Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Gmeru

 

Podświetlanie na maxa to nie jasność na maxa.

Jasność na maxa = mleko

Podświetlania max = soczyste oczo(pipi)ne światło

 

W HDR jest podświetlanie na maxa a nie jasność bo byłoby to bezsensowne ala wycieczka mleczna.

 

Aby zapewnić na tv sdr odpowiednie doznanie pseudo hdr o wysokim kontraście daje się podświetlanie na maxa a jasność obniża do około 30-35/100 ba albo i niżej w zależności od modelu tv.

 

 

Poza tym ustawieniami tv bawię się od ponad 10 lat i wyciskam z nich wszystko aby giery wyglądały jak najlepiej.

 

Sprawdzałem i porównywałem dlatego tych marketingowych bajek nie kupuje.

 

Sorry.

 

 

Jedyne tv gdzie jest widoczny postęp to tv gdzie wartość nitów przekracza 1000.

Edytowane przez Kyokushinman
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nom, dzisiaj mieliśmy jeszcze nagrywać ale przełożyłem na jutro > ogarnęliśmy lagi HDR we wszystkich TV ;p Jeszcze dam znać jak to wygląda np. w Niesławnym na TV z HDR na poziomie 300nitów. Postaram się wypuścić stosowny film w piątek z redakcji. Ale wiadomo, tutaj nie ma co odkrywać Ameryki: tylko ta trójca da obraz robiący aż tak dużą różnicę. Dlatego czekamy na CES w Las Vegas (będę tam w tym roku :)) i zobaczymy czym nas zaskoczą w nowych seriach. Liczę na zejście właśnie tych magicznych "1000 nitów" do niższych modeli! To musi się stać!

Odnośnik do komentarza

Tylko że HDR daje jasność w konkretnym punkcie a nie po całości. Jak dajesz podświetlenie na maxa co całość świeci się jak psu jajca ale z naturalnością obrazu to nie ma kompletnie nic wspólnego. Już nie wspominając o przejściach tonalnych...

 

Edit: Gmeru mi się z postem wciął :D

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza

Tylko że HDR daje jasność w konkretnym punkcie a nie po całości. Jak dajesz podświetlenie na maxa co całość świeci się jak psu jajca ale z naturalnością obrazu to nie ma kompletnie nic wspólnego.

 

Edit: Gmeru mi się z postem wciął :D

Wiem.

Mimo to jednak na oczo(pipi)ność, nienaturalny obraz co do HDR i tak już ludzie narzekają.

Nawet tutaj na forum.

Odnośnik do komentarza

Nom, dzisiaj mieliśmy jeszcze nagrywać ale przełożyłem na jutro > ogarnęliśmy lagi HDR we wszystkich TV ;p Jeszcze dam znać jak to wygląda np. w Niesławnym na TV z HDR na poziomie 300nitów. Postaram się wypuścić stosowny film w piątek z redakcji. Ale wiadomo, tutaj nie ma co odkrywać Ameryki: tylko ta trójca da obraz robiący aż tak dużą różnicę. Dlatego czekamy na CES w Las Vegas (będę tam w tym roku :)) i zobaczymy czym nas zaskoczą w nowych seriach. Liczę na zejście właśnie tych magicznych "1000 nitów" do niższych modeli! To musi się stać!

co to jest lag hdr ?  A sprawdzał ktoś input lag'a na włączonym hdr'ze?

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

 

@Gmeru

 

Podświetlanie na maxa to nie jasność na maxa.

Jasność na maxa = mleko

Podświetlania max = soczyste oczo(pipi)ne światło

 

W HDR jest podświetlanie na maxa a nie jasność bo byłoby to bezsensowne ala wycieczka mleczna.

 

Aby zapewnić na tv sdr odpowiednie doznanie pseudo hdr o wysokim kontraście daje się podświetlanie na maxa a jasność obniża do około 30-35/100 ba albo i niżej w zależności od modelu tv.

 

 

Poza tym ustawieniami tv bawię się od ponad 10 lat i wyciskam z nich wszystko aby giery wyglądały jak najlepiej.

 

Sprawdzałem i porównywałem dlatego tych marketingowych bajek nie kupuje.

 

Sorry.

 

 

Jedyne tv gdzie jest widoczny postęp to tv gdzie wartość nitów przekracza 1000.

 

Przepraszam jeżeli zabrzmi to chamsko albo jakbym się wywyższał ale muszę to napisać bo straszne rzeczy piszesz ;-). To może krótkie szkolenie: jasność, czyli to co wyraża się w cd/m2 (nity tak? bo my nie używamy tego pojęcia w testach) reguluje się suwakiem podświetlenia, a suwakiem jasności ustawia się odcięcie czerni i jest tylko jedna poprawna wartość. Jak ustawiasz go o 30 kliknięć poniżej, by zgubić 20% detali obrazu w czerni i nazywasz to "HDRem" to chyba coś nie poszło dobrze przez te 10 lat nauki obcowania z TV. :scratch_one-s_head: Jak tylko będziesz miał kiedyś okazję to sprawdź HDR na modelach Premium. I wtedy napisz nam opinię. Tylko ustaw to wszystko poprawnie bo póki co widzę, że tutaj może być spory problem...

 

Straszne rzeczy to ty piszesz i okłamujesz ludzi w żywe oczy nie analizując wszystkiego dokładnie a później ludzie lecą i kupują tv na poziomie 540 nitów z 6 koła.

Gdzie tv na takim poziomi tej wartości to nawet namiastką nie jest HDR.

 

Logiczne że chodzi o podświetlanie tak wiec pisz normalnym językiem ludzkim a nie o jasności gdzie 90% społeczeństwa odbierze to jako dawną jasność.

 

Jak posiada się przeciętny tv to owszem będziesz gubił detale przy wartości 30/100. Dużo zależy tez od gry.

Zapytaj się tego Oleda LG jak tam z detalami przy tej czerni, którą też się podniecasz cały czas :yes:

 

Modele Premium to klasa sam w sobie i zdaje sobie sprawę z ich za(pipi)istości szczególnie nowy Soniak ZD9, no ale (pipi)a 65 cali kosztuje 20 k.

Powiem jeszcze jedno z włączonym HDR ten tv i tak będzie smużył w takim U4 na Madagaskarze w trawie. Podziękuj $ony za z(pipi)aną płynność w nowych modelach ode mnie tak przy okazji i zapytaj się co się stal z trybem filmowym auto 1 i matrycami 200hz po 2013 roku.

 

Tyle ode mnie, życzę sukcesów i odpowiedniego podejścia do tematów a nie podniety na cały internet.

  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Będzie link bo to dużo by pisać. Przeczytaj ten poradnik od deski do deski: https://hdtvpolska.com/input-lag-co-to-za-diabel-i-jak-duze-ma-rogi/

 

Input lag w HDR jest innych i bardzo ciężko go zmierzyć. Dzisiaj to zrobiliśmy na prawie wszystkich TV i uzupełnimy tabelę.

Dzięki, mimo to ja wiem, co to jest input lag. Sam, nawet kiedyś sprawdzałem plazme panasonica na starym monitorze crt u kumpla i wyszło, ze ma 16. Poza tym, bardzo łatwo go wyczuć, jesli masz odpowiednia gre, która znasz od podszewki. Wystarczy kolo 10 min i możesz stwierdzić zakres lagu. Dlatego jestem ciekaw, jak sie przekłada dodatkowy filtr graficzny la laga, bo w moim mniemaniu, pewnie jest nie do zniesienia dla hc grania po sieci. Prosze o link do waszej bazy, po aktualizacji. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Poniżej 1000 nitów to chyba za dużego sensu nie ma.

Oczywiście jest to totalna bzdura IMO. Tak, taki hdr to jest totalne wow i mózgrozj..... Ale tv które osiągają niższe wartości też dają bardzo fajny efekt. Na tyle fajny że warto je kupić.

 

Gmeru ma jednak małą tendencje do przesady co udowodnił na audioshow. Tak jak nie trzeba mieć tv z 1000 nitów żeby był fun i dobry efekt hdr. Tak samo nie potrzeba ampli za 15tys zł żeby Atmos brzmiał extra ;)

 

I nie mówię tutaj o soundbarze samsunga ;)

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...