychodzi na to ze w cenie 6 miesięcy można mieć 12 miesięcy golda? Jaki jest s tym sens? Chcą zostawić graczy przy sobie na dłużej?

Zaczeli zdobywać ludzi to będą powoli kręcić na nich bata, tylko patrzeć jak zniknie możliwość transferu golda na Ultimate.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, 20inchDT napisał:

Nieważne czy ktokolwiek tutaj nie ma gpu.

 

Ja nie mam. Planowałem szybką przesiadkę na konkurencję, więc niezbyt mi zależało na biciu XGPU na sprzęcie który w 2021 ma problemy z 1080p/30. Teraz XGP miewam dla poszczególnych gier i taka podwyżka boli. Zwłaszcza, że z czasem podskoczy i XGPU. Pytanie tylko czy o 100%.

Odnośnik do komentarza

Jakby MS wprowadził płatny online na PC to równie dobrze mogli by się zwijać z tego rynku na drugi dzień. 

 

Fajnie by się zachowali jakby podnieśli opłaty, ale darmowe gry przestają wymagać opłacania abonamentu tak jak jest to u konkurencji. Z drugiej strony będzie to krzywdzące dla osób które grają głównie w PUBG, fifę, Destiny czy CoDy i nic więcej ich nie interesuje. 

 

Dwa mogli by obniżyć cenę gamepassa na PC skoro ma mieć uboższą ofertę. Płacisz tyle samo a masz mniej gier w ofercie. 

 

Mi to ogólnie rybka bo jest to usługa którą będę kupował w okolicy interesujących mnie premier ale tym ruchem zwiększyli by popularność usługi na PC. I była by to jakaś konkurencja dla steam. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, eX4cT_PL napisał:

Przecież to typowa zagrywka żeby ludzie brali Ultimate, cena Ultimate zrównała się z Goldem, wiec jaki jest sens Golda?

A mając duża bazę Ultimate MS ma czym walczyć w staraniu się o gry w ich usłudze.

 

48 minut temu, dee napisał:

No w sumie nie wiem po co obecnie komus Gold w tej postaci potrzebny. Powinni dawno to zaorać i zrobić tylko jakiś podstawowy abonament dla chcacych grac online bez żadnych wygłupow z dodawaniem giereczek. A chcesz  giereczki to masz GP.

 

Też myślę, że to jest taka zagrywka aby ludzie przeszli masowo na GPU. Być może ktoś popatrzył na statystyki, z których wynikało że jest duża część graczy, która nie chce przejść na to dobro jakim jest GPU więc trzeba im w tym pomóc ;) Nie koniecznie statystyki te muszą obejmować nasz rynek. Po jakimś czasie mogą oznajmić graczom, że w związku z tym, że gracze SAMI chętniej sięgają po GPU Gold zostanie zlikwidowany. Wtedy ciężko będzie zarzucić M$ to, że przymusza graczy do przejścia na GPU.

 

Sam GPU pewnie też za jakiś czas podrożeje skoro M$ zabezpiecza się tym, że można sobie tylko do trzech lat go dobić. Jak plotki się potwierdzą to dodadzą jeszcze gry od UBI, co może uzasadniać podwyżkę ceny abonamentu. Przez chwilę będzie fajnie, a potem zacznie odpadać EA Play i gierki od UBI przy czym cena pozostanie taka sama. Graczom rzuci się na osłodę kilka mocniejszych tytułów, a w dalszym terminie jakość gierek może spadać w dół. Coś jak z contentem Netflixa - sam nie oglądam ale czytałem, że polska oferta wypada jako jedna z gorszych pod tym względem... 

 

GPU mam dobite na trzy lata do przodu + 7 miesięcy w zapasie, bo kupiło mi się za dużo EA Play + miałem promocję na 3 miesiące GPU przy zakupie konsoli ;) I tak jakoś od 2018 r. staram się być na bieżąco z limitem 3 lat do przodu. W sumie to nie wiem po co, bo przez dużą część czasu Xbox tylko zbierał kurz, a ja grałem na PS4. Może w tej generacji się to odwróci ale póki co, to większość hitów z GPU miałem dawno ograne albo mnie nie interesowało. Nie mówiąc już o graniu online.

 

Co do tej "mocnej" oferty GWG to mam wrażenie, że to jakiś żart... Niby fajnie, bo to 5 tytułów, które swego czasu zdobyły dobre oceny ale kiedy to było?! Próbowałem kiedyś po latach grać w residenta i zacząłem od części zero, bo chciałem iść chronologicznie. Grafika i sterowanie skutecznie mnie od tego pomysłu odwiodło. Gears 5? Jest w GPU i aż tak mnie nie wkręcił. Oczywiście może się to komuś podobać. Lost Planet 2 - grałem 10 lat temu w demo jedynki, które tak sobie wspominam. Może dam grze drugą szansę. Ten Indiana Jones jest grywalny jak na dzisiejsze standardy? Przy okazji zapowiedzi nowej części myślałem o tej gierce (a właściwie o jej demie), w które grałem jeszcze w liceum. Ta Dandara to nie mój klimat ale gierka względnie świeża. No wszystko fajnie, wielkie hity ale 10 i więcej lat temu. Dodatkowo w większości ograne przez starych graczy, a nowych mogą odrzucić archaizmy. Dziwię się tej polityce M$ choć może gdzie na jakimś dziwnym rynku ktoś nadal gra na pierwszym xboxie i jest bardzo zadowolony z takiej oferty ;)

Odnośnik do komentarza

 te złodziejskie abonamenty za granie online to relikty przeszłości, niespotykane nigdzie indziej z wyjątkiem konsol i prędzej czy później M$, $ony i Nintendo będą musiały z nich rezygnować. 

 

Liczyłem na to że Microsoft zrobi to pierwszy, wpisaloby się to w ich politykę traktowania pc, chmury i konsol jako jednego spójnego ekosystemu. Ale niestety to właśnie gracze tacy jak my głównie konsolowi są najbardziej ruchami w tym układzie, bo tylko na konsolach trzeba płacić za coś co normalnie powinno być za darmo. 

Nie zrekompensuje tego kilka starych gier dodawanych do games with Gold co miesiąc.

 

Mimo iż sam mam gamepass Ultimate doładowany 3 lata do przodu to uważam że wymaganie opłat za granie po sieci jest w 2021 niedorzeczne, a podwyżka cen to już skandal.

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

 te złodziejskie abonamenty za granie online to relikty przeszłości, niespotykane nigdzie indziej z wyjątkiem konsol i prędzej czy później M$, $ony i Nintendo będą musiały z nich rezygnować

 

tak, tak będzie  :kaz::xboss::reggie:

 

kasa się zgadza, nikt z tego nie zrezygnuje 

 

Między Goldem a XGPU jest teraz 15zł różnicy gdzie XGPU dorzuca 400 gier, granie w chmurze, granie na pc/konsoli/androidzie, EA Access i kilka innych bonusów.

Jaki jest sens branie Golda teraz, paczka fajek miesięcznie mniej i zielony raj wita.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...