Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, BrandonLee_z_TheCrow napisał:

Myślę, że to wszystko mogło pięknie zadziałać, gdyby zrobili po prostu pół-otwarty świat i zwyczajny looter-shooter, coś jak Control. 

Ta cała masa side-questów, system rpg i dodatkowe mechaniki to zbędne popierdółki, z których nikt nie korzysta (nie mówiąc już o beznadziejnym skradaniu). 

Gdyby zrobili mniejszą grę, a potem kilka dodatków do niej. To by było. 

 

No ale teraz możemy gdybać. Ważne, żeby zarząd wziął się w garść. 

 


zadania poboczne w Cyberpunku to popierdółki? Są tak samo zaawansowane jak główny wątek. Głównie przez nie wydłuża mi sie czas gry w CP. Tutaj Redzi nie ściemniali. Z zadaniami pobocznymi poszłi „All In”

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, lpcl napisał:

Jasne ale w obecnych czasach dostępu do internetów to też nie pisz mi, że trzeba być jakimś wybitnym ekspertem. Oczywiście gra miała dużo szumu medialnego ale co was urzekło? Krzysiek Ibisz? 

 

Pamiętaj jednak że jak wchodziłeś na metacritic to na stronie głównej Cyberpunk 91%(teraz jest trochę niżej). Spływ recenzji w wersji na konsolę dopiero był w poniedziałek, czyli 4 dni po premierze. Czy można porównać sytuację z Shadow od Mordor z PS3. No wg. mnie nie. Cyberpunk na razie nie jest grą multigeneracyjną, bo wersji na PS5 oficjalnie nie ma. To co jest to wsteczna kompatybilność. Gra była zapowiedziana docelowo na PS4! Wersja na PS5 jest zapowiedziana od niedawna. 

Odnośnik do komentarza

 

Po cyberpunkowym wstydzie caly czas aktualne. Co za kompromitacja xD I tylko zal mi ludzi ludzi ktorzy swoja prace wykonali wzorowo bo nie wszystko w tej grze jest zepsute. No ale wszystko co dobre juz na wieki wiekow zostalo zalane gownem. Ja nie wiem czy to faktycznie ten zarzad to taka banda spierdolin czy o co chodzi. Na przykladzie pc, wypuscili jednego patcha, do tego jakies mody i juz gra dostaje wiecej klatek, nawet jakies bugi zalatane. To jak to jest, gracze potrafili naprawic poprawic gre w 4 dni a cdp nie potrafilo tego zrobic przez kilka miesiecy crunchu? Chyba ze oni zaczeli faktycznie tworzyc ta gre w lutym to wiele tlumaczy.

 

Mam nadzieje ze wjedzie dzisiaj ten patch bo do platyny brakuje mi prawie tylko ukonczenia zbugowanych misji XD tak wiem, jest w tym heroizm

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, drozdu7 napisał:

Ale ja absolutnie nie mam nic do ludzi którym gra się dobrze, bo ja jestem przekonany że pod warstwą tego guwna jest dobra gra. Ale ja tylko piję do wersji na 8 generację, mnie pc nie interesuje. Nic mi poza skalę nie wyjebalo. Tylko jakieś standardy muszą być, gra ma działać stabilnie, jeśli nie to piekło jakie ma teraz Cdp jest jak najbardziej na miejscu 

Spoko, mnie bardziej chodzi o nie popadanie w jakieś skrajności. W końcu cdp dostarczył jedną z gier poprzedniej generacji, firma z pl, więc ich też nie skreślam. Niech dostają po dupie bo zasłużyli. 

Odnośnik do komentarza

Nie no, nie przesadzajmy. 

Keanu to aktor, który najlepsze lata ma za sobą. Jeśli aktor z "Adwokata Diabła" czy "Matrixa" wystąpił w czymś takim jak netflixowe "Knock, knock", to znaczy, że jego kariera zaliczyła spory regres. Dzięki grze przypomniał o sobie i, nawet jeśli w tle jest atmosfera ekonomicznego skandalu, to akurat jemu wszystko to aż tak nie zaszkodzi. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Czoperrr napisał:

Może powinni jak ludzie zrobić grę na Unreal Engine zamiast wymyślać koło od nowa?

 

No właśnie. Może by na tym silniku chodziła lepiej. Już nawet takie firmy jak square-enix odpuszcza zabawę w silniki i przerzuca się na unreal.

Jedyny minus tego rozwiązania to fakt że trzeba było by się podzielić zyskami.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Observer napisał:

A może to jest po prostu gra w grze, wyższy poziom interakcji - chcieliśmy grę o świecie w którym rządzą wielkie korporacje, więc i my kupując grę zostaliśmy wyruchani przez wielką korporacje.

 

Też już o tym tu pisałem - gra tak bardzo meta, że przeniosła hakowanie i glitche na świat rzeczywisty :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ta historia to piękny kwiatek dla prawicy: "polska firma, która sprzeniewierzyła się polskim zasadom, robiąc grę pełną seksu, rozpusty i wynaturzeń. Spotkała ją zasłużona kara. Jak w biblijnej przypowieści o narodzie wybranym, co to zaczął oddawać hołd złotym cielcom". 

 

Jest też druga wersja: "w historii wyszły bardziej zabugowane gry, ale to właśnie CD Projekt zostało wycofane z PS Store. Cała historia świata to spisek przeciwko Polsce. Ale my się nie damy. Jesteśmy niezłomni".

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, stoodio napisał:

 

Tajemnicą poliszynela jest, jak taki potworek przeszedł pozytywnie przez proces certyfikacji.

Proces certyfikacji nie polega na sprawdzeniu czy gra ma bugi funkcjonalne. W kwestiach funkcjonalności ma się odpalać i być jako tako grywalna. Certyfikacja to w głównej mierze spełnienie wymogów Sony/MS/Nintendo/Apple/Google w kwestii bezpieczeństwa użytkownika i jego sprzętu oraz poprawne komunikowanie użytkownikowi wszelkich akcji czyli np. czy gra dobrze radzi sobie z pokazywaniem wszelkich komunikatów sytemowych lub czy pokazuje poprawne komuniakty w grze jak gra ma aspekt multi, czy nie brickuje konsoli czy nie sprawia, że użytkownik traci połączenie z internetem z dupy itp. Dlatego w szeroko pojętym QA jest kilka działów jak FQA, CQA czy Compat - każdy z nich zajmuje się innymi błędami w danym oprogramowaniu dlatego FQA ma w dupie błędy z brakiem komunikatów sytemowych, a CQA (odpowiadający za certyfikacje) ma gdzieś bugi performance bo od tego jest FQA. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Absolem napisał:

Sony pierwsze pokazało im fucka bo usuneli to nawet ze sklepu. Jak znam Spencera gra zaraz będzie w game passie i wszyscy będą szczęśliwi. 

Wątpię że gra szybko trafi do GP, według SteamSpy już ponad 10 milionów kopii poszło tylko na Steam, nie są aż w takiej kropce żeby zdecydować się na taki ruch. A wrzucanie niepołatanej wersji do GP to zły pomysł. Gra trafi do GP, ale nie wcześniej niż po nextgenowym patchu i ponad rok po premierze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...