Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie skończyłem akt 1 i to była niezła jazda. Gra jednak mnie wciagnęła i gra się super. Jedna jedyna rzecz, która mi przeszkadza to fakt, że gra się fpp. Czuję się dziwnie jak postacie zwracaja się do ekranu, a mówia do V. A to dlatego, że gracz to nie V, V to określona osoba o określonej osobowości. I wiem na czym polegaja gry RPG, ale w tym wypadku nie mamy całkowitej kontroli nad tym co robi V, jak reaguje, a tym samym ciężko mówić o odgrywaniu postaci. A dajac widok fpp w grze RPG niejako "zmusza" się gracza do bycia ta postacia. Przykład? Totalne załamanie się V jak dowiedział się, że zostało mu kilka tygodni życia (to nie spoiler, bo w każdej recenzji o tym jest). Nie ma opcji przyjęcia tego na chłodno, czy rozwalenie ze złości wszystkiego dookoła. Jako gracz-obeserwator spokojnie to kupuję. Jako gracz będacy postacia no nie, bo chcę mieć nad tym kontrolę. A jak już pisałem, widok fpp implikuje, że ta postacia jestem. Dlatego fpp w rpg jest dla mnie ok jak postać gracza jest tylko jego awatarem jak w Elder Scrolls, nowych Falloutach, czy Might&Magic. Tu zdecydowanie tak nie jest. Oczywiście nie jest to wada, czy bład, po prostu moje przemyślenia na podstawie dysonansu jaki czasem w grze odczuwam. Oczywiście to wszystko jest w odniesieniu do gier rpg, a nie do wszystkich gier ogólnie. W Halo Master Chief też jest określona postacia, ale w Halo widok fpp jest zabiegiem gameplayowym. W Cyberpunku chodziło o zwiększenie immersji, a w moim przypadku efekt jest dokładnie odwrotny

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Czezare napisał:

Cena 104 zł? To mi wygląda na kradzież popełniona przez graczy na twórcach.

 

 

Półtora roku temu to tyle powinna kosztować, a nie 249 zł, to dopiero była kradzież i okłamywanie graczy, bo dostaliśmy produkt niezgodny z opisem i oczekiwaniami, elo.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Faka napisał:

 

Półtora roku temu to tyle powinna kosztować, a nie 249 zł, to dopiero była kradzież i okłamywanie graczy, bo dostaliśmy produkt niezgodny z opisem i oczekiwaniami, elo.

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Wynika z tego, że parafrazując biblijny werset  błogosławieni cierpliwi, bo oni w znakomitą grę grać będą. A tak poważnie to sam bym się wk.urwił, gdyby mi najpierw ktoś zrobił megahype zapowiedzią, a potem w rezultacie brutalny rape na dupie, jak RED-dzi z premierową wersją gry.

Jest stare kociewskie przysłowie: "Jeśli kto raz skłamie to potem choćby sto razy prawdę powiedział to już mu nie uwierzą". Gracze są pamiętliwi. RED-zi może zarobili fhui hajsu, ale zapłacili utratą zaufania graczy i wieeele wody w Wiśle upłynie zanim ją odzyskają. Odbije się to po prostu na następnych grach studia.

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, Czezare said:

Absolutnie się z Tobą zgadzam. Wynika z tego, że parafrazując biblijny werset  błogosławieni cierpliwi, bo oni w znakomitą grę grać będą. A tak poważnie to sam bym się wk.urwił, gdyby mi najpierw ktoś zrobił megahype zapowiedzią, a potem w rezultacie brutalny rape na dupie, jak RED-dzi z premierową wersją gry.

Jest stare kociewskie przysłowie: "Jeśli kto raz skłamie to potem choćby sto razy prawdę powiedział to już mu nie uwierzą". Gracze są pamiętliwi. RED-zi może zarobili fhui hajsu, ale zapłacili utratą zaufania graczy i wieeele wody w Wiśle upłynie zanim ją odzyskają. Odbije się to po prostu na następnych grach studia.

No tak, jak pokazuje przykład Bethesdy, wydawanie niedokończonych produktów skutkuje brakiem zaufania, spadkiem sprzedaży i zniszczona reputacja. Tak? 

Odnośnik do komentarza

To teraz wyobraźcie sobie, że pecetowcy od początku ogrywali tę wersję gry (no, bardziej zbugowaną i bez niektórych rzeczy dorzuconych w 1.5), a rozwiąże się zagadka, dlaczego niektórzy już w grudniu 2020 chwalili tę pozycję.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

I sam gunplay tez super. Mimo ze to RPG i na początku headshoty nie zabijają od razu, to wparowanie do garażu pełnego Maelstromow z shotgunem Tech i wyladowanie serii w klatę miota wszystkimi jak lalkami. Jest git, tym bardziej ze dopiero co Deathloopa przechodziłem i powinienem mieć już dość FPSów.0

 

edit

o, musieli w którymś z patchy dodac stealth camo, ale dobra taktykę korposzpiega teraz można wdrażać :fsg: I ciche headshoty nożem rzucanym z tym głośnym "plask" gdy się wbija.

 

Odnośnik do komentarza

O masakra, ależ ta gra się prezentuje. :obama: Ostre tekstury, wysoka rozdzielczość, 60 klateczek, postaci pełne detali. Dla mnie prawdziwy next-gen, miód na moje oczy.

 

edit: nazbieram screenów i wrzuce któregoś dnia.

Odnośnik do komentarza

W pewnej misji podpinamy się tym łączem osobistym i nagle wyskoczyły te zakłócenia. Po chwili cały obraz zrobił się jakiś dziwny, jakby kaseta VHS się przewijała i obraz z zielonymi plamami. Myślałem, że jakiś wirus w grze mi wgrali albo z motywem chipu, a to chuj, miałem bug po prostu i obraz mi się zlebal haha :)

Jednak pomimo kilku błędów gra jest rewelacyjna. To miasto, klimat, rozbudowa postaci, muzyka. No sztos. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Faka napisał:

A ten, powiedzcie mi, czy coś z ekwipunkiem zrobili? Chodzi mi mianowicie o to, że byle zwykła szmata była czasami lepsza statystykami od poprzedniej, dajmy przykładowo fajny z dizajnem armor kurtka, gdzie już potem znalazłeś lepszy przedmiot i jest to jebnięta sukienka xd


Faka, nie pyerdol, tylko graj - moje najlepsze staty to jeszcze niedawno był ten zestaw :kaz:
PS_App_20210203_105804.thumb.jpeg.24299753fc9be32e045c9033703c1d6f.jpeg

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza

Trzaskam kontrakty dla Reginy prawie do drugiej w nocy, odkrywam nowe dzielnice, NPCe imprezują, piją, sikaja, robią swoje. Wpadają nowe spluwy po każdym rozboju. Ale mnie wciągnęło eksplorowanie tego lore. Naprawde kawał dobrego świata redzi stworzyli, szkoda ze niesmak z premiery vs nadmierny hype zrobiły swoje :(

Odnośnik do komentarza

Szkoda, szkoda, bo gra jest bardzo dobra sama w sobie ale powinna od początku wyjść tylko na nowe konsole. Ogrywałem co prawda na ps4 pro ale momentami nie szlo grać przez spadki płynności no i wszechobecne niedopracowanie w okolicach premiery. Teraz na ps5 to już inna bajka i mimo, że nie da się już wszystkiego w tej grze naprawić to jest o niebo lepiej, zarówno pod względem wizualnym, płynności i błędów. Wrócę by ograć od początku gdy będzie jakas posucha w premierach kiedyś, no bo teraz to jednak ogrom świetnych premier. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...