Skocz do zawartości

Niegranie w gry


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy czuję, że gram z przyzwyczajenie to olewam konsolę i biorę do ręki książkę, albo nadrabiam filmowy backlog. Tydzień, dwa i problem sam się rozwiązuje. Ale Bluber dobrze gada, od dłuższego czasu nie wyszła gierka o której myślał bym w robocie, albo zawał nockę. Dlatego jak tylko ogram GOWa i Spidermana, to wymieniam Ps4 na Koxa.  Horizon 4 i RDR2 na Oledzie :banderas:

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, _Be_ napisał:

Tak patrzę na to w co grałeś to widzę, że nie grałeś w Horizona, God of Wara albo Evil Withina 1/2 może spróbuj te gierki albo Bloodborne? 

 

o albo The Last of Us Remaster lub Uncharted 4?

Dzięki, ale GoW i Horizon na tą chwilę za drogie dla mnie, bo gierki kupuje do 99zł max, a Horizon to wolałbym od razu zagrać w GOTY. Przyjdzie poczekać, albo zamówić na Święta.The Last of Us R skończyłem na ps3, a wersja na ps4 podobno jakoś technicznie niedopracowana jest? Zastanowie się nad Uncharted 4, mimo, że grałem z kilka godzin u szwagra dwa lata temu i tez mi się podobało. Evil Within 2 bym celował na jesień/zimę bo tearz za jasno za oknem, Bloodborne podobnie i mimo, że klimat fajny to nie przepadam za Dark Souls style.

 

Dokończe chyba drugie przejście w Mass Effect, żeby dobić dwójkę i trójkę. Jeszcze mam zaczęte Deus Ex na ps3 i mimo że gra mi się podoba a ost słuchałem na długo przed zagraniem w nią, to jak zrobie sobie przerwę od gierki to ciężko mi do niej wrócić (dużo misji pobocznych i automatyczna chęć nie pominięcia żadnego są męczące).

 

8 godzin temu, milan napisał:

polecam adance wars 1 i 2, na telefonie jest darmowy legalny emulator, sciagasz z chomika plik i  cieszysz się jak  dziecko olewajac pracę dniami.

Advance Wars ograłem na psp lata temu i też mnie wciągnęło mocno. Bardzo fajna gierka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie już chyba kompletnie to przestało bawić. No gram w te slashery, fpsy, rpgi no i co z tego? Pogram z godzinę i zupełnie tracę zainteresowanie bo z tyłu głowy siedzi mi, że mógłbym w tym czasie robić coś zupełnie innego, niekoniecznie równie 'produktywnego'. Jeszcze w multi jest jakiś cel, jakaś rywalizacja i interakcja z innymi żywymi graczami. Single już mnie nie ruszają i może to być Horizon, Uncharted czy inne goty a i tak mam poczucie zmarnowanego czasu. Bez kitu, granie straciło dla mnie sens :frog:

Odnośnik do komentarza

Ja mam na takie chwile marazmu gry "zapychacze". Albo indyki (np. Wild Guns Reloaded) , albo starocie (np. Red Alert na PSX-a), albo specyficzne gry online. Obecnie taką rolę dla mnie pełni Overwatch i BF1 został wymieniony na Onrush. Poza tym umilam sobie czas przy Pirates! na PS Vitę (nomen, omen port z PSP), a wcześniej przy Eye of Judgement: Legends. Ot czasu do czasu odpalę staroć na PC (np. Theme Hospital). Po prostu na grę muszę mieć siły i ochotę, dużo gier odrzucam na wstępie bo tracę ochotę, nie ma tej "iskry zapalnej". Ale chyba w końcu po długich poszukiwaniach, odpaliłem Dishonored 2 i chyba załapało. Oby. Aha, Rayman: Legends daje zawsze banana na usta ;)

Odnośnik do komentarza

 nie rozumiem robienia czegoś na siłę. Masz ochotę grać to  graj, masz ochotę leżeć i czytać komiksy, albo słychać muzyki, to słuchaj. 

Grunt to być szczęśliwym.

Jeśli czujesz, że nie energii to idź pobiegaj, weź prysznic i wróć do gry.

Nie masz czasu na gierki? to przestań bezmyślnie siedzieć w internecie i śpij 6,5h na dobę, bo to w zupełności wystarczy. 

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.08.2018 o 23:11, chris85 napisał:

 nie rozumiem robienia czegoś na siłę. Masz ochotę grać to  graj, masz ochotę leżeć i czytać komiksy, albo słychać muzyki, to słuchaj. 

Grunt to być szczęśliwym.

Jeśli czujesz, że nie energii to idź pobiegaj, weź prysznic i wróć do gry.

Nie masz czasu na gierki? to przestań bezmyślnie siedzieć w internecie i śpij 6,5h na dobę, bo to w zupełności wystarczy. 

 

Coach chris85 xD 

 

comment_c65SFZGnn1DCPiYjVG4jE18KqzdsgIeP

W dniu 3.08.2018 o 23:12, Rozi napisał:

gry Rockstar,

large.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.08.2018 o 20:20, mcp napisał:

Mnie już chyba kompletnie to przestało bawić. No gram w te slashery, fpsy, rpgi no i co z tego? Pogram z godzinę i zupełnie tracę zainteresowanie bo z tyłu głowy siedzi mi, że mógłbym w tym czasie robić coś zupełnie innego, niekoniecznie równie 'produktywnego'. Jeszcze w multi jest jakiś cel, jakaś rywalizacja i interakcja z innymi żywymi graczami. Single już mnie nie ruszają i może to być Horizon, Uncharted czy inne goty a i tak mam poczucie zmarnowanego czasu. Bez kitu, granie straciło dla mnie sens :frog:

 

No to może być właśnie problem ;) Na pewnym etapie bardziej "złożone" gry zaczynają męczyć. Nie ma co grać na siłę, ale w takiej sytuacji zawsze polecam gry,  które nadają się do szybkich sesji zamiast tych bardziej fabularyzowanych czy sandboxów, gdzie trzeba posiedzieć parę godzin żeby mieć jakiekolwiek wrażenie progresu.

 

U mnie działa combo Switch + platformery. Przychodzę z roboty, robię sobie kawę, na stoliku w salonie kładę Kindla i Switcha i sobie robię chillout. Trochę książki przeczytam, zagram w Donkey Konga albo Sonic Mania Plus w pozycji horyzontalnej i od razu tak jakoś lepiej. Jak kiedyś najdzie ochota, to mam dwa regały bardziej złożonych gier na wszystkie platformy przy których można siedzieć setki godzin. Dobrze się też sprawdzają jakieś gry logiczne itp. np. ostatnio ogrywałem The Swapper na XoX.

 

Jak człowiek przejdzie pierdyliard "poważnych" gier AAA, to zaczyna sobie zdawać sprawę, że w sumie większość jest robiona na jedno kopyto i te wszystkie małe gry są o wiele ciekawsze bo developerzy cały czas próbują nowych rzeczy z gameplay'em. Jak człowiek popada w rutynę codziennego życia, to te wszystkie mainstreamowe produkcje silące się na realizm i udawaną powagę, są chyba najgorszym możliwym wyborem.

Edytowane przez Pacquiao
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Może i masz rację, ostatnio dopadłem znowu Kingdom Rush (grzybiarz chyba przytoczył wcześniej) i dwa popołudnia grałem. Krótkie, miłe i bez nadmiernego zaangażowania. A podałem przykłady gier, które wg recenzentów i innych graczy absolutnie trzeba ograć. A mi one kompletnie powiewają, wyglądają ładnie, może i fabuła jest wspaniała ale jak mam się uczyć sterowania, szukać pier.dół na mapie i oglądać cut-scenki to mnie trzepie w środku. Nowy Spiderman wygląda obłędnie ale już wiem, że grałbym dla samego tylko śmigania po mieście bo już walka z bossem (Shocker) zmęczyła mnie od samego oglądania na tubie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mcp napisał:

podałem przykłady gier, które wg recenzentów i innych graczy absolutnie trzeba ograć

Wiesz to, że gra jest dobrze przyjęta przez krytyków nie oznacza, że jest dla każdego. Tak samo jak w przypadku filmów Marvela, dla mnie w 95% przypadków filmy z MCU to niestrawne gó,wno chociaż większość osób się nimi jara. To, że coś ma dobre oceny nie oznacza, że każdy musi w to grać, kwestia doboru gier pod swoje upodobania i tyle. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...