Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Redzi reklamowali grę jako action-adventure, open world, sandbox i rpg więc jakieś próby odwracania uwagi że to nie jest sandbox jest śmiechu warte, skoro sami Redzi tak gre opisywali. Zresztą nawet jakby nigdy gry nie określali w ten sposób, to nie znaczy że to...

 

 

...byłoby akceptowalne bo ktoś napisze że "tO nIe JeSt GtA". Gra ma spierdolony stan techniczny i żenujące rozwiązania jak policja lub to powyżej, a to jakiego jest gatunku tego nie usprawiedliwia. Skoro zrobili grę w otwartym mieście, to otwarte miasto powinno działać i do gier z otwartym miastem jak GTA jest porównywane. A to ze sami nazywali grę sandboxem to tylko wisienka na czekoladowym torcie jaki dostarczyli.

 

Edytowane przez Observer
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Definicja z wiki raczej wskazuje na RPG

Komputerowa gra fabularna (ang. computer role-playing game, w skrócie cRPG[1]) – gatunek gier komputerowych, w którym gracz kontroluje bohatera (lub drużynę) poruszającego się po najczęściej fikcyjnym świecie. Często gracz tworzy własną postać, określając jej cechy i wygląd zewnętrzny. W trakcie rozgrywki można pomagać postaciom niezależnym i zabijać przeciwników, dzięki czemu awansuje się na kolejne poziomy i zdobywa nowe umiejętności. Komputerowa gra fabularna może rozgrywać się w różnych konwencjach, np. fantasy, science fiction czy steampunk.

A GTA to może być np.

 
   

Fabularna gra akcji (ang. action role-playing game, action RPG) – odmiana komputerowych gier fabularnych, w których system walki został zapożyczony z gatunków gier akcji[1].

Zanikanie różnic pomiędzy gatunkami

Niektóre fabularne gry akcji zmniejszają wpływ statystyk bohatera tak bardzo, że zaczynają być uznawane za przygodowe gry akcji, natomiast niektóre przygodowe gry akcji (na przykład Grand Theft Auto: San Andreas) zaczęły dodawać atrybuty opisujące właściwości kierowanego bohatera. Przygodowe gry akcji, które nie opisują możliwości bohatera za pomocą statystyk (włączając serię The Legend of Zelda poza Zelda II: The Adventure of Link) są czasem również określane fabularnymi grami akcji, chociaż taka klasyfikacja nie jest w pełni poprawna (wynika to z faktu że termin ten pierwotnie powstał do opisania tego typu gier, ale się nie przyjął po czym został zapożyczony do opisu wyżej wymienionego typu gier). Zarówno fabularne gry akcji, jak i przygodowe gry akcji są mocno ze sobą powiązane.[potrzebny przypis]

 

Jak gracie w to jak w GTA to sami psujecie sobie odbiór gry. Ja nie miałem np. na karku policji ani razu, co nie zmienia tego że jest całkowicie zjebana, tak jak inteligencja ludzi na drogach i przechodniów. No ale patrząc na ogrom detali tego świata to trochę się nie dziwię, jakby jeszcze to dopracowali to :banderas:

Edytowane przez GSPdibbler
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Niezłe fikoły zaczynają tu odchodzić - najpierw gamingowy victim blaming bo konsolowców popierdoliło że zachciało im się kupować gierkę wydaną i promowaną na potęgę na ich konsole. Teraz wystarczy nie prowokować policji i problem ze zjebaną mechaniką policji znika xd Mnie np. mierzi nieprzemyślany i niezbalansowany skill tree oraz wydmuszkowe iluzoryczne wybory (jak na rpga), ale wystarczy przecież nie dawać żadnych pkt w skille i udawać że nawet jakbym miał wybory to i tak bym grał jak teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, PiPoLiNiO napisał:

Dziwię się, że skoro sony wycofało grę, co znaczy, że jest z nią gorzej niż źle, to jeszcze są na tyle głupie jednostki aby bronić tego tworu. Ja dziękuję Bogu, że Microsoft zrobił mi zwrot kasy.
 

Przepraszam ze pomimo błędów podoba mi się gra.

 

2 minuty temu, eskopado napisał:

Niezłe fikoły zaczynają tu odchodzić - najpierw gamingowy victim blaming bo konsolowców popierdoliło że zachciało im się kupować gierkę wydaną i promowaną na potęgę na ich konsole. Teraz wystarczy nie prowokować policji i problem ze zjebaną mechaniką policji znika xd Mnie np. mierzi nieprzemyślany i niezbalansowany skill tree oraz wydmuszkowe iluzoryczne wybory (jak na rpga), ale wystarczy przecież nie dawać żadnych pkt w skille i udawać że nawet jakbym miał wybory to i tak bym grał jak teraz.

 

Ja nie napisałem że nie ma problemu z policją itd. czytaj ze zrozumieniem. I rozumiem że zagrałeś minimum dwa razy żeby wiedzieć że w grze dialogi na nic nie wpływają? I skille z tego co widzę mają często opcje dialogowe w rozmowach, ale spoko gram dopiero początek, może pozniej jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Ocelot napisał:

Może niech ten lemming z góry napisze jak dokładnie w to grać żeby było ok.

Srak. Jak ci sie nie spodobało to nie graj, co mnie obchodzi twoje odczucie?

Czyli te wszystkie 10 i 9 od recenzentów rozumiem kupione tak? Jak zawód roku (TLOU 2) dostawał takie oceny to hurra, super gra, jak Cyberpunk to uuuu lipa panie, recenzenci schodzą na psy. Ja wiem ze na starych konsolach chodzi jak gówno, ale na pc bawię się dobrze.

I czekam na porównanie Fallout new Vegas z gta 4. No bo to kurwa logiczne.

Edytowane przez GSPdibbler
Odnośnik do komentarza

(pipi)a to tak jakbyś kupić najszybszy samochód na rynku. Fajnie. Zapierdala. Jest super. A że od czasu do czasu się wyłączą światła w nocy albo przestaną działać wycieraczki podczas deszczu? Przecież wciąż jeździ i to najszybciej na rynku! Radio znów nie działa? Nie szkodzi, posłuchaj tego za(pipi)istego dźwięku silnika. Czy pisałem już że to najszybszy samochód na rynku i wciąż jeździ? O, znów mi się bagażnik nie domyka. Nieważne przywiąże go sznurkiem ale ważne że samochód jest wciąż najszybszy na rynku!!!!!!

A i dodam tylko że producent samochodu w broszurze zapewniał że wszystko działa jak należy, a w samochodzie będzie też lodówka, lokówka i deska do prasowania, a niestety okazało się że nic z tych rzeczy nie ma, a lodówka polega na otwarciu okna z tyłu ale samochód wciąż ZA-PIER-DALA.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, WisnieR napisał:

(pipi)a to tak jakbyś kupić najszybszy samochód na rynku. Fajnie. Zapierdala. Jest super. A że od czasu do czasu się wyłączą światła w nocy albo przestaną działać wycieraczki podczas deszczu? Przecież wciąż jeździ i to najszybciej na rynku! Radio znów nie działa? Nie szkodzi, posłuchaj tego za(pipi)istego dźwięku silnika. Czy pisałem już że to najszybszy samochód na rynku i wciąż jeździ? O, znów mi się bagażnik nie domyka. Nieważne przywiąże go sznurkiem ale ważne że samochód jest wciąż najszybszy na rynku!!!!!!

A i dodam tylko że producent samochodu w broszurze zapewniał że wszystko działa jak należy, a w samochodzie będzie też lodówka, lokówka i deska do prasowania, a niestety okazało się że nic z tych rzeczy nie ma, a lodówka polega na otwarciu okna z tyłu ale samochód wciąż ZA-PIER-DALA.

Bardzo inteligentne porównanie.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Labtec napisał:

a nie na retro konsolach z 2013, sorry

Aha no pewnie, nextgeny dostępne od dwóch miechów, dodatkowo prawie każdy ma mocny PC, więc te 150mln użytkowników niech się pier.doli i nie oczekuje ze cokolwiek dobrego wyjdzie na ich konsole, napewno nie taki moloch jak Cyberpunk. Tam gdzie kończą się technicznie dopracowane światy np Rdr2, Spidermana itp tam swiat CP sie dopiero zaczyna. 

Ja jednak myślę ze na stare "retro" konsole zobaczymy jeszcze graficzne masakratory. 

 

I absolutnie możesz lubić Cyberpunka, ale nie dziw się ze inni są wkurwieni. Mówię to oczywiście z pozycji teoretyka, który gry nie kupił i jestem z tego powodu jednak zadowolony. Bo mnie śmieszne glicze to by wkurwiały, a skupianie się na głównym wątku, żeby sobie nie scrashowac gry w pobocznych misjach to chyba nie o to chodzi. I ciągle mówię o wersjach konsolowych. 

My point is - nie róbmy nagle z konsol 8 generacji śmietnika, tylko dlatego ze partacze nie potrafili swojej gry zoptymalizować, bo niejednokrotnie te konsole wprawiały nas w osłupienie tym co potrafią wygenerować oczywiście mając swoje braki w mocy. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Srak. Jak ci sie nie spodobało to nie graj, co mnie obchodzi twoje odczucie?
Czyli te wszystkie 10 i 9 od recenzentów rozumiem kupione tak? Jak zawód roku (TLOU 2) dostawał takie oceny to hurra, super gra, jak Cyberpunk to uuuu lipa panie, recenzenci schodzą na psy. Ja wiem ze na starych konsolach chodzi jak (pipi), ale na pc bawię się dobrze.
I czekam na porównanie Fallout new Vegas z gta 4. No bo to (pipi)a logiczne.
Porównywać cp2077 do tlou2 ...
I tak poniekąd kupione bo daj poniżej 9 albo broń boże porządnie skrytykuj to zapomnij o kolejnych tytułach przed premierą i dilach reklamowych. Tak że ten.
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, qraq_pk napisał:

Porównywać cp2077 do tlou2 ...
I tak poniekąd kupione bo daj poniżej 9 albo broń boże porządnie skrytykuj to zapomnij o kolejnych tytułach przed premierą i dilach reklamowych. Tak że ten.

No nie wiem, ilośc zadowolych graczy na pc jest wysoka mimo niedopracowania. W komentarzach na gry online też dużo 9 i 10. Albo typu dałbym 10 gdyby nie błędy. Czyli jak poprawią będzie elegancko.

Odnośnik do komentarza
No nie wiem, ilośc zadowolych graczy na pc jest wysoka mimo niedopracowania. W komentarzach na gry online też dużo 9 i 10. Albo typu dałbym 10 gdyby nie błędy. Czyli jak poprawią będzie elegancko.
No. Bo ładna grafika pc wynagradza niedoróbki w wystarczającym stopniu. Na konsolach za to masz rozmazana kupę i chyba można zrozumiec że jak nie ma ładnego opakowania to wszystkie wady rażą jeszcze bardziej.
A jest tego sporo. I tak, wypadałoby dodać normalnie działająca policję skoro już robisz grę w takim klimacie. No po prostu trzeba.

Ja zacząłem misję z tą całą Param i przyzwyczailem się do masy niedoróbek albo je pomijam. Co z tego skoro ciągle mam w głowie że gram w jakąś wersję alpha. Ze w grze nie ma nawet fryzjera? Że żeby zobaczyć jak wygląda jakiś ciuch to muszę go kupić? Że balans skilli jest skopany i można zamienić pistolet w atomowy laser?
Odnośnik do komentarza

JA nie wiem czego ludzie oczekiwali? (wiem dopracowania), że ludzie na ulicach będą nam piątki przybijać i zapraszać na kawę, a policja za wykroczenie zamknie nas na 48h? Jestem graczem starej szkoły i mi pewna umowność w grach nie przeszkadza, ważne żeby był klimacik, dobra historia, ciekawe postacie i to właśnie dostałem od Redów na tacy, tylko takiej trochę zardzewiałej. Ale jak się spoleruje to klękajcie narody.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, qraq_pk napisał:

No. Bo ładna grafika pc wynagradza niedoróbki w wystarczającym stopniu. Na konsolach za to masz rozmazana kupę i chyba można zrozumiec że jak nie ma ładnego opakowania to wszystkie wady rażą jeszcze bardziej.
A jest tego sporo. I tak, wypadałoby dodać normalnie działająca policję skoro już robisz grę w takim klimacie. No po prostu trzeba.

Ja zacząłem misję z tą całą Param i przyzwyczailem się do masy niedoróbek albo je pomijam. Co z tego skoro ciągle mam w głowie że gram w jakąś wersję alpha. Ze w grze nie ma nawet fryzjera? Że żeby zobaczyć jak wygląda jakiś ciuch to muszę go kupić? Że balans skilli jest skopany i można zamienić pistolet w atomowy laser?

No tak, nie ma fryzjera, no ciuchów nie można przymierzyć jak w gta. Dobrze że takich problemów nie mieli gracze ciorający w Baldurs Gate i inne staroszkolne RPG. Mi akurat wisi czy będzie fryzjer i rewia mody. Ludzie pokazywali zdjęcia z bekowymi ubraniami, a można spokojnie prawilnie ubrać się godnie i nie pajacować. Jest wybór.

Odnośnik do komentarza



JA nie wiem czego ludzie oczekiwali? (wiem dopracowania), że ludzie na ulicach będą nam piątki przybijać i zapraszać na kawę, a policja za wykroczenie zamknie nas na 48h? Jestem graczem starej szkoły i mi pewna umowność w grach nie przeszkadza, ważne żeby był klimacik, dobra historia, ciekawe postacie i to właśnie dostałem od Redów na tacy, tylko takiej trochę zardzewiałej. Ale jak się spoleruje to klękajcie narody.

No i spoko, masz wyjątkowo małe wymagania. Nic złego.
A policja mogłaby chociaż spawnowac się za rogiem a nie 2m obok i nie zapominać o tobie po około 10s jazdy. No bo tak to po co są... A już w starej mafii1 policja była super a to była gra bardzo podobna do cp2077. Znaczy że żadne z tego GTA nie było.
Mi np nie przeszkadza że przechodnie są głupi czy że ruch uliczny jest upośledzony. Byłoby miło ale ok to tam pierdoła.

Ale to miasto magicznie wyglada i jestem pod wrażeniem projektu. Zobaczyć to w pełnej krasie to musi być coś.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...