Skocz do zawartości

Stranger Things - Netflix


Malibu

Rekomendowane odpowiedzi

co do serialu to jestem na czwartym odcinku i to fajne blockbusterowy letni serial, dokładnie taki jaki miał być. Tak jak piszecie czuć też większy budżet CGI już nie gryzie w oczy, a i zdjęcia są znacznie lepsze. Szacun dla autorów że tak sprawnie wprowadził nowe postaci do serialu, bo zarówno Billy, ta mała ruda, Robin czy kilka innych nowych względem pierwszego sezonu bohaterów naprawdę daję rade.  

3 minuty temu, MBeniek napisał:

A czy przypadkiem netflix nie zrezygnował już z darmowego okresu próbnego? Na pewno u nas nie ma (tym samym oszczędzili nam póki co podwyżkę cen), nie wiem jak w reszcie krajów. 

chyba trial wciąż jest normalnie dostępny na całym świecie, z tego co wiem i co podpowiada mi szybki research w google. Ale tylko się droczę z tym okresem próbnym bo wiadomo że 18 milionów ludzi którzy obejrzeli serial to świetny wynik 

Odnośnik do komentarza

Niech mi ktoś wytłumaczy fenomen tego serialu, dwa sezony jakoś przetrwałem, pierwszy był w miarę ciekawy, trzeci to jeden wielki ziew.

Spoiler

Pożeracz umysłów to coś o inteligencji psa:pawel:

.... Sentyment do lat osiemdziesiątych wolę karmić starymi horrorami typu Phantasm, Hellriser itd. Caly ten serial zalatuje tandetą jaką są ostatnio wszystkie produkcje Netflixa. 

Edytowane przez Absolem
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, Absolem napisał:

Niech mi ktoś wytłumaczy fenomen tego serialu, dwa sezony jakoś przetrwałem, pierwszy był w miarę ciekawy, trzeci to jeden wielki ziew.

  Pokaż ukrytą zawartość

Pożeracz umysłów to coś o inteligencji psa:pawel:

.... Sentyment do lat osiemdziesiątych wolę karmić starymi horrorami typu Phantasm, Hellriser itd. Caly ten serial zalatuje tandetą jaką są ostatnio wszystkie produkcje Netflixa. 

Rozumiem hejt drugiego sezonu, ale trzeci nie może się nie podobać. To jest czysta za(pipi)istość. Ja pyerdole czy dzisiaj każdy serial musi być Czarnobylem, żeby można było o nim napisać FAJNY? 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

To powiedz proszę w czym tkwi jego za(pipi)istość. W fabule? przecież to to samo co było w poprzednim sezonie. W scenariuszu? przecież tu bzdura goni bzdurę. W obsadzie?

Spoiler

no kur.va litości chyba że bezzębny grubas śpiewający piosenkę Limahla to jakieś objawienie

W głównym złym?

Spoiler

przecież ta postać powoduje że tan serial powinien być od siedmiu lat

Jedyne co może się podobać to zdjęcia i wykorzystanie rekwizytów z epoki reszta to tragedia a jeżeli ktoś lubi serial o nastolatkach to polecam Euforię.

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj oglądać i muszę przyznać, że bardzo mi się podobał. W czym tkwiła zayebistość? Nie wiem, po prostu oglądając czułem taki, jakiś czysty fun. Podobała mi gra aktorska, bardzo ładne fekty specjalne, fajna muzyka. Ogólny pomysł też dał radę, chociaż

motyw z ruskimi w środku Ameryki budujący podziemną bazę mocno naciągany

Do tego podobały mi się relacje pomiędzy bohaterami, bardzo fajnie się skończyło... No nie wiem co jeszcze mogę dodać. Po prostu obejrzałem z przyjemnością do samego końca, gdzie np. 2 sezon Dark męczyłem się bardzo z ostatnimi odcinkami.

Odnośnik do komentarza

@Absolem A ty w ogóle lubisz klimat lat '80? Masz jakiś sentyment do tamtych lat, filmów, muzyki, itp.? Bo jeśli nie to w sumie nie wiem po co się zmuszasz.

To, że serial jest na topie, to nie znaczy od razu, że każdemu musi się podobać. Widać, że bardziej ci siedzą czasy współczesne, skoro polecasz euforię, no i ok. Dodatkowo ST jest typowym przykładem serialowego popcorniaka, gdzie nie musi być oscarowej gry aktorskiej, chwytającej za serce fabuły czy jeszcze nie wiadomo czego, żeby po prostu przyjemnie się oglądało. Tyle i aż tyle. Nikt tu nie pisze, że serial powinien rozbić bank z nagrodami. 

Odnośnik do komentarza

Skonczylem i napisze krotko.

 

Wspaniale rozwiniecie postaci wprowadzonych w 2 sezonie, wspaniale poprowadzone nowe - selene rzadzi, wspaniala postać, rusek zly rusek dobry i ruda, no i jej brat.

Z minusow to niepotrzebnie wprowadzony watek zielonego plynu, nawet nie pamietam czy wyjaśniono co to bylo. 

Wspaniale sceny, ciagle tempo, serial przemyslany i kompletny.

 

I tylko napisze ze przykro mi sie robi jam slysze ze to serial do kotleta- brzmirnie zdecydowanie pejoratywne wobec serialu ktory byl tak dobry, wspomne tylko scene wspolnego spiewania neverending story czy caly ostatni odcinek. 

1 sezon oczywiscie nie do pobicia, bo poza swiezoscia mial tez ten ciezki klimat zaginiecia dziecka tutaj mamy powtórkę z 2 sezonu z dopasionym cgi.

 

9/10

Edytowane przez milan
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, milan napisał:

I tylko napisze ze przykro mi sie robi jam slysze ze to serial do kotleta- brzmirnie zdecydowanie pejoratywne wobec serialu ktory byl tak dobry,

 

Po prostu serial "wagowo" nie ma podjazdu do wyższej pólki seriali jak chociażby z tego roku Czarnobyla czy When They See Us i raczej traktuje go jako mindless fun do obiadu, nie jest to serial, który w jakikolwiek sposób by mógł zmienić coś w świecie seriali dla mnie, nie wnosi nic odkrywczego a jesli chodzi o artyzm to jest po prostu takim Bon Jovi seriali. Co nie oznacza, że ogladało mi się go źle :usmiech:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.07.2019 o 20:03, gekon napisał:

motyw lodziarzy super

 

reszta do zaorania i wychodzi takie 6 plus / 10

true true, jestem na ostatnim odcinku i moim zdaniem 2 pierwsze sezony znacznie lepsze, gdyby nie lodziarze, to w ogole nie byloby co oglądać.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie 3>2. I jasne że było sporo głupot. Ale to miał być pastiż i mnóstwo fajnych nawiązań. I było. Fajna ekipa i poza kiepskim pierwszym epem było to na co liczyłem. 

 

Co do Czarnobyli i jakoś innych dziwnych seriali. Mnie takie opowieści akurat średnio ciekawią. Każdy ma inny gust. 

 

A i bym zapomniał: Neverending - dla mnie świetne.

Edytowane przez Basior
.
Odnośnik do komentarza

Duet Steve i Robin to najlepsze, co miał do zaoferowania ten sezon. Dustin niepotrzebnie się im plątał pod nogami, nie wspominając o małej gorylicy. Gruby chociaż na koniec usprawiedliwił swoją obecność neverendingiem.

A tak poza tym, to nie ma nawet sensu wyliczać głupot. Tu były pojedyncze sceny, które nie były głupie czy ostro przegięte nawet jak na konwencję pastiszu. Przesadnego żerowania na nostalgii nawet nie liczę, bo to jest w sumie synonim tej serii. Na plus że wreszcie nie wygląda to jakby było kręcone na planie Złotopolskich z efektami robionymi w paintcie. Lepsze od S2 głównie dlatego, że ciężko by było zrobić coś jeszcze gorszego. 

Odnośnik do komentarza

Do pierwszego sezonu nie ma startu ale tam wszystko było nowe. Jeśli chodzi o jakość to chyba wszystko jest zrobione lepiej. Jednak sama historia jest gorsza niż w sezonie 2, chociaż same postacie są fajnie pokazane.

 

Z tym ,że jest to serial do kotleta w pełni się zgodzę. Historia jest tak prowadzona żeby natrzaskać tych sezonów aż się ludziom znudzi. Chciałbym jednak jakiegoś zaskoczenia i chociaż trochę więcej tajemnicy oraz ciężkiego klimatu. 

 

Tak czy siak super, niczego nie zepsuli i jak komuś się podobały poprzednie to i ten na pewno się spodoba. 

Odnośnik do komentarza

Mi sie poprzednie jako-tako podobaly, ale tutaj nonsens goni nonsens. Nie oczekuje rzecz jasna zadnego realizmu, ale co w tym sezonie sie odstawialo to jakas fabula klasy C. Najgorszy byl ostatni odcinek.

Tak jak to zwykle bywa z dobrymi serialami - zamiast skonczyc na sukcesie, to doja az do smierci. Zenada.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ocelot napisał:

Mi sie poprzednie jako-tako podobaly, ale tutaj nonsens goni nonsens. Nie oczekuje rzecz jasna zadnego realizmu, ale co w tym sezonie sie odstawialo to jakas fabula klasy C. Najgorszy byl ostatni odcinek.

Tak jak to zwykle bywa z dobrymi serialami - zamiast skonczyc na sukcesie, to doja az do smierci. Zenada.

 

stawiac zarzuty ze serial, ktory jest holdem dla filmow klasy C, ma fabule jak film klasy C... 

:pawel:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...