Skocz do zawartości

PES 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Gram barca z kumplem codziennie ktory gra realem. Nie oslabili zadnych glowek. Gdybym nie zmienil mascherano na mathieu typ by mnie dalej jechal jak szmate biegiem prawa lub lewa strona i wrzutka na banie ktoremus z bbc. Strasznie irytujace. Ja tutaj piekne akcje, bramki tysiaclecia a kolo kontra na bale lub krystyne i moi obroncy nie maja z nimi szans, wrzutka i w 90% wchodzi brama z bani. Jedyna ostoja to pique.

 

Jakies tipy w ustawieniach? Fakt ze po zmianie wyskosci obrony i zageszczeniu w polu karnym jest lepiej , ale dalej jest irytujace ze ja musze nameczyc sie jakas skladna akcja a ten trzy podania i bramka. No i ustawia sie jakos bramkarza zeby bardziej w pole karne wychodzil? Czasem jest wrzutka normalnie na 4 metr a bramkarz zamoast to przeciac czeka jak piz.da az napastnik strzeli z bani

Odnośnik do komentarza

przy rzutach roznych -  obrona ZONAL w menu taktycznym pod krzyzakiem

przy wrzutkach z akcji - wybijac x, wybijanie kwadratem to wiekszy zamach bo chce pilkarz mocniej pilke wyyebac , w obronie w srodku dawac wysokich obroncow, bramkarzem wychodzic na trojkacie

 

powyzsze rady i tak nie zawsze beda skutkowac bo w tej czesci wysocy i silni zawodnicy maja priorytet w walce o glowke,a do tego jak w prawdziwym meczu - wejdzie nam po prostu idealnie dosrodkowanie na glowe i musi wpasc z tego bramka

Odnośnik do komentarza

Wszystko co napisales robie :/

 

No nic, trz3ba po prostu blokowac dosrodkowania , strasznie irytujace to jest. Real ma cale trio silnych i dobrze grajacych z bani napastnikow i koles z tego korzysta na maxa. Oczywiscie nie przegrywam non stop ale wkur.wiajace jest ze np ja strzele 3 bramki a i tak zremisuje bo akirat typowi wyszly wszystkie dosrodkowania i strzelil wszystkie 3 z bani xd

Odnośnik do komentarza

No nie do konca, jednak widac ze real ma zdecydowanie w tym elemencie nad barca. Barca ani neymar ani messi tak nie pofikaja z bani. No ale czasem sie zdarzy ze i messim strzele z bani jak marcelo ma gorszy dzien i na niego trafie przy dosrodkowaniu :D

 

Za to gra klepka barcy drybling klej u nogi messiego czy neymarka bardzo fajnie robia :)

Odnośnik do komentarza

Kabi ustaw krycie indywidualne na skrzydłowych, obrońcy będą się trzymać bliżej i ograniczy to ilość dośrodkowań. Dodatkowo ustaw containment area na WIDE (przy czym pamiętaj, żeby compatness nie było za małe). Żeby jeszcze bardziej utrudnić mu życie, ustaw formacje z dwoma bocznymi pomocnikami (zamiast ultra ofensywnych skrzydłowych), trzeba przy tym zmienić nawyki w ofensywie, ale w naturalny sposób podwajają krycie skrzydłowych rywala. 

Odnośnik do komentarza

W Mark Settings, możesz też ustawić Advanced Instructions Tight Marking, ale w przypadku Realu to bez sensu, bo musisz kryć 2-3 piłkarzy i to głównie skrzydłowych. Oczywiście żadna taktyka nie daje ci nawet 50% więcej szans na obronę przed główkami, ale zniwelowanie do minimum szans na dośrodkowanie to najlepsza metoda. Nie zapominaj przede wszystkim o odbiorze za pomocą kwadrata i jednoczesnej kontroli nad drugim obrońcą. Z doświadczenia wiem, że jak jesteśmy w tym konsekwentni (a z tym mam problem i często świerzbią mnie łapy od wciskania na pałę xa), to mocno ograniczamy możliwość jakiegokolwiek rozsądnego podania.

Odnośnik do komentarza

Tym sposobem mocno ryzykujesz. To  działa kiedy używasz gegenpress (to też do ustawienia w adv. inst., ale doi staminę masakrycznie) i po prostu stawiasz wszystko na szybki odbiór, bo czas goni itp., ale krycie na radar i wspomaganie się drugim obrońcą (właśnie za pomocą kwadrata) zawsze w PESie było najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Witam, skusilem się ostatnio na zakup PESa 17 po wieeelu latach przerwy (ostatni mój PES to jeszcze na ps2 był, Fify nigdy nie tykałem) i w związku z tym mam szereg pytań.

1.Skąd można sciagnąć najaktualniejsze składy i koszulki itp. Jaki jest najlepszy OF i w której wersji. Na stronach o PES jest to strasznie nieczytelne dla osoby całkowicie nowej w temacie...

2.Czy jeśli wgram sobie jakiś option file to trzeba wyłączyć Liveupdate?

3. Aktualna reprezentacja Polski - można ściągnąć skądś czy samemu trzeba edytować?

4. Jakie są ewentualne zagrożenia z używania sciaganych z neta rzeczy (np. Czy zaczęty sezon Master league się będzie krzaczył po wgraniu OF itd.)

5. Czy jeśli powiedzmy pod koniec roku wyjdzie oficjalny patch od Konami to wgrany wcześniej OF się wykaszani i bedzie trzeba czekać na nowszą wersję?

Z góry przepraszam za pytanie nooba, ale po tylu latach rozłąki z PES to trochę można się pogubić. Jeśli jest gdzieś jakiś wart polecenia tutorial to również będę wdzięczny za linka :)

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

1. http://www.psxextreme.info/topic/113927-pes-2017-option-file-patche/

2. Jeżeli chcesz się cieszyć w pełni działającym OF to tak

3. Na pewno jest, wystarczy przeczytać opis danego OFa

4. Nie spotkałem się z takimi problemami

5. Patche wychodzą od jakiegoś czasu i nic się nie kaszani (tzn. jeżeli Konami nie ingeruje w OFowanych zawodników). Jeżeli chcesz być pewien, to zawsze po patchu szukać info o swoim ulubionym OFie czy jest jego nowa wersja.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Dziś się miarka przebrała, jak po 70 min wygrywając 2:0 przegrałem 2:3 przez aubameyanga na wypożyczeniu który po każdym golu robił z(pipi)anego daba, to myślałem że mnie uj strzeli.. nie wspominam że koleś miał tylko 3/4 akcje.. lubię Fife bo grałem w obydwie piłki. Po meczu usunąłem od razu fifke. Naprawdę za(pipi)isty marketing a EA że ludzie w to grają.. odpaliłem demo pes 2017 i to jest prawdziwa piłka.. serio nie jestem hejterem ale w fifie wszystko jest oklepane a pes to zupełnie inna bajka. Właśnie zakupilem na psstore pesika ;) jak myClub będzie denerwowac zawsze jest master league ;)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Panowie, takie pytanko laika. W issy i PESy przestałem grać chyba po ch.ujowej 2015 i zrobiłem sobie przerwę od piłki. Od jakiegoś czasu gram z kumplami w fife 2015 i jest spoko. Grałem sobie trochę w demo fify 17 i pesa 2017 i o ile w pesie czuję się jak na starych śmieciach i od razu wbiłem się w rozgrywkę, tak fifa 17 również ciekawie się gra, ale zupełnie inaczej i muszę się nauczyć tego modelu gry.

 

Zmierzam do tego, że jestem wygodnicki trochę i chcę grać aktualnymi składami z full licencją. Jak czytam temat o patchach w PESie to mnie szczerze mówiąc odrzuca to całe kombinowanie. Stąd pytanie - czy da się mieć w PESie aktualne składy na licencji, bez zbędnego kombinowania, wgrywania z kompa jakichś plików, a potem martwienia się czy zaraz mi się coś nie wykrzaczy? Tak samo nie interesuje mnie za bardzo szukanie potem aktualizacji po necie, kolejnych łatek itp.

 

Rozumiem że wszystkie te patche do PESa to samoróbki amatorów, którzy też arbitralnie mogą decydować o statystykach zawodników i jeden człowiek może grać Lewandowskim mniej dopasionym, a drugi gracz bardziej dopasionym?

Odnośnik do komentarza

pogralem 2 mecze po patchu i kurcze albo to moje wrazenie albo jest ciut szybciej i ciut mocniejsze podania lace, glowek nie oslabili :P

 

i nowe stadiony maja chyba cos przy kolorystyce pozmieniane

A ja mam odwrotne wrazenie, jakby wolniej, glowki jakby nie wchodzily juz tak czesto. A wiem o czym mowie bo codziennie gram 10 meczy z gosciem ktory bazowal na wrzutka gol :reggie:

 

I drybling jakby ciut fajniejszy, tleniony karzelek jak ustawiony jest na amf robi w srodku pola cuda :banderas:

 

Ale jak to pierwsze wrazenia, kazdy ma mocno subiektywne :)

Odnośnik do komentarza

pogralem wczoraj jeszcze troche i w sumie juz takiego tempa nie bylo, moze akurat z forma grajkow trafilem w tamtych meczach i stad wrazenie mialem ze szybciej

 

raczej znowu sklanialbym sie do teorii ze gameplayu nie ruszali

 

za to na pewno na tych trzech stadionach nowych cos grzebali z oswietleniem w ciagu dnia, calkowicie inne sa barwy niz we wszystkich dotychczasowych obiektach

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...